Suzuki Baleno 53.750 TL’ye Türkiye’de

Uzun bir aranın ardından Türkiye’deki yeniden yapılanma süreciyle birlikte atağa kalkan Japon otomobil üreticisi Suzuki, markanın en yeni modeli olan Baleno’yu ülkemizde satışa sundu. Geçtiğimiz mart ayında düzenlenen 86’ncı Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen Avrupa tanıtımının ardından Türkiye’de yollara çıkan Baleno, Suzuki’nin en yeni üretim felsefesi ışığında geliştirilmiş. Baleno’nun sahip olduğu tasarım, pratiklik, performans ve yakıt verimliliği ile pazarın önemli oyuncularından biri olacağını söyleyen Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan; “Baleno, sahip olduğu özellikleri ve boyutları itibarıyla B segmentinin dışına taşıp C segmentinde yer alan bir model.

SUZUKI BALENO

SUZUKI BALENO

Bu sayede her iki segmentten de pay alabilecek bir otomobil olduğuna inanıyorum” dedi. Japon markanın sıfırdan tasarladığı bir model olması itibarıyla sınıfına iddialı bir giriş yapan Baleno, sunduğu geniş iç hacim ile dikkat çekiyor. Tamamen sıfırdan yaratılan yeni bir platform üzerinde yükselen Baleno, alçak, geniş ve sportif bir tasarıma sahip. Ön kısımda aracın köşelerinden yükselen ve çamurluğa doğru çekilen farlar Baleno’nun sportifliğini vurguluyor. Otomobile yandan bakıldığında ise akıcı çizgiler, uzun aks aralığı ve eğimli arka bagaj kapağı Baleno’nun dinamik tasarımını pekiştiren unsurlar olarak öne çıkıyor. Yeni platformu sayesinde oldukça düşük bir ağırlığa sahip olan Baleno, bu sayede çok daha başarılı hızlanma, yüksek viraj kabiliyeti ve frenleme performansı sergileyebiliyor. Baleno’nun ağırlığının azaltılması aynı zamanda yüksek yakıt verimliliği, gürültü, titreşim ve sertlikte azalma ile yüksek manevra kabiliyetini de beraberinde getiriyor.

SUZUKI BALENO

SUZUKI BALENO

Verimli kullanılan platform, iç mekânı çok daha geniş bir yaşam alanına dönüştürüyor. Ayrıca 320 lt’lik bagaj hacmi de Baleno’nun öne çıkan avantajlarından birini oluşturuyor. Suzuki Baleno’nun yeni platformuna, yüksek gaz tepkisi ile oldukça sportif bir kullanım hissi sunan yeni nesil atmosferik Dualjet motor eşlik ediyor. Çok noktalı enjeksiyon sisteminin desteği ile güçlü fakat aynı zamanda tutumlu karakteriyle öne çıkan 1.2 litre hacmindeki Dualjet motor, 90 HP güç ve 120 Nm tork üretiyor. Manuel şanzımanın yanı sıra CVT otomatik şanzıman seçeneğinin de opsiyonel olarak tercih edilebildiği bu motor, 100 km’de ortalama 4.7 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. GL adı verilen tek donanım listesine sahip olan Baleno’da, altı hava yastığı, ABS, EBD, BAS, ESP, lastik basınç uyarı sistemi, yokuş kalkış destek sistemi standart olarak sunuluyor. Oldukça zengin bir listeye sahip olan Baleno’da ayrıca, bluetooth bağlantılı direksiyondan kumandalı müzik sistemi, USB ve AUX girişi, yol bilgisayarı, vites konum göstergesi, refakatçi aydınlatma sistemi, otomatik farlar, karartılmış arka camlar, LED gündüz farları, 16 inç alaşımlı jantlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, krom kaplı kapı kolları, önde ve arkada 12V güç çıkışı, elektrik kumandalı aynalar da diğer standart donanım ekipmanlarını oluşturuyor.

SUZUKI BALENO FİYAT LİSTESİ
Baleno 1.2 GL 53.750
Baleno 1.2 GL AT 58.750

TEKNİK ÖZELLİKLER
Model Suzuki Baleno 1.2 GL AT
Baz fiyat 58.750 TL
Motor 1242 cc, 4 silindirli, DOHC, 16V
Güç 90 HP 6000 d/d
Tork 120 Nm 4400 d/d
0-100 km/s 12.3 sn
Maksimum hız 175 km/s
Şanzıman CVT otomatik
Yakıt tüketimi 4.7 lt/100 km
Emisyon 110 g/km
Ağırlık 905 kg
Bagaj hacmi 320 lt

(Visited 474 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş