Volvo tasarımının yeni etabı: Concept XC Coupe

Eylül ayında tanıtılan ve Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath’ın çizgileriyle Volvo Cars’ın yeni tasarım yolculuğunun startını veren Volvo Concept Coupe, eleştirmenlerin takdirini kazanırken pek çok ödül de kazandı.

136893_4_13_1

Bu otomobil ayrıca, başarılı oranlarıyla Volvo Cars’ın gelecekteki tüm orta ve üst sınıf otomobillerinde kullanılacak yeni Ölçeklenebilir Platform Mimarisi’nin çok yönlülüğünü de gösterdi. Concept Coupe, Volvo’nun tanıtmayı planladığı üç tasarım çalışmasının ilkiydi. Volvo Cars’ın yeni tasarım hikâyesinin bir sonraki bölümünde, şirketin ünlü güvenlik teknolojilerinin yanı sıra çağdaş İskandinav aktif yaşam tarzının, yeni mimariye nasıl entegre edilebileceği sergilenecek.

136896_4_13

Volvo XC Concept Coupe, 13 Ocak’ta Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) dünya lansmanını yapacak; ancak basın açıklaması, videolar ve görüntüler dahil olmak üzere tüm detayları 8 Ocak tarihinde yayınlanacak. Concept XC Coupe, Volvo Cars’ın gururlu tarihinin önemli bir parçası olan ve 1997 yılında tanıtılan Cross Country ve XC’ye de gönderme yapıyor.

136895_4_13

(Visited 48 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş