Yedinci nesil Corvette Avrupa yollarına hazır

Corvette Stingray, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda boy göstermeye hazırlanıyor. ABD’de bu yaz satışa sunulan Stingray, yıl sonuna doğru Avrupa yollarıyla buluşacak. Chevrolet Avrupa Başkanı ve İcra Direktörü Dr. Thomas Sedran, “Corvette, nesiller boyunca dünyanın her yerinden otomotiv meraklarının gözünde bir rüya otomobil statüsüne sahip oldu.

2014 Chevrolet Corvette Stingray

Yeni Stingray, safkan sürüş keyfi arayan sürücüler için benzersiz bir deneyim niteliğini taşıyor,” dedi.
Standart olarak Z51 performans paketi ve yeni nesil manyetik sürüş kontrollü süspansiyon ile donatılan Corvette Stingray, Avrupa pazarlarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmış. 6000 d/d’de 460 HP güç ve 4600 d/d’da 630 Nm tork üreten yeni 6.2 lt’lik LT1 kodlu V8 silindirli motora sahip olan Stingray, böylece 0-100 km/s hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlıyor ve 1 g’lik viraj alma performansıyla göz dolduruyor.
Corvette Stingray, birçok ileri teknolojiyi de bünyesinde barındırıyor. Vites seçimini öngörerek motor devrini her seferinde istenilen vitese uyduran aktif devir eşleştirmesi’ne sahip yeni yedi ileri manuel şanzıman, sakin sürüşlerde sadece dört silindirle yol almayı sağlayan aktif yakıt yönetimi gibi teknolojilerle donatılan yeni Corvette, önceki modelden yüzde 57 daha rijit ve 45 kg daha hafif. 12 araç özelliğini sürücünün kendine göre uyarlamasını sağlayan beş moda sahip sürüş modu seçici de otomobilin yenilikleri arasında. Bu sistem, pist modunda minimum tutunma kaybı ile en etkin kalkışı sağlayan kalkış kontrolünü de içinde barındırıyor.

2014 Chevrolet Corvette Stingray convertible

(Visited 29 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş