FORD

Yeni Ford Transit ve Tourneo Connect gün sayıyor

Uzun yıllardır Türkiye’de ticari hayata damgasını vuran Connect, Comvex Fuarı’nda yeni versiyonu ile ziyaretçilere merhaba diyecek. Üst araç mühendisliği Ford Otosan’a ait olan ve 2014 Yılının Ticari Aracı unvanını almaya hak kazanarak tüm bakışları üzerine çeken Connect, 2014 yılında Türkiye’de satışa çıkarak yüksek teknoloji ve donanım seviyesi ile hafif ticari segmentinde çıtayı yukarıyı taşıyacak.

Ford-TransitConnect_03

Dinamik, modern görünümüyle rakiplerinden ayrılan yeni Connect ticari araç sınıfına cesur bir görünüm kazandırıyor. Titiz bir tasarım ve işçilik anlayışıyla inşa edilen zarif sürücü bölümü, çekici ve konforlu bir tasarım sunuyor. Connect ailesi de Courier ve Custom gibi Transit ve Tourneo olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Connect, hacimli ve çok yönlü oturma kabini içerisinde kayar arka kapılar, oldukça esnek oturma yerleri ve arka koltukların üstünde uçak tipi tepe üstü dolaplar da dahil olmak üzere bir dizi akıllı depolama alanıyla üstün kullanışlılık sunuyor. Ön yolcu koltuğu, uzun eşyaların kolayca taşınmasına olanak sağlayacak şekilde katlanabiliyor.

Ford-TourneoConnect_36

Verimli dizel ve benzinli motor seçenekleriyle sınıfında en iyi yakıt tasarrufu özellikleri sağlamayı hedefleyen Tourneo Connect; otomatik start/stop gibi Ford ECOnetic Teknolojisi özelliklerine sahip. Aracın Avrupa’daki motor seçenekleri arasında 75, 95 ve 115 HP versiyon seçeneklerine sahip 1.6 litrelik Duratorq TDCi dizel motor bulunuyor.

Tourneo-Connect-02

Similar Posts