Yeni Hyundai i20 kasım ayında satılmaya başlayacak

Yeni Hyundai i20 kasım ayında satılmaya başlayacak

11 Ağustos 2014 Kapalı Yazar: automagg

Geçtiğimiz günlerde çizim fotoğraflarıyla ilk kez kendini gösteren Yeni Hyundai i20, dünya lansmanının gerçekleştirileceği Paris Otomobil Fuarı öncesi resmen tanıtıldı. yeni model atağını hızla sürdüren Hyundai, en son tanıttığı yeni i20 birlikte Avrupa pazarında daha fazla söz hakkı elde etmeyi planlıyor. Küçük sınıfta, 2002 yılından bu yana bir milyonun üzerinde satış gerçekleştiren Hyundai, i20 sayesinde popülerliğini artırdı.

HYUNDAI i20

HYUNDAI i20

B segmentindeki i20, böylelikle Avrupa’da en çok satılan Hyundai modeli olarak adını tarihe yazdırdı. Yeni i20’nin en önemli hedefi, gelişmiş kalitesi ve konforuyla daha geniş kitlelere ulaşarak Hyundai’nin pazardaki etkinliğini artırmak olacak. Ayrıca marka algısının bölgede geliştirilmesi ve gerçek bir Avrupa otomobili olarak beğeni toplaması planlanıyor. Hyundai’nin Rüsselsheim-Almanya’da bulunan tasarım merkezinde hazırlanan ve baştan aşağıya yenilenen i20, markayla özdeşleşen akıcı tasarım felsefesinin ikinci nesli olan “Fluidic Sculpture 2.0” isimli çizgilere sahip. Hyundai, bu tasarım felsefesini gelecekte üreteceği diğer modellerde de kullanarak; marka imajını, kalitesini ve konforunu daha da yukarı taşımış olacak. Yüksek donanım seviyesiyle donatılan otomobilin en büyük yeniliği ise rakiplerinde olmayan komple cam tavanı ve yine sınıfın en geniş iç mekânı olacak. Yukarı doğru yarım açılabilen cam tavan, istendiği zaman arkaya doğru kayarak komple açılabiliyor. Doğal ışık ve temiz havayı kabine dolduran cam tavanın yanı sıra entegre arka görüş kamerası ve ön LED aydınlatmalar da yeni nesil otomobilin en belirgin özellikleri arasında yer alıyor.

HYUNDAI i20

HYUNDAI i20

Oldukça modern çizgilerle ve dikkat çekici ayrıntılarla hazırlanan yeni tasarımla birlikte i20’nin uzun ön kaputu ve güçlü duruşu ön plana çıkıyor. Sade ve anlaşılır bir tasarıma sahip olan gövdede özellikle profildeki çizgiler ve koyu renkli C sütunu ayrı bir görünüm sunuyor. Eskisine oranla daha oval ve daha karakteristik bir arka görünüme kavuşan i20, böylelikle ön kısımdaki zarafetini arkada da destekliyor. Ön tasarımda Hyundai’ye özgü altıgen ızgara ve hemen üstünde farların arasında yer alan şerit de çok dikkat çekiyor. Yüksek teknolojisi, konfor artırıcı özellikleri ve rakiplerine göre daha rafine iç mekân tasarımıyla sınıfının lideri olmayı hedefleyen yeni i20, kullanıcılarına önemli ayrıcalıklar sunacak. Yeni bir platform üstünde üretilen Hyundai i20, 4035 mm uzunluğa sahip ve ayrıca 2570 mm’lik aks aralığı sunuyor. Selefinden 45 mm daha uzun olan yeni i20, beş yetişkin yolcunun rahatlıkla seyahat etmesine imkân tanıyor. Yeni i20’de yer alan saklama bölmeleri de kullanışlılığı artırıyor. Ön ve arka diz mesafesi ise toplam 1892 mm olan otomobil, genişlik ve ferahlık bakımından rakiplerinden üstün. Buna ek olarak yeni i20, 326 lt’lik bagaj hacmiyle de segment lideri olduğunu kanıtlamış oluyor. B segmentine yepyeni bir bakış açısı kazandıracak Hyundai i20’nin dünya lansmanı, ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek ve daha sonra tüm Avrupa’ya sadece Türkiye’den ihraç edilecek.

HYUNDAI i20

HYUNDAI i20