HABERLER HYUNDAI YENİLİK

Yeni Hyundai i20’nin coupe’si de olacak

Geçtiğimiz ay yeni nesil beş kapılı hatchback i20’nin ilk fotoğraflarını gösteren Hyundai, şimdi de modelin üç kapılı versiyonunu ortaya çıkardı. İlk çizim fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere, eskisine göre çok daha dinamik bir görüntüye kavuşan Hyundai i20 Coupe, özellikle genç kullanıcıları gözüne kestirecek. Yeni nesil i20 ailesinin en yeni üyesi olan üç kapılı model, sportif tasarımıyla dikkat çekmeye hazırlanıyor.

HYUNDAI i20 COUPE
HYUNDAI i20 COUPE

Hyundai’nin Almanya, Rüsselsheim’daki tasarım stüdyolarında son hali verilen i20 Coupe, İzmit’teki Hyundai Assan fabrikası’nda beş kapılı kardeşiyle birlikte üretilerek tüm Avrupa’ya ihraç edilecek. Hyundai’nin Avrupa’daki gelişimini simgeleyen yeni i20, böylelikle hem ailelere hem de spor otomobilleri benimseyen genç kullanıcılara farklı duygularla hitap edecek. Yeni Hyundai i20 Coupe, beş kapılı kardeşinden daha keskin ve eğimli arka kısımla ayrılıyor. Aynı zamanda daha sportif bir tavan spoyleri bulunan otomobil, sade ve şık bir yapıya sahip. Beş kapılı yeni i20’ye göre daha uzun bir kaputu ve daha sert köşeleri olan aracın güçlü duruşunu simgeleyen bir diğer kısımsa tamponları ve LED’li stop lambaları. Hyundai i20 Coupe’nin dünya lansmanı beş kapılı versiyonla birlikte Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

HYUNDAI i20
HYUNDAI i20

Yeni Hyundai i20’nin kabin detayları da belli oldu
Çağdaş iç ve dış tasarıma sahip olan yeni i20, modern kokpitiyle dikkat çekiyor. Renkli, konforlu ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen iç mekân, tamamen sürücü odaklı olarak hazırlanmış. Modern görüntüsünü çift renkli döşemelerine ve kokpitine borçlu olan i20, aynı zamanda geniş saklama gözleriyle de segmentinin en fonksiyonel modellerinden biri olacak. Kabindeki bir çok parçada kullanılan birinci sınıf termal olefin plastik sayesinde yumuşak bir dolgu edilirken, hem kokpit hem de kapı içi döşemelerde kullanılan bu özel materyalle birlikte daha elit bir iç mekân elde edilmiş. Koltuklarda kullanılan rafine dikişlerle birlikte kalite hissi artırılırken, aynı zamanda kısa ve uzun süreli yolculuklarda üstün konfor sunması için alt yapısı da özel olarak geliştirilmiş. Döşeme renkleriyle de fark yaratan i20, dışardan bakıldığında bile ne kadar ferah olduğunu hissettirebiliyor. Hyundai i20, iç mekânda toplam dört farklı renge sahip döşemeyle sunulacak. Elegant Bej, Mavi-Gri, Kahve ve Gri olarak sunulan döşeme renkleri sayesinde kendine özgü karakterler yaratan otomobil, komple açılan cam tavanıyla da oldukça özel bir yaşam tarzı önermiş oluyor. Etkileyici genişliğiyle segmentinin en ferah otomobili iddiasındaki i20, arkada üç yetişkinin rahatlıkla oturabilmesine olanak sağlıyor. Önde oturanlar da daha rahat baş, bacak ve diz mesafesiyle birlikte keyifli sürüşler yapabilecek. Renkli kokpit ve koltuklara ek olarak, estetik kapı kolları da kabin genişliğini vurguluyor. Hyundai’nin ergonomi mühendisleri, daha temiz ve verimli bir kabin yaratmak amacıyla ses, ısıtma ve orta konsol gibi fonksiyonel ve kolay kullanımlı donanımlar üzerinde çalışarak kullanıcılara mümkün olduğunca en iyi kaliteyi sunmayı hedeflemişler. Böylelikle rakiplerinden çok daha geniş olan yeni i20, kendinden daha üst sınıftaki araçlara da gözdağı vermiş oluyor. Yüksek donanım seviyesiyle donatılan otomobilin en büyük yeniliği ise rakiplerinde olmayan komple cam tavanı. Yukarı doğru yarım açılabilen cam tavan, istendiği zaman arkaya doğru kayarak komple açılabiliyor. Doğal ışık ve temiz havayı kabine dolduran cam tavanın yanı sıra entegre arka görüş kamerası ve ön LED aydınlatmalar da yeni nesil otomobilin en belirgin özellikleri arasında yer alıyor. Tüm bunlara ek olarak Yeni i20, eskisine oranla yüzde 10 daha fazla hacimle 326 lt’lik bagaja sahip. Yeni i20, arka koltuklar yatırıldığında toplam 1042 lt’lik hacime ulaşan bagajıyla birlikte genişlik bakımından segment lideri olduğunu bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Similar Posts