Yeni Kia Soul Frankfurt’ta görücüye çıkıyor

Koreli üretici Kia’nın tamamen yenilediği tarz otomobili Soul, geçtiğimiz mart ayında New York Otomobil Fuarı’nda sergilendikten sonra Avrupa versiyonunun tanıtımını Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapmaya hazırlanıyor. Track’ster konsept otomobilinden esinlenerek yenilenen Soul; SUV’ları andıran yüksek yapısı, kare omuzları, yukarı monte edilmiş stop lambaları gibi karakteristik özelliklerini korurken, daha yüksek kaliteli malzemelerle donatılmış.

KiaSoul_2

Ayrıca kabinde de sürücü odaklı bir tasarım kendini gösteriyor. 2014 yılında satışa girdiğinde 11 farklı gövde boyası seçeneğine ek olarak üç tavan rengine de sahip olacak olan Soul, böylece yeni moda olan kişiselleştirilebilir modeller arasında girecek.
Soul’ün en büyük yeniliği cee’d modelinden alınma platformu. Böylece daha olgun ve rafine bir sürüş hedeflenmiş. Daha büyük olan boyutlar, kabin genişliği ile bagaj kapasitesini de artırmış. 1.6 lt 130 HP GDi benzinli ve CRDi dizel motorla donatılacak olan Soul, altı ileri manuel ve altı ileri otomatik şanzıman seçeneklerine sahip. Her iki motor seçeneğinde de tüketim azaltılırken emisyon değerleri düşürülmüş. 2014 Kia ​​Soul, önümüzdeki yılın başlarında Avrupa’da satışa sunulacak. Kia, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda makyajladığı Optima’yı da tanıtacak.
KiaSoul_1

(Visited 80 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş