MERCEDES YENİLİK

Yeni Mercedes GLA Frankfurt’ta tanıtılacak

İlerici tasarım, çok yönlülük ve etkileyici off-road yeteneği: İşte yeni Mercedes-Benz GLA. Verimlilikte çıtayı yeniden belirleyen yeni GLA, pratiklik ve 4MATIC sisteminin yeteneği ile ön plana çıkıyor. Hızla büyüyen kompakt SUV segmentinin yeni oyuncusu olan otomobil, 4417 mm uzunluğu, 1804 mm genişliği ve 1494 mm yüksekliğine rağmen etkileyici şekilde 0.29 Cd’lik bir aerodinamik katsayıya sahip.

MercedesGLA_8_1

Değişken tork dağılımı ile yeni nesil sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC’in kullanıldığı ilk Mercedes-Benz SUV olan GLA, böylece Mercedes’in kompakt sınıf atağını da sürdürüyor. Yeni A ve B-Sınıfı ile CLA Coupe’den sonra Alman markanın tanıttığı dördüncü yeni kompakt araç olan GLA, aynı zamanda Mercedes’in geniş SUV portföyünü de tamamlıyor. Premium markalar arasında GLA, ML, GL ve G-Sınıfı ile ayrıcalıklı bir konumda olan Mercedes-Benz, SUV sınıfında liderliği kaptırmamaya niyetli görünüyor. Kompakt bir SUV’dan bekleneceği üzere değişken bir kabine sahip olan GLA’nın arka koltuk sırtlıkları tamamen katlanabildiği gibi açısı da ayarlanabiliyor. 421 lt’lik bagaj hacmi, 836 lt’ye kadar genişleyebilirken, otomatik açılan bagaj kapağı ve düşük yükleme eşiği bagajın verimliliğini artırıyor.
Yeni GLA’nın artırılan rijitliği geniş bir güç ünitesi yelpazesi için güvenilir bir temel sağlıyor. Başlangıçta 1.6 ve 2.0 litrelik benzinli motorların güç aralığı 156’dan 211 HP’ye kadar uzuyor. Otomobilde iki adet de dizel motor seçeneği yer alıyor. GLA 200 CDI, 136 HP gücü ve 300 Nm torku ile dikkat çekerken, 2.2 lt’lik hacmi nedeniyle Türkiye pazarında sıkıntı yaşayacak gibi görünüyor. Bir diğer seçene de yine 2.2 lt hacimli 170 HP güç ve 350 Nm tork üreten GLA 220 CDI. 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi GLA 250 ve 220 CDI’da opsiyon olarak sunuluyor.
Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini kutlayacak olan GLA, kasım ayı sonunda sipariş almaya başlayacak ve 2014 başında yetkili satıcılarda olacak.

Similar Posts