HABERLER MERCEDES YENİLİK

Yeni Mercedes Vito 2015 başında Türkiye’de

Mercedes-Benz, hafif ticari araç pazarının önemli modellerinden Vito’nun yeni modelinin dünya lansmanını gerçekleştirdi. Çok çeşitli alanlarda kullanım olanağı sunan Vito, özellikle yeni motor ve şanzımanları, tamamen yenilenmiş sürüş sistemi ve güvenlik donanımları ile dikkat çe-kiyor. Ekonomikliği, çevre uyumu ve farklı kullanım alanlarına hitap eden model çeşitliliği ile hafif ticari araç kategorisine yeni bir boyut getirecek olan yeni Vito, Berlin’de organize edilen bir lansman ile dünyaya tanıtıldı.

MERCEDES-BENZ VITO
MERCEDES-BENZ VITO

Geliştirilen motorlar, şanzımanlar ve güvenlik donanımları ile dikkat çeken yeni Vito, düşürülen emisyon değerleri ve yakıt tüketimi ile 2.5–3.2 ton arası azami yüklü ağırlık kategorisinde çok daha performanslı bir araç haline geldi. Farklı modelleriyle iş, aile kullanımı, yük ve yolcu taşımacılığı alanlarında kullanıma uygun bir araç olan yeni Vito, panelvan, Mixto, Kombivan ve 8+1 seçenekleriyle üretilecek. Vito Panelvan, 1369 kg yük kapasitesi ile sınıfında ilk sırada yer alıyor. Üç farklı araç uzunluğu ve üç farklı motor seçeneği bulunuyor. İş ve aile kullanımı için ideal çözüm ortağı hedefiyle tasarlanan Vito Mixto, üç farklı uzunlukta ve 3.1-4.1 m³ arasında değişen yük hacmi ile satışa sunulacak. Yolcu taşımacığına yepyeni standartlar getirecek Vito Tourer ise üç farklı model seçeneği ile üretilecek. Güçlü ve karakteristik çizgileriyle dikkat çeken yeni Vito’nun 0.32 Cd’lik rüzgar direnci kat sayısı, düşük yakıt tüketimi ve iyi bir yol tutuşunu beraberinde getiriyor. Dış görünümde ilk bakışta kendini gösteren yüksek ürün kalitesi, aracın içinde de dikkat çekiyor. Konforlu koltuklar, geniş iç hacim, ergonomik sürücü mahalli yeni Vito’yu kendi kategorisinde çok özel bir konuma taşıyor. Yeni Vito kendi sınıfında ilk kez önden çekiş, arkadan çekiş ve 4×4 seçenekleriyle pazara sunulacak. Böylece müşteri, aracını kullanım alanına uygun seçme fırsatına sahip olacak. Ekonomikliğin ön planda olduğuğu önden çekişli Vito, 1.6 lt hacimli iki farklı motor ile donatılabiliyor. Vito 109 CDI 88 HP güç üretirken, Vito 111 CDI 114 HP’lik bir motora sahip.

MERCEDES-BENZ VITO
MERCEDES-BENZ VITO

Ağır şartlarda kullanım ve römork çekmeyi gerektiren durumlar için 4 silindirli 2.1 lt hacimli üç farklı motor ise arkadan çekişle donatılan araçlarda sunulacak. Vito 114 CDI 136 HP, Vito 116 CDI 163 HP ve Vito 119 BlueTEC 190 HP’lik motorlara sahip. Mercedes-Benz mühendisleri yeni Vito’nun geliştirme çalışmalarında yakıt tüketiminin düşük, verimliliğin yüksek tutulması konusunu öncelikli olarak ele aldılar. Bunun sonucuna yeni Vito’nun yakıt tüketiminin bir önceki modele göre yüzde 20 oranında düşürülmesini sağlanmış. İşletme maliyetlerinin düşürülmesi hedefi doğrultusunda bakım aralıkları da uzatılan yeni Vito 20 bin km’de bir veya yılda bir bakıma girecek. Seri donanım kapsamında olan tüm tekerleklerde disk fren ve Adaptive ESP sistemi yeni Vito’ya “kendi sınıfının en güvenli aracı” ünvanını kazandırıyor. Genel olarak geniş kapsamlı güvenlik donanımına sahip olan yeni Vito, sürücünün dikkatini kontrol eden “yorgunluk asistanı”, aracın yandan rüzgar alması durumunda devreye giren “rüzgar savrulma asistanı” ve lastik basıncı kontrol sistemini seri donanım kapsamında sunuyor. Aktif park asistanı, ön araca olan mesafeyi kontrol altında tutan “çarpışma önleme ssistanı”, aktif kör nokta asistanı, aktif şerit takip asistanı gibi güvenlik sistemleri ise yeni Vito’da opsiyonel olarak sunulacak. Seri donanımda halojen farlarla donatılan yeni Vito istek üzerine görüşü daha da mükemmelleştiren “LED akıllı ışık sistemi” ile donatılabiliyor. Mercedes-Benz’in İspanya/Vitoria’daki fabrikasında üretilen yeni Vito, Türkiye pazarına 2015 yılının başında satışa sunulacak.

Similar Posts

2 thoughts on “Yeni Mercedes Vito 2015 başında Türkiye’de
  1. Bu aracı 2015 başında bayide gördüm. Bu sınıf bir aracı turizm taşımacılığında kullanmak üzere araştırmalar yapıyorum. Benzer sınıf diğer Alman markasına bakınca mercedes hem ucuz, hem kararlı ve hem de birçok özellik bakımından da üstün niteliklerde. Motor çeşitleri bakımından kontrol ettiğimde, birçok özel amaçlı iş haricinde en çok tutulacak modelin 136BG’lik 114 CDI motor olacağını düşünüyorum.

Comments are closed.