Yeni Nissan Note’a güvenlik ödülü

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Autobest, Avrupa’daki en iyi otomobilleri ödüllendirmeye devam ediyor. Autobest 2013 ödüllerinde Nissan’ın devrim yaratan güvenlik kalkanına sahip yeni Note modeli ‘Safetybest 2013’ (En İyi Güvenlik) ödülünün sahibi oldu.

NissanNote_3

Avrupa’da bu teknolojiye sahip ilk Nissan olan Note; şerit takip uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve hareketli nesne algılama sistemi özelliklerini bir araya getirerek B segmentini premium güvenlik teknolojileriyle tanıştırıyor. Nissan güvenlik kalkanı ise sürücüye her durumda en iyi kararı vermesi için bir anlamda yardımcı sürücülük yapıyor.
Autobest, otomotiv güvenliğindeki yeni atılımları dikkate alarak Safetybest ödülünü sunuyor. Autobest Jüri Başkanı Ilia Seliktar, Nissan Note’un yenilikçi güvenlik kalkanı sistemini çok etkileyici bulduklarını ve “Safetybest 2013” ödülünü sunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek “B segmentindeki müşterilerine ilk kez bu kadar gelişmiş bir güvenlik sistemi sunuluyor ve bu popüler segmentteki araçların güvenliğinde önemli bir adım atıldığını gösteriyor,” dedi.
Nissan mühendislerinin yaratıcılığıyla gelişen güvenlik kalkanı fonksiyonları, geniş açılı çevre görüş sistemi kameraları ile çalışıyor. Kameranın her türlü hava koşulunda görev yapabilmesi için Nissan’ın lensi temiz tutacak otomatik bir akıllı ‘yıkama ve kurutma’ özelliği de bulunuyor. Japon markanın bu segmentte ilk kez lanse ettiği gelişmiş çevre görüş sistemi (AVM) de sürücülerin geri gidiş stresini ortadan kaldıracak 360 derecelik tepeden bir görüş açısı sağlıyor.

NissanNote

(Visited 45 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş