Yeni Nissan Qashqai’nin üretimi başladı

Yeni nesil Qashqai, Nissan’ın Sunderland fabrikasında tanıtıldı. Sunderland’deki işgücünün ilk kez 7 binin üzerine çıkmasıyla İngiliz otomotiv sektöründeki 40 bin kişilik istihdama katkıda bulunulurken, Qashqai’nin üretimi için 500 milyon sterlinden fazla yatırım yapıldı.

YENİ NISSAN QASHQAI

YENİ NISSAN QASHQAI

Tasarımı, mühendisliği ve üretimi İngiltere’de gerçekleştirilen Qashqai, Avrupa’nın en iyi crossover’ı olmanın yanı sıra 2006 yılında lanse edildiğinde yarattığı ivmeyle Nissan’ın Avrupa’da en çok satan modeli oldu. Kasım ayında ilk tanıtımının hemen ardından gördüğü büyük ilginin sonrasında yeni jenerasyon Qashqai, İngiltere-Sunderland’de üretime başladı. Qashqai’nin, Nissan tarafından geliştirme ve üretim için yapılan, 534 milyon sterlinlik yatırım 22 ülkede 224 tedarikçiyi destekleyerek, 130’un üzerinde dünya pazarına ihracatın yapılmasına olanak sağlıyor. Otomotiv sektörüne 40 bin kişilik istihdam sağlanırken, İngiltere’nin en çok araç üreten fabrikası Sunderland’de her 61 saniyede yeni bir Qashqai üretim hattından çıkıyor.

YENİ NISSAN QASHQAI

YENİ NISSAN QASHQAI

Nissan’ın CPO’su Trevor Mann, “2006’da üretime başladığımızda Nissan Qashqai yeni bir çığır açmıştı. Crossover segmentini yaratmış, Nissan markasına Avrupa’da ivme kazandırmış ve Sunderland fabrikamızın üretkenlik ve kalite konusunda yeni standartlar belirlemesine yardımcı olmuştu. Cesur tasarımı ve segment lideri teknolojisiyle yeni Qashqai, ikinci nesil crossover’lara ilham verecek ve Avrupa’daki en önemli modelimiz olarak Nissan’ı yeni bir seviyeye taşıyacak” dedi. Nissan Qashqai yeni motor seçenekleri, dizaynı ve segmentine öncülük eden teknolojisi ile Nissan’ı 2014 ve sonrasında yeni başarılara taşıyacak. Türkiye’de ise şubat ayında yapılacak lansman sonrasında kullanıcılarıyla buluşacak.

(Visited 1.120 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş