Yeni Peugeot Boxer dört versiyonla Türkiye’de

Yeni Fiat Ducato’dan sonra Peugeot Boxer da Türkiye’de satışa sunuldu. Hafif ticari araçlar pazarının önemli oyuncularından Peugeot, yeni Boxer ile ürün yelpazesini güncellemeye devam ediyor. Ekstrem kullanım koşullarında 4 milyon kilometreden fazla test edilen ve Boxer’ın kalitesi, sağlamlığı ve dayanıklılığı aynı zamanda markanın modern tasarımında da ifadesini buluyor. Pazarın en düşükleri arasında yer alan tüketim ve kullanım maliyetleri ile dikkat çeken araç, zengin versiyon ve yükleme kapasiteleri ile profesyonel müşterileri tatmin edeceğe benziyor.

PEUGEOT BOXER

PEUGEOT BOXER

Fransız markanın van segmentindeki hikayesi 1950 yılında başladı ve yaklaşık bir milyonu Boxer olmak üzere toplam 1.8 milyonun üzerinde araç üretildi. Bu pazar segmentinde Avrupa’da yılda yaklaşık 500 bin araç satılıyor. Güçlendirilmiş kasa yapısı, yeniden çizilen ön yüz tasarımı, güçlendirilmiş yeni yan kapı ve arka kapı mekanizmaları, yeniden boyutlandırılmış fren sistemi, yeni süspansiyon tasarımı, yeniden tasarlanan enjeksiyon sisteminden yararlanan 2.2 HDi motor gamı ile Boxer’ın dayanıklılığının güçlendirilmesi ve akustik konforunun iyileştirilmesi sağlanmış. Güvenlik ve sürüş kolaylığı sağlamak üzere yeni Peugeot Boxer’da modern ve teknolojik bir sürüş yardımı ve güvenlik donanımları sunuluyor. Boxer, kabini ofise dönüştürecek geniş bir ekipman seçeneği sunuyor. Standart olarak sunulan Bluetooth ve USB girişinin yanısıra opsiyonel olarak sunulan 5 inçlik bir dokunmatik ekran, navigasyon ve geri görüş kamerası sürüş konforunu artırıyor. Güvenliği artırmak ve sürüşü kolaylaştırmak için sunulan geniş teknolojik ekipman seçenekleri arasında ESP, LAC (yük dağılımı kontrol sistemi), ABS, AFU (acil fren yardım desteği), ASP (kaymayı önleyici antipatinaj sistemi) EBD (elektronik fren gücü dağıtım sistemi), sürücü hava yastığı, hız sabitleme ve sınırlandırma sistemi standart. Akıllı çekiş kontrolüne bağlı yokuş iniş desteği, yokuşta geri kaymayı önleyici sistem, yolcu hava yastığı, lastik basınç algılama sistemi, şerit değiştirme uyarı sistemi gibi donanımlar ise opsiyonel olarak yer alıyor. Yeni Peugeot Boxer, Euro 5 uyumlu son nesil dizel motorlarla donatılmış. Bu motor sayesinde aracın kullanım maliyetleri de azaltıldı. 2.2 lt HDi 130 ve 2.2 lt HDi 150 motorlar sırasıyla 1800 d/d’de 320 Nm tork ile 1750 d/d’de 350 Nm tork üretiyorlar. Bu özellikler aracı gerek şehir içinde gerekse şehir dışında daha uzun yolculuklar için en iyi iş ortağınız haline getiriyor. Yeni Boxer gamı her iş koluna uygun farklı yükseklik ve uzunluktaki model seçeneklerinden oluşuyor. Araç dört versiyon ve üç farklı hacim seçeneği ile Türkiye pazarına sunuldu.

Boxer Van 335 L3H2 13 m3 2.2 HDi 130 HP
Boxer Van 435 L4H2 15 m3 2.2 HDi 130 HP
Boxer Van 435 L4H2 15 m3 2.2 HDi 150 HP
Boxer Van 435 L4H3 17 m3 2.2 HDi 150 HP

Yeni Peugeot Boxer sınıfının en iyi taşıma genişliğine sahip. 17 m3’e kadar çıkan taşıma hacmi ve tekerlek davlumbazları arasındaki 1.42 m taban genişliği ile her türlü profesyonel faaliyete uyum sağlıyor. 493 ve 602 mm arasındaki yükleme eşiği, pazardaki diğer ticari araçlara göre minimum seviyede. Çift kanatlı arka kapılar, 960 ile 2700 mm arasında değişen bir açıklık sağlıyor. Yükleme ve yük indirme işlemlerini kolaylaştırmak için boyutları versiyona göre değişen üç farklı kapı ve sürgülü yan kapı tasarlanmış.

(Visited 804 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir