SUBARU YENİLİK

Yeni Subaru WRX Los Angeles’da ortaya çıktı

Subaru, yeni WRX’in Amerikan versiyonunu Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Japon markanın ünlü simetrik dört tekerleten çekiş sistemiyle donatılan otomobil, dört kapılı bir sedanın pratikliğini, spor otomobil performansıyla birleştiriyor .
Yeni WRX saldırgan bir tasarıma sahip.

SubaruWRX_2

‘Hawkeye’ adı verilen farlar, otomobilin yere yakın duruşunu ve genişliğini vurguluyor. Subaru’nun yeni marka kimliğine uygun olarak altıgen ızgaraya sahip olan otomobil, arka tampon entegre difüzörü ve çift egzoz çıkışı ile gücünü belli ediyor. Yine de 17 inçlik jantlar böyle bir otomobil için küçük kalmış.

SubaruWRX

Her Subaru gibi WRX’in de en çok merak edilen kısmı motoru. 2.5 lt’lik motordan vazgeçilerek tekrar 2.0 lt’ye dönüş yapılmış. Boxer turbo motor, Amerikan versiyonunda 5600 d/d’de 268 HP güç ve 2000-5200 d/d aralığında 350 Nm tork üretiyor. Altı ileri manuel şanzımanla donatılan WRX, isteğe bağlı olarak Lineartronic CVT şanzımanla da satın alınabilecek. Bu şanzımana, otomobilin sportif karakteri göz önüne alınarak, manuel olarak sekiz ileri bir şekilde kumanda etmek de mümkün. Performans verileri henüz açıklanmasa da 0-100 km/s hızlanmanın 5.0 sn civarında olacağını tahmin etmek hiç de zor değil. Subaru mühendisleri, yüksek performanslı kullanım için WRX’in süspansiyon geometrisi optimize etmiş. Otomobilin sürücü odaklı kabini, karbon ve metal görünüm içeriyor.

SubaruWRX_1

Altı düz direksiyon simidi, geniş yanal destekli spor koltuklar ve ‘WRX’ logoları, kırmızı dikişlerle birlikte sportif duyguyu artırıyor. Orta konsolda yer alan 3.5 inçlik çok fonksiyonlu ekran da dikkat çeken özelliklerden. Yeni Subaru WRX, önce Kuzey Amerika ve daha sonra 2014 yılında Japonya’da satışa sunulacak. Avrupa ve ülkemize gelmesi için de sabırsızlanırken, bu otomobilin STi versiyonunu da şimdiden merak etmeye başladık…

SubaruWRX_Interior

Similar Posts