HABERLER VW YENİLİK

Yeni Volkswagen Caddy tanıtıldı

Volkswagen, ülkemizde de çok sevilen Caddy’nin dördüncü neslini tanıttı. Üçüncü nesil model, 11 yıllık uzun bir kariyere sahipti ve tüm dünyada 1.5 milyon adetten fazla satıldı. Yeni model de bu başarılı mirası devam ettirmek niyetinde. Yeni Caddy, 2.0 lt’lik dört silindirli dizel motora sahip. Euro6 normlarını karşılayan motorun 75, 102,122 ve 150 HP’lik güç seçenekleri bulunuyor. Bu haber ülkemiz için olumsuz olabilir çünkü silindir hacmine göre belirlenen vergi sistemimiz nedeniyle Caddy’nin fiyatları rakiplerinden yüksek kalabilir.

VOLKSWAGEN CADDY
VOLKSWAGEN CADDY

Doğuş Otomotiv, özel bir taleple Almanlardan 1.6 lt’lik Caddy üretimini isteyecektir. Geçtiğimiz yıl en çok satılan binek otomobil ve hafif ticari araç markası olan VW’nin bu isteğinin geri çevrileceğini sanmıyoruz. 102 HP’lik motorlu panel van versiyonunun yakıt tüketimi 4.2 lt/100 km’ye kadar iniyor. 122 HP’lik Caddy BlueMotion’ın tüketimi ise 4.0 lt/100 km’nin altında. Serinin en güçlü versiyonu olan 150 HP’lik model ise 4Motion yani dört tekerlekten çekişli versiyona ayrılmış. Ülkemize gelmeyecek olsa da Caddy’nin 84’ten 125 HP’ye kadar benzinli motor seçenekleri de mevcut. Dördüncü nesil Caddy, güvenlik özellikleriyle de çıtayı yukarılara taşıyor.

Çok sayıda yeni güvenlik ve konfor özellikliğine sahip olan araç, şehir içi acil fren gibi üstünlüklere sahip. Sürücü belli bir hızın altında (30 km/s) bir engeli göremez ya da zamanında tepki vermezse, sistem otomatik olarak çarpışmayı önlemek amacıyla fren uyguluyor. Ayrıca bir çarpışmadan sonra fren sistemi otomatik olarak devreye girerek diğer çarpışmaları da önlüyor. Bunun da nedeni, yaralanmaların yüzde 22’sinin asıl çarpışmadan sonra meydana gelen ikincil çarpışmalar yüzünden meydana geliyor olması. Yeni Caddy’nin binek versiyonlarında yan ve perde hava yastıkları da standart olarak sunuluyor. Caddy versiyonları ilk kez adaptif hız kontrolü ile donatılıyor.

DSG şanzımanda 160 km/s’ye kadar devrede kalabilen sistem, radar sensörlerini kullanıyor. ACC sistemi, DSG şanzıman ile birlikte kullanıldığında, trafik sıkışıklığı gibi durumlarda aracı yavaşlatabiliyor. Yeni Caddy’nin bir başka özelliği de opsiyonel park yardımına sahip olması. Conceptline, Trendline, Comfortline ve Highline gibi donanım paketleri bulunan yeni Caddy’nin Almanya satışlarına haziran ayında başlanacak. Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerine ise daha sonra gelecek.

2020 MODEL CADDY HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Similar Posts