Yeni Skoda Superb satışlarını yüzde 21 artırdı

Skoda Superb, yenilenen versiyonuyla büyük beğeni topladı ve Türkiye pazarında önemli satış başarısı elde etti. Ağustos ayında satışa sunulan yeni Superb, ekim ayı sonuna kadar 1009 adetlik satışa imza atarken, satışa sunulduğu ağustos-ekim ayları arasında üst orta sınıfta yüzde 9.38’lik pazar payına ulaştı.

SkodaSuperb_2

2012 yılında Ocak-Ekim döneminde toplam Superb satışları 1558 adet olurken, bu yıl aynı dönemde 1884 adet satışla yüzde 21 arttı. Superb, Octavia’dan sonra Skoda’nın en çok satan ikinci modeli haline geldi. Yenilenen Superb’in bu başarısında, daha çekici hale gelen tasarımının yanı sıra sunduğu yenilikçi teknik donanımlar, daha cimri hale gelen motor seçenekleri ve en önemlisi, sadece Türkiye pazarına özel geliştirilen 1.6 lt 105 HP TDI dizel motor ve DSG otomatik şanzıman seçeneği etkili oldu. Sınıfının en geniş iç mekanına sahip olan ve patenti Skoda’ya ait yenilikçi Twindoor bagaj kapağıyla dikkat çeken Superb, yenilenen versiyonunda lüks ve konforu ekonomik yakıt tüketimiyle buluşturmayı başarıyor.
Türkiye’de biri benzinli, toplam dört farklı motor seçeneğiyle satılan Superb’in yenilenen versiyonu, yokuş kalkış desteğinden sürücü yorgunluk tespit sistemine kadar geniş bir standart güvenlik donanım listesine sahip. Yeni Superb’de ayrıca donanım seçeneklerine göre artık daha fazla konfor ekipmanı sunuluyor. Yeni Superb, Türkiye’de 58 bin 900 TL’den başlayan kampanyalı anahtar teslim fiyatlarla satılıyor.

SkodaSuperb_1

(Visited 96 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş