VW YENİLİK

Yenilenen VW Touareg Çin’de sahne alıyor

Yeniden tasarlanan Volkswagen Touareg, Pekin Otomobil Fuarı’ında tanıtılacak. Tazelenmiş ön arka tasarımı, yeni özellikleri ve artırılan verimliliği ile herzamankinden daha rekabetçi hale gelen Touareg, artık premium SUV sınıfına oynuyor.

VOLKSWAGEN TOUAREG
VOLKSWAGEN TOUAREG

Araca daha geniş bir görünüm vermek için iki yerine daha derin dört yatay ızgaraya sahip olan Touareg, standart olarak bi-xenon farları ve tasarımı değiştirilmiş tamponuyla daha kaslı görünüyor. Arka kısımda da yeniden tasarlanmış tampona entegre edilen ikiz egzoz borusu, LED’li stop lambaları ve eklenen difüzör ile genişlik hissi artırılmış. Yeni jantlar ve gövde renkleriyle de gövde makyajı tamamlanıyor. Kabinde ise standart deri döşeme, yeni tasarım vurguları ile değiştirilen aydınlatma renkleri dikkat çekiyor. Tourareg’de görsel yenilikler olduğu kadar verimlilik ve güvenlik özellikleri de zenginleştirilmiş. Tüm modeller otomatik çarpışma sonrası fren sistemi, bi-xenon farlar ve sekiz ileri otomatik şanzımana sahip olacak.

VOLKSWAGEN TOUAREG
VOLKSWAGEN TOUAREG

İsteğe bağlı olarak ise ADC otomatik mesafe kontrolü sunuluyor. Önündeki araçla mesafeyi tespit eden ve önceden seçilmiş bir hızı koruyabilen sistemi otomatik olarak fren yapabiliyor ya da Touareg’i hızlandırabiliyor.
Yeni Touareg’in yakıt verimliliğini optimize etmek için düşük yuvarlanma dirençli lastikler kullanılmış. Ayrıca start/stop sistemi de standart. Önceki versiyonda yer alan 245 HP’lik 3.0 lt V6 TDI motor artık 258 HP güç üretiyor ve yakıt tüketimi de 5.7 lt/100 km’ye kadar düşürülmüş. Fuarla birlikte daha geniş bir bilgiye kavuşacağımız yeni Touareg’in Avrupa’da önümüzdeki kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.

Similar Posts