LAND ROVER YENİLİK

1.5 lt’lik hibrit Discovery Sport Türkiye’ye geldi

Land Rover’ın maceracı ruhunu sportif tasarımla birleştiren Discovery Sport, 1.5 litre 300 HP plug-in hibrit motor seçeneği ile Türkiye’ye geldi. Vergi avantajıyla dikkat çeken yeni Discovery Sport Plug-in Hybrid, 884 bin 619 TL’den başlayan fiyatlara sahip.

Düşük hacimli motoruyla benzersiz bir performans sunan Discovery Sport Plug-in Hybrid, 300 beygirlik gücüyle sınıfında fark yaratıyor. Gücünü dört tekerleğe birden aktaran Discovery Sport, sadece 6.6 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlarken, WLTP normuna göre ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 1.6 lt olarak açıklanıyor. Bu değer, yüksek yapılı, 2093 kg’lik ve performanslı bir araç için çok başarılı. Araç, sadece elektrikle 64 kilometrelik bir menzil sunabiliyor.

1497 cc’lik üç silindirli turbo motor ve elektrikli ünitenin birleşimi sayesinde 540 Nm tork elde ediliyor. Bu güç tekerleklere sekiz ileri otomatik şanzıman tarafından aktarılıyor. Maksimum hız ise 209 km/s’ye kadar ulaşıyor.

Türkiye’ye S, SE, HSE, R-Dynamic S, R-Dynamic SE ve R-Dynamic HSE donanım paketleriyle gelen Discovery Sport’un fiyatları 1 milyon 37 bin 180 TL’ye kadar çıkıyor.

En yeni teknolojik gelişmelerin yansıtıldığı Discovery Sport, tasarım olarak da pek çok yeniliği barındırıyor. Land Rover ailesinin en genç üyelerinden biri olarak premium kompakt SUV segmentinde yer alan Discovery Sport, gelişmiş araç içi eğlence sisteminin yanı sıra iç mekânda kullanılan malzeme ve işçilik kalitesiyle de dikkat çekiyor.

Son üç yılda tüm dünyada yarım milyona yakın adet satılarak önemli bir başarıya imza atan Discovery Sport, bu süre zarfında pek çok önemli ödülün de sahibi oldu. Discovery Sport, yenilenen dış tasarımının yanı sıra revize edilen şasisi ile konfor, yol tutuş ve aynı zamanda elektrikli motorlar için uygun altyapıyı bir arada sunabiliyor. Land Rover’ın yeni PTA platformu üzerinde geliştirilen Discovery Sport, elektrik destekli motorları ile düşük yakıt tüketimi sağlamayı hedefliyor. Önceki jenerasyona göre yüzde 13 daha rijit bir gövdeye kavuşan Discovery Sport, bu sayede araç içerisinde oluşabilecek ses ve titreşimlerin de önüne geçiyor.

Yeni Discovery Sport’un sıkılaşan şasisi güvenlik anlamında da önemli katkı sağlıyor. Yeni Discovery Sport’un en dikkat çekici teknolojik yeniliklerinden birini oluşturan ClearSight dikiz aynası kullanıcılara benzersiz bir kolaylık sunuyor. Dikiz aynasını tek bir hareket ile yüksek çözünürlüklü ekrana dönüştüren sistem, 50 derecelik açı ile hem daha geniş bir görüş alanı hem de daha yüksek bir çözünürlük sağlıyor.

Ayrıca bagajdaki yüksek eşyalar ya da kirli arka cam gibi geri görüşü engelleyecek durumlarda bile ClearSight dikiz aynası ile manevra yapmak çok daha güvenli bir hale geliyor. Yeni Discovery Sport’ta kablosuz şarj ve her koltuk sırasında 12 volt şarj soketi bulunurken, ikinci sıra koltuklarda ise havalandırma menfezi yer alıyor.

İlave olarak, Yeni Land Rover Discovery Sport’un Türkiye paketinde kabindeki hava değişimlerini farkeden hava kalite sensörü ile birlikte daha hijyenik ve ferah bir ortam sağlayan hava iyonizer teknolojisi de standart olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Land Rover’ın genlerinden gelen off-road kabiliyetini koruyan yeni Discovery Sport, 600 milimetrelik su birikintilerinden rahatlıkla geçebiliyor. Dört tekerlekten çekiş kontrol sistemi ile bulunduğu yüzeye uygun çekiş özellikleri sunan Discovery Sport, opsiyonel olarak sunulan direksiyon destekli adaptif hız sabitleme sistemi ile şeridi ortalayarak yol alabiliyor. Opsiyon listesinde, öndeki araçla otomatik olarak mesafe ayarlama özelliği de bulunuyor. Yeni Discovery Sport’ta, şerit takip asistanı, trafik işareti tanıma, acil durum freni ve sürücü yorgunluk takip monitörü de sunuluyor.

LAND ROVER DISCOVERY SPORT PHEV300 FİYAT LISTESİ
Discovery Sport Phev300 S 884.619 TL
Discovery Sport Phev300 SE 928.347 TL
Discovery Sport Phev300 HSE 993.347 TL
Discovery Sport Phev300 R-Dynamic S 928.347 TL
Discovery Sport Phev300 R-Dynamic SE 972.075 TL
Discovery Sport Phev300 R-Dynamic HSE 1.037.181 TL

LAND ROVER DISCOVERY SPORT PHEV300 TEKNİK ÖZELLİKLER

Model Discovery Sport Phev300 S
Fiyat 884.619 TL
Motor 1498 cc, 3 silindirli, DOHC, 12V, turbo
Güç 300 HP 5500 d/d
Tork 540 Nm 2000 d/d
0-100 km/s 6.6 sn
Maksimum hız 209 km/s
Şanzıman 8 ileri otomatik
Yakıt tüketimi 1.2 lt/100 km
Bagaj hacmi 1651/3157 lt
Ağırlık 2093 kg

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: