HABERLER YENİLİK

BMW Los Angeles’ı istila etti

BMW Group, en yeni modellerinin dünya tanıtımlarını 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiridi. Alman marka, başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkede önemli satış rakamlarına ulaşması beklenen 2 Serisi Gran Coupe, BMW M2 CS ve BMW M8 Gran Coupe dünyaya Los Angeles’tan tanıtlırken, MINI de ilk global elektrikli modeli MINI Electric’i Amerikan pazarıyla ilk kez buluşturdu. Ayrıca BMW X5 M, BMW X5 M Competition, BMW X6 M ve BMW X6 M Competition modelleri de ilk kez fuarda otomobil tutkunlarının karşısına çıktı.

BMW 2 SERİSİ GRAN COUPE

BMW 2 Serisi Gran Coupe
BMW’nin yedi yıl önce başlattığı Gran Coupe akımının son temsilcisi olan BMW 2 Serisi Gran Coupe dLos Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımını gerçekleştirdi. Alçak tavan çizgisine rağmen iç mekânda sunduğu geniş ve fonksiyonel yaşam alanı ve teknolojik özellikleri ile segmentinin en dikkat çekici modellerinden biri olmaya hazırlanan BMW 2 Serisi Gran Coupe, 2020 yılı Nisan ayından itibaren Türkiye’de yollarla buluşacak. BMW 2 Serisi Gran Coupe’de 1.5 litre hacminde üç silindirli dizel ve benzinli motor seçenekleri görev alacak.2 Serisi Gran Coupé’nin öne çıkan özellikler arasında, dinamik olarak gerilmiş siluet, çerçevesiz kapı camları ve bagaj kapağının ortasına kadar uzanan stop lambaları dikkat çekiyor.

Markanın bir simgesi haline gelen far tasarımı ve geniş böbrekleri ile bir BMW olduğunu hissettiren 2 Serisi Gran Coupe, standart olarak sunulan LED farları ile dikkat çekici bir ön yüze sahip. 2 Serisi Gran Coupe’de BMW EfficientDynamics ailesinin en son üyesi olan bu verimli motorların ilkini 116 HP güç ve 270 Nm tork üreten BMW 216d Gran Coupe oluşturuyor. BMW 218i Gran Coupe’deki 1.5 litre hacmindeki benzinli motor seçeneği ise 5.2 litreye kadar inen karma yakıt tüketimi ile 140 HP güç ve 220 Nm tork sunarak 0’dan 100 km/s hıza 8.7 saniyede ulaşıyor. Otomobilin tüm motor seçeneklerinde yedi ileri çift kavramalı Steptronic şanzıman standart olarak sunulacak.

BMW M2 CS
Bugüne kadar pist odaklı BMW M3 CS ve BMW M4 CS modelleri dışında geliştirilen ilk CS modeli olan BMW M2 CS de dünyaya ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Dinamik yetenek, çeviklik ve hassasiyet için sınıfında yeni standartlar belirleme konusunda daha büyük kardeşlerinin liderliğini takip eden BMW M2 CS’te 3.0 litre hacminde çift tutbolu ve 450 HP güç üreten sıralı altı silindire sahip bir motor görev yapıyor.

Sahip olduğu gücü yola optimum şekilde aktarmak üzere geliştirilen yeni BMW M2 CS’te adaptif M süspansiyon ve Cup lastikleri ile birlikte gelen 19 inç hafif alaşım jantlar da yer alıyor. BMW M2 CS, standart altı vitesli manuel şanzımanla donatıldığında 4.2 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşırken, isteğe bağlı yedi ileri M çift kavramalı şanzımanla bu süre 4.0 saniyeye düşüyor. BMW M2 CS, M karbon seramik frenler, hafifletilmiş M Sport koltuklar, Alcantara kolçaklar ve kırmızı “CS” logolu iç döşeme şeridiyle de tercih edilebiliyor.

BMW M8 Gran Coupe ve BMW M8 Gran Coupe Competition
BMW M mühendisleri tarafından geliştirilen dört kapılı yüksek performans spor otomobili BMW M8 Gran Coupe ve BMW M8 Gran Coupe Competition, sahip olduğu lüks kullanım özellikleri, dikkat çekici tasarımı ve üst düzey performansı ile dikkat çekiyor. Çarpıcı görünümünün en önemli unsurlarını ise dinamik olarak uzatılmış silueti, güçlü omuzları, belirgin bir şekilde şekillendirilmiş arka uç ve olağanüstü sportif yetenek sunmak için tasarlanmış M’e özgü detaylar oluşturuyor.

İki kapılı BMW M8 modellerinden 200 milimetre daha uzun bir aks aralığıyla arkada iki tam boy koltuk sunarak dört kişiye benzersiz bir sürüş deneyimi vadediyor.

BMW M8 Gran Coupe’de 600 HP güç üreten en yeni M TwinPower Turbo teknolojisine sahip, yüksek devirli 4.4 litrelik V8 motor görev yapıyor. BMW M8 Competition Gran Coupe’de ise bu güç 625 HP’ye kadar çıkıyor. Standart olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi M xDrive, arka akstaki Active M diferansiyel ile merkezi olarak kontrol edilen bir etkileşimle motorun gücünü yola optimum şekilde aktarmasına yardımcı oluyor. Denge kontrol sisteminin devre dışı bırakılması durumunda BMW M8 ve M8 Competition tamamen arkadan itişli olarak ilerliyor ved tüm kontrolü sürücüsüne bırakıyor.

Modele özgü şasi teknolojisi, elektronik kontrollü amortisörler ve iki farklı fren pedalı ayarı sağlayan entegre bir fren sisteminden oluşuyor. BMW M8 Gran Coupe 0-100 km/s hızlanmasını 3.3, M8 Gran Coupe Competition ise 3.2 saniyede gerçekleştiriyor.
Karakteristik M kokpit tasarımı ve lüks standart donanım, iç mekânda benzersiz bir spor otomobil ortamı yaratıyor. Motor, süspansiyon sistemi, direksiyon, M xDrive ve frenlerin yapılandırmasını düzenleyen ayar düğmesi, sürücü destek sistemlerinin ve ekranların işlevsel olarak erişilmesini sağlayan M modu düğmesi aracın her an sürücünün isteği doğrultusunda kişiselleştirilebilmesine imkân tanıyor.

BMW X5 M ve X6 M
Fuarda BMW standının diğer yıldızlarını ise BMW X5 M, BMW X5 M Competition, BMW X6 M ve BMW X6 M Competition oluşturdu. 600 HP güç üreten 4.4 litrelik V8 motor, BMW X5 M ve BMW X6 M’e de güç veriyor. BMW X5 M Competition ve BMW X6 M Competition’da ise aynı motorun 625 HP güç üreten versiyonu görev alıyor.

Similar Posts