HABERLER HYUNDAI YENİLİK

Hyundai yeni Tucson ve i20 Coupe’yle Cenevre’de

Avrupa’da her geçen yıl hızla artış gösteren SUV pazarına Hyundai’nin en son teknoloji ışığında geliştirdiği tasarım harikası Tucson da katıldı. Yeni Tucson ile birlikte tüm standartları yeniden belirleyen Hyundai, müşterilerine daha cesur ve daha estetik bir tasarım anlayışı sunuyor. Markanın yeni elçisi, harika bir tasarımla daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflerken aynı zamanda gelişmiş teknolojileri sayesinde de üstün konfor ve rahatlık sağlıyor.

HYUNDAI TUCSON
HYUNDAI TUCSON

Hyundai’nin Avrupa pazarındaki söz hakkını artırması için geliştirilen yeni Tucson, müşterilerine beklentilerin ötesinde bir değer sunmayı hedefliyor. Son derece modern ve sportif hatlara sahip olan Tucson, markanın yeni tasarım felsefesini de gözler önüne seriyor. Genesis ile başlayarak daha sonra Sonata ve i20’yle devam eden Hyundai Akıcı Tasarım Felsefesi’nin (Fluidic Sculpture 2.0) en son temsilcisi konumunda olan Tucson, oldukça güçlü bir duruşa sahip. LED farlar ile birleşen Hyundai’nin karakteristik altıgen ızgarası, aracın en önemli yeniliği olarak öne çıkarken ayrıca LED gündüz farlarını içeren geniş hava girişli ön tampon da otomobile eşsiz bir stil veriyor. Yeni Tucson, cömert iç mekân boyutlarıyla C-SUV segmentine farklı bir bakış açısı da getirmiş oluyor. Tamamen yeni bir platform üzerine inşa edilen araç; geniş saklama cepleri, büyük torpido gözü ve 513 litrelik bagaj hacmiyle kullanıcılarına kolaylık ve fonksiyonellik sunuyor. Ferah kabindeki ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, dijital havalandırma sistemi, dokunmatik ekranlı navigasyon, USB bağlantılı kaliteli müzik sistemi, Akıllı Park Asistanı (SPAS) ve anahtarsız çalıştırma gibi üst düzey donanımlar da konforu artıran detaylar olarak öne çıkıyor. Hyundai Tucson, Euro6 normlarına uygun 186 HP’lik 2.0 litre dizel motorla birlikte 132 HP 1.6 litre GDI ve 175 beygir gücündeki 1.6 litre T-GDI turbo benzinli ünitelerle satışa satılacak. Aynı zamanda yeni nesil yedi ileri çift kavramalı (7DCT) ve altı ileri manuel şanzıman da seçenekler arasında.

HYUNDAI i20 COUPE
HYUNDAI i20 COUPE

Satışa sunulduğu günden bu yana Avrupa ve Türkiye’de tüm dikkatleri üzerine çekerek önemli bir çıkış yakalayan ve aynı zamanda dört ayda 8000 adet gibi önemli bir satış başarısı gösteren Hyundai i20, şimdi de üç kapılı sportif versiyonuylaotomobil severlerin karşısına çıkıyor. Hyundai, ilk kez bir B segmenti otomobili mevcut beş kapılı versiyonundan tamamen farklı bir tasarımla ortaya çıkardı. Dinamik çizgileri ve çarpıcı iç mekânıyla özellikle genç kullanıcıların beğenisine sunulan i20 Coupe, lifestyle ve trendlere önem veren kişilerin de ilgisini çekecek kadar iddialı bir duruş sergiliyor. Hyundai i20 Coupe, beş kapılı kardeşinden bağımsız A, B ve C sütunlarıyla farklılık gösteriyor. Ön kısımda Hyundai’nin karakteristik altıgen ızgarasına tamamen farklı bir bakış açısı getiren otomobil, ters altıgen ızgara ve yeni tasarlanmış ön tampona sahip. i20 Coupe, 336 litrelik bagaj hacmiyle de hâlâ sınıfının en pratik ve en kullanışlı otomobillerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Hyundai i20 Coupe, tamamen farklı bir otomobil olduğunu yeni eklenen turuncu iç mekân rengiyle belli ediyor. Bu özel renk kokpitte ve koltuk döşemelerinde kullanılarak sportif bir ambiyans yakalanıyor. Bu rengin yanı sıra 17 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar da estetik öğelerden bir diğeri. Markanın büyüme ve gelişme stratejisi kapsamında sunduğu en yeni modellerden biri olan i20 Coupe, Hyundai’nin Avrupa’daki tasarım merkezinde geliştirildi ve Türkiye’deki Hyundai Assan Fabrikası’nda üretiliyor. Beş kapılı hatchback i20 ile birlikte Coupe de tüm Avrupa’ya sadece Türkiye’den ihraç edilecek.

HYUNDAI i30 TURBO
HYUNDAI i30 TURBO

Hyundai’nin bir başka yeniliği ise makyajlı i30 oldu. Piyasaya sunulduğu 2012 yılından bu yana kompakt sınıfının önemli modellerinden biri haline gelen Hyundai i30, üç yıl sonra yenilenerek ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Yerini aldığı modele göre daha estetik ve daha modern bir görünüme kavuşan yeni i30, geliştirilen 1.6 litrelik dizel motoru ve yeni eklenen DCT çift kavramalı şanzımanıyla dikkat çekiyor. Yüzde 20’ye yakın daha düşük yakıt tüketimi sunan 136 beygirlik dizel ünite, yeni tip şanzımanla beraber daha da performanslı bir sürüş vaat ediyor. Yeni i30, dizel motor seçeneğinin yanı sıra yüksek performanstan hoşlanan kullanıcılar için de üç ve beş kapılı versiyonlara sahip 1.6 litre benzinli turbo motoru önerecek. 186 beygir gücündeki turbo motor sayesinde Hyundai i30, her zamankinden daha keyifli ve daha sportif bir dinamizme kavuşuyor. Hyundai i30, gövdesindeki kozmetik yenilikleri, iç mekândaki artırılan malzeme kalitesi, göstergeler, havalandırmalı ön koltuklar ve güvenlik donanımlarıyla farklılık yaratıyor. Aktif şerit takip sistemi ve akıllı park asistanı gibi teknolojik özellikler araca eklenen yenilikler arasında. Hyundai; Tucson, i20 Coupe ve i30 gibi yenilenen i40 ve ix25’i de Cenevre’de görücüye çıkardı. Avrupa’da 100 binden fazla satış rakamına ulaşan i40, dış tasarımında ve iç mekânında yapılan geliştirmelerle sunuluyor. Güncel i40, yenilenen versiyonda yeni tip bi-xenon farlar, aktif şerit takip sistemi, viraj içi aydınlatıcı farlar ve aktif süspansiyon sistemi gibi donanımlarla destekleniyor. Güncel tasarım çizgisinin devam ettirildiği bir diğer model, ismi Avrupa pazarında popüler olan Hyundai ix25. Orta ölçekli MPV araç, özellikle aileler tarafından beğeniyle karşılanıyor. 77 ve 128 HP güç aralığında sunulan benzinli ve dizel motorlar Hyundai ix25’te de görev alıyor.

Similar Posts