HABERLER YENİLİK

Lüksün yeni simgesi: Bentley Bacalar

İngiliz markanın modern çağlarda sunduğu en seçkin otomobil olan Bacalar, gün yüzüne çıktı. Otomobil, dünyanın en eski gövde üretim şirketi olan Mulliner’in ısmarlama gövde üretimine geri dönüşünü de simgeliyor. Üstü açık GT konseptinin geldiği son noktayı temsil eden Bacalar’ın 6.0 litrelik W12 TSI motoru 659 HP güç üretiyor. Müşterilerin zevklerine göre özel olarak tasarlanacak otomobilden sadece 12 adet üretilecek.

BENTLEY MULLINER BACALAR

Bacalar, Bentley‘in İngiltere’nin Crewe kentindeki merkezinde görücüye çıktı. Sadece 12 adet üretilecek otomobil, nadir bulunma ve ayrıcalık gibi özelliklere sahip olacak. Her model, müşterinin kişisel zevklerine göre Bentley Mulliner’in Crewe’deki atölyesinde; el hüneriyle üretilecek.

Otomobil, adını Meksika’nın Yucatan yarımadasında bulunan; doğal güzelliği ile ünlü bir göl olan Laguna Bacalar’dan alıyor. Bacalar’da olağanüstü bir sürüş deneyiminin ortaya çıkarılması için el yapımı lüks ve en son teknoloji ile bir araya geliyor. Otomobilin kalbinde eşsiz 6.0 litrelik W12 TSI motorunun geliştirilmiş bir versiyonu bulunuyor. Dünyanın en gelişmiş 12 silindirli motoru olan W12 TSI, 659 HP güç ve 900 Nm tork üretiyor.

Bacalar’ın çift kavramalı, sekiz ileri şanzımanı daha hızlı ve daha verimli vites geçişleri sağlıyor. Adaptif şaside Bentley’in 48 volt’luk akıllı Dynamic Ride System’i bulunuyor. Havalı süspansiyon sistemi sürüş konforunu birinci sınıf hale getiriyor. Aktif dört çeker sistemi, ön ve arka tekerlekler arasındaki tork dağılımını ayarlıyor. Sistem, optimum verimlilik ve dinamik performans için mümkün olduğunca arkadan itişle yol alıyor.

Elin temas ettiği tüm unsurlar Bacalar’a özel olarak tasarlanmış. Orta konsolun merkezinde ünlü Bentley döner ekranı bulunuyor. Bentley, dijital MMI ekranını müşterinin yapılandırılabileceği bir ana ekran olarak zarif bir şekilde tasarlamış.

Yapılandırılabilir üç pencere sayesinde; telefon, medya ve navigasyon gibi sürücünün tercih ettiği işlevler görüntülenebiliyor. Arayüz, yapılandırılmış ve takip edilmesi kolay menülerle modern bir akıllı telefon gibi çalışacak şekilde tasarlanmış.

Similar Posts