HABERLER KIA YENİLİK

Makyajlı Kia Rio Türkiye’ye geliyor

Kia’nın B segmentindeki modeli Rio, dördüncü neslinin makyajlanan versiyonuyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Rio’da mekanik, donanım ve tasarım anlamında yenilikler ön plana çıkıyor. Kişiselleştirilmek üzere sunulan iç mekân renk alternatiflerine sahip olan yeni Rio’nun; sınıfının üstündeki birçok teknolojik donanımla birlikte temmuz ayında Türkiye’de olması bekleniyor.

KIA RIO

Birçok sürücü için Kia markasına giriş modeli olarak konumlanan Rio; pratiklik, kalite ve teknoloji olmak üzere temel özelliklerini korumaya devam ediyor. Yeni Rio, bu özelliklerini şerit takip asistanı, akıllı hız sabitleme sistemi; çarpışma önleme sistemi ve kör nokta çarpışma önleme asistanı da dahil; yeni ileri teknoloji sürüş destek ve güvenlik sistemleriyle de zenginleştiriyor.

Makyajlanan yeni Rio, temmuz ayında Avrupa’yla birlikte Türkiye yollarında da olacak. 2020 yılı içerisinde Plan S stratejisini açıklayan ve daha sonra Avrupa pazarında bu amaçla atılacak adımları belirleyen Kia; elektrikli araç pazarında etkin rol alacağını ve 2021 yılı itibarıyla her modeli için elektrikli (hibrit, yarı hibrit, şarj edilebilir hibrit, tam elektrikli) bir alternatif sunacağını duyurmuştu.

Similar Posts