HABERLER MITSUBISHI YENİLİK

Mitsubishi Eclipse Cross kaç para?

Mitsubishi Motors’un yeni jenerasyon otomobillerinin ilki olan yeni coupe SUV modeli Eclipse Cross, dikkat çekici tasarımı, gelişmiş ileri güvenlik özelliklerine sahip sürüş dinamikleri ve sürücünün yoldan gözünü ayırmadan yönetebildiği akıllı telefon fonksiyonlarını kullanmasına olanak sağlayan Smartphone Link Display Audio sistemi gibi yüksek teknolojili donanımı ile dikkat çekiyor. Mitsubishi Motors’un “SUV” segmentinde güçlenerek büyümeyi hedeflediği yeni marka yapılanmasını ve konumlandırmasını destekleyen Eclipse Cross modeli Avrupa’nın ardından Türkiye’de de satışa sunuldu.

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS

Dikkat çekici tasarımı, benzersiz sürüş dinamikleri ve inovatif detayları ile öne çıkan Eclipse Cross, Mitsubishi Motors’un, tamamen bir SUV oyuncusu olma yolundaki yeni konumlandırmasının ve yeni ürün stratejisinin de önemli bir adımını oluşturuyor. Coupe tasarımı, keskin ve maskülen hatlarının yanı sıra, benzersiz bir sürüş deneyimi sunan Eclipse Cross, Mitsubishi Motors’un yeni dizayn felsefesinin startını verirken, içinde bulunduğu SUV segmentine yenilikçi özellikler getiriyor. Eclipse Cross, markanın 40 yıllık SUV uzmanlığı, 80 yıllık 4×4 geçmişi ve 30 yıllık All-Wheel-Control (S-AWC) teknolojisinden güç alıyor. Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Levent Akpulat, Eclipse Cross’un Türkiye lansmanında Mitsubishi Motors’un 2017’de globalde yüzde 10 büyüdüğünü belirterek şunları söyledi; “Bu oran ile Renault Nissan Mitsubishi Motors ittifakının en yüksek büyüme hamlesini gerçekleştiren Mitsubishi Motors, önümüzdeki üç yılda satışlarda yüzde 30’un üzerinde artış hedefliyor. Eclipse Cross’un Türkiye pazarına girmesi bu anlamda önemli. Türkiye olarak biz de gerçekleştirdiğimiz Eclipse Cross lansmanı ile yılda 2000 adet Eclipse Cross satışı gerçekleştirerek binek araç kategorisindeki satışlarımızı dört kat artırmayı hedefliyoruz…” Mitsubishi Motors’un Eclipse Cross ile başlattığı yeni ürün gamı yolculuğu, yeni otomobil için seçilen isme de yansıtıldı. Eclipse Cross, ismini Mitsubishi Motors’un 1989 ve 2012 yılları arasında ABD’de satılan ve çok sevilen Eclipse spor otomobilinden alıyor. Güneş tutulması sırasında ortaya çıkan göz alıcı parlaklıktan esinlenerek, inovatif bir sürecin sonucunda geliştirilen yoğun parlak metalik kırmızı renk araca adını veren unsurlardan bir diğeri olarak görülüyor. Mitsubishi Motors’un geçtiğimiz üç yıl boyunca konsept XR PHEV II, konsept eX ve konsept GT-PHEV otomobillerinde sergilediği gösterişli ve otantik görsel kimliğin oluşturduğu yeni global tasarım stratejisi, Eclipse Cross’a uygulandı. Dinamik hatlara ve atletik çizgilere sahip Eclipse Cross’ta, Mitsubishi Motors’un yeni görsel kimliği “Dynamic Shield”i daha çarpıcı hale getirmek için LED farları ve gündüz farları daha yükseğe yerleştirilirken, sis farları ve sinyal lambaları daha aşağıda bulunuyor. Keskin hatlara sahip coupe SUV Eclipse Cross, kama şeklindeki kemer çizgisi, arka kısmında yer alan ve öne doğru eğik olan C sütunundan çıkan sıra dışı V çizgisi ve kaslı arka çamurlukları ile heybetli ve dikkat çekici çizgilere sahip.

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS

Mitsubishi Motors, yeni marka konumlandırmasını desteklemek için Eclipse Cross ile başlayarak ürün gamındaki ürünlerin görsel kalitesini artırmayı hedefliyor. Gerek ürünün dışında, gerekse iç tasarımındaki malzeme seçimi, kaplamalar, dokumalar ve renkler bu konumlandırma ile paralel olacak şekilde seçilmiş. Eclipse Cross’un gümüş ve deri detaylar ile karbon ve piyano siyahının hakim olduğu iç kabini dikkat çekiyor. Mitsubishi Motors, günümüzün ihtiyaçlarını göz önüne alarak Eclipse Cross’ta birçok yeni teknolojik çözümü bir arada sunuyor. Orta konsola yerleştirilen Apple Car Play ve Android Auto uyumlu Smartphone Link Display Audio (SDA) sistemi ve touchpad kontrol mekanizması sayesinde sürücü, yoldan gözünü ayırmadan müzik sistemi ve akıllı telefon fonksiyonlarını kullanabiliyor. Eclipse Cross’ta ayrıca sürücünün, adaptif hız sabitleme sistemi, çarpışma önleyici uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi gibi bilgileri takip edebileceği head up display (direksiyon üzeri gösterge ekranı) bulunuyor. 2670 mm aks aralığına, 1805 mm genişliğe ve 4405 mm uzunluğa sahip Eclipse Cross, 20 cm ileri-geri kayabilen ve sırt açısı ayarlanabilen arka koltukları ve panoramik cam tavanı ile yolcularına havadar ve geniş bir iç hacim sunarken sessiz çalışan motoru ve geliştirilmiş ses yalıtımı ile keyifli bir sürüş deneyimi sağlıyor. Eclipse Cross’un 1.5 lt turbo benzinli motoru 163 HP güç üretiyor. 250 Nm maksimum torka 1800 d/d gibi düşük bir devirde ulaşan motor, bu tork seviyesini 4500 d/d’ye kadar koruyarak çarpıcı bir performans sunuyor. Eclips Cross, altı ileri manuel veya sekiz ileri CVT otomatik şanzıman seçenekleri, ayrıca 2WD veya 4WD çekiş konfigürasyonlarıyla geliyor. Rijit gövde yapısı ve iyi kalibre edilmiş süspansiyon sistemi, yol tutuşunu güçlendiriyor. Evo’dan hatırladığımız aktif yalpa kontrolünün (AYC) modern bir uyarlaması ile birleştirilmiş sürekli dört çeker sistemi (S-AWC) ise Eclipse Cross’un viraj performansını artırarak sürüş keyfini ve güvenliğini SUV standartlarının ötesine taşıyor. Eclipse Cross, ayrıca adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleme sistemi, şerit takip uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, elektronik park freni gibi gelişmiş güvenlik özellikleri ile donatılmış. Beş farklı donanım seviyesinde satışa sunulan yeni Mitsubishi Eclipse Cross’un fiyatları 131 bin 900 TL’den başlıyor.

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS FİYAT LİSTESİ
Eclipse Cross 1.5 Invite 131.900 TL
Eclipse Cross 1.5 CVT Intense 167.500 TL
Eclipse Cross 1.5 CVT 4WD Intense 175.500 TL
Eclipse Cross 1.5 CVT 4WD Intense Plus 187.900 TL
Eclipse Cross 1.5 CVT 4WD Instyle 199.900 TL

TEKNİK ÖZELLİKLER
Model Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 CVT 4WD Intense
Fiyat 175.500 TL
Motor 1499 cc, 4 silindirli, DOHC, 16V, turbo
Güç 163 HP 5500 d/d
Tork 250 Nm 1800 d/d
0-100 km/s 9.8 sn
Maksimum hız 200 km/s
Şanzıman 8 ileri CVT otomatik
Yakıt tüketimi 7.0 lt/100 km
Bagaj hacmi 378-1159 lt
Ağırlık 1635 kg

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: