HABERLER NISSAN YENİLİK

Nissan yeni Leaf’i tanıttı

Nissan, öncü elektrikli araç ve ProPilot teknolojilerini bir araya getirdiği yeni Leaf’i tanıttı. Kitlelere yönelik en gelişmişsürüş destek sistemi ProPilot, daha güvenli ve daha rahat bir sürüş sağlarken, tamamen otonom park imkânı da sunuyor. E-Pedal teknolojisi tamamen yeni bir fren ve sürüş deneyimi sunarken, daha da geliştirilen elektrikli sistem tek bir şarjla 378 km menzile olanak tanıyor. Tamamen elektrikli olan ve gelişmiş teknolojilerle donatılan yeni Nissan Leaf, benzersiz bir fren ve sürüş deneyimi sunan e-pedal gibi son derece gelişmiş sürüş destek sistemleriyle donatılan markanın Avrupa’daki ilk otomobili olmasıyla dikkat çekiyor.

NISSAN LEAF

Sadece gelişmiş sürüş destek sistemleriyle dikkat çekmekle kalmayan yeni Nissan Leaf aynı zamanda tek bir şarjla 378 km olmak üzere çok daha uzun bir menzil vaat ediyor ve yeniden tasarlanan yeni nesli ile gerek dış, gerekse de iç tasarımda çok daha modern ve çekici bir görünüm sunuyor. Yeni Nissan Leaf Ocak 2018 itibarıyla Avrupa’da satışa sunulmaya başlanacak. Yeni Nissan Leaf’teki Nissan Intelligent Power teknolojisinin odak noktasını geliştirilmiş enerji verimliliği, artırılmış tork ve güç üretimi ile gelişmiş dinamik performansıyla elektrikli güç aktarma organı oluşturuyor. Söz konusu yeni güç aktarma organını, gücü ve enerji depolama kapasitesi artırılan yüksek teknoloji ürünü lityum-iyon batarya kiti tamamlıyor. Geliştirilmiş enerji verimliliğinin yanı sıra yeni elektrikli güç aktarma organı 110 kW güç üretimiyle daha canlı ve atak bir sürüş sunuyor. 320 Nm’ye artırılan tork çok daha etkileyici bir hızlanmayı beraberinde getiriyor. Yeni Nissan Leaf’in menzili tek bir şarjla NEDC normuna göre 378 km’ye yükseltilmiş.

NISSAN LEAF

Nissan, daha fazla performans ve daha uzun bir menzile sahip bir beklentisi olanlar için 2018 yılının sonunda daha güçlü ve daha yüksek batarya kapasitesine sahip Leaf’in yüksek performans versiyonunu daha yüksek fiyat etiketiyle satışa sunacak. Bu versiyon daha uzun bir menzil sunarken, aynı zamanda müşterilere sürüş gereksinimlerine uygun menzili seçme imkânı da sunacak. Yeni Nissan Leaf’in yeniden tasarlanan kokpiti yalınlığa odaklanan tasarımıyla yüksek kalite algısını beraberinde getiriyor. Kaliteli malzemelerle bezenen ve büyük bir titizlikle ele alınan kokpit detayları kalite hissini destekliyor ve araç içerisindeki yaşam kalitesini arttırırken sürüş keyfini yeniden tanımlıyor. Sürücü ve beraberindeki yolcuları; koltuklar, gösterge paneli ve direksiyon simidini süsleyen canlı mavi dikişlerle yeni 7.0 inçlik tam renkli (TFT) ekran karşılıyor. Ekran, Safety Shield teknolojisi, şarj durumu, güç göstergesi ve sesli ve navigasyon sistem bilgileri gibi temel özelliklere daha kolay erişim için yeniden tasarlamış. Bazı pazarlarda, navigasyon sistemi ile donatılmış olan araçlarda bilgi ve eğlence sistemine Apple CarPlay ve Android Auto de eklenmiş. Yeni Nissan LEAF, dünyanın en çok satan elektrikli aracı haline gelen birinci neslin yerini alıyor. Satışa sunulduğu 2010 yılından bu yana 283 bin kullanıcı Leaf’i tercih etti.

Similar Posts