Yeni Honda HR-V’nin fiyatı ne?

Merakla beklenen Honda HR-V, 89 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Dinamik tasarımıyla dikkat çeken yeni Honda HR-V, üç farklı donanım, iki farklı motor ve iki farklı şanzıman seçeneğiyle Türkiye’de satılmaya başlandı. Başlangıç seviyesi Premium’da altı ileri manuel şanzımanla kombine edilen HR-V’ye 89 bin 900 TL’ye fiyatla sahip olmak mümkün. Yaşamın hiçbir anından ödün vermeyi gerektirmeyen HR-V, tek kapılı bir otomobilin sportif hatlarıyla bir SUV’un kullanışlılığını ve güven veren sağlam yapısını bir arada sunuyor. Yeni Honda HR-V’nin giriş seviyesi olan Premium versiyonunda lastik basınç ikaz sistemi, şehiriçi aktif fren sistemi, elektrikli park freni, start/stop sistemi, bluetooth telefon kiti, hız sabitleyici, otomatik klima ve sihirli katlanan arka koltuklar standart olarak yer alıyor.

HONDA HR-V

HONDA HR-V

Elegance ve Executive donanımlardaysa çarpışma uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, akıllı hız limitleyici, yedi inçlik dokunmatik ekranlı Honda CONNECT multimedya sistemi, navigasyon, katlanan yan aynalar, çift bölgeli otomatik klima ve aktif uzun far kontrol sistemi standart olarak yer alıyor. Özel bir HR-V’ye sahip olmak isteyenlere Executive seviyesinde anahtarsız giriş sistemi ve çalıştırma düğmesi, ışığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynası, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar, deri-kumaş kaplı koltuklar, gündüz yanan LED farlar, tavan rayları, açılabilir panoramik cam tavan, karartılmış arka camlar ve 17 inçlik jantlar sunuluyor. Yeni Honda HR-V’de 130 HP gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 HP gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği yer alıyor. Her iki motor da 6 ileri manuel şanzımanla donatılıyor. Tüm bunlarla birlikte 1.5 i-VTEC motor seçeneği için sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman da sunuluyor. 1.6 i-DTEC dizel motor ise sadece altı ileri manuel şanzımanla birlikte geliyor. Benzinli motor seçeneğinde manuel şanzımanla karma kullanımda 5.6 lt/100 km’lik tüketim değerlerine erişilebilirken otomatik şanzımanda 5.2 lt/100 km’lik tüketim değeri yakalanıyor. Dizel motorla donatılmış yeni HR-V, 4.0 lt/100 km’lik ortalama tüketim değerine sahip. Önden çekişli HR-V’nin manuel şanzımanlı versiyonları 192 km/s’lik maksimum hızda seyredebiliyorken CVT otomatik şanzımanlı versiyonlar maksimum 187 km/s’lik hıza çıkabiliyor. Küçük SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V, bir SUV kadar güçlü ve bir coupe kadar dinamik ve çekici yapısıyla Crossover segmentine yeni ve benzersiz bir alternatif getiriyor. MPV kadar geniş ve fonksiyonel bir iç mekân sunan bu yapı, tasarım açısından ise SUV gücü ile coupe karizması ve dinamizmini bir araya getiriyor. Yine bu yapı birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eriten bir performans sunuyor. Taze ve yenilikçi bir ürün olarak geliştirilen yeni Honda HR-V, aynı zamanda kullanıcıya ve ailelere günlük kullanım kolaylığı da sunuyor. Coupe benzeri bir siluet ortaya koyan yeni Honda HR-V, güçlü burun tasarımı ve kaslı yan gövde detaylarıyla güçlü ve karakteristik bir görünüm ortaya koyarken, tasarıma ve stile önem veren hedef kitlede heyecan uyandırıyor. Honda tasarımcıları sınıf lideri genişlik ve kullanışlılık ile heyecan uyandıran görsel dinamizm ve estetiği bir arada sunan bir iç mekân geliştirmek üzere hareket etti. İç mekân yapısıyla MPV segmentine has genişlik ve kullanışlılık özelliklerini crossover segmentine taşıyan Honda HR-V, aynı zamanda son derece atak ve dinamik bir his uyandırıyor. Ortalama bir sedan ile kıyaslandığında 100 mm kadar daha yüksek olan göz hizası sayesinde güven duygusunu artıran Honda HR-V, aynı zamanda geniş görüş açısıyla sürüş güvenliğine de katkı sağlıyor.

HONDA HR-V

HONDA HR-V

Yüksek zemin ve oturma pozisyonu sayesinde biniş-inişler de kolaylaşıyor. Honda HR-V’nin sunmuş olduğu geniş ve kullanışlı iç mekanı mümkün kılan en önemli unsur ortada konumlandırılan yakıt deposu. Alan verimliliğini arttıran bu yenilikçi çözümde yassı yakıt deposu ön koltukların altında konumlandırılıyor. Böylece arka koltukların altında alan yaratılıyor. Bu alan çoğu Honda modelinde de kullanılan Honda’nın Sihirli Koltuklarını yerleştirme imkanı sunuyor. Sihirli koltuklar sayesinde 60/40 oranında iki parça halinde katlanan arka koltuklar farklı kullanım imkanları ve bununla birlikte son derece fonksiyonel bir iç mekân sunuyor. Standart oturma düzeni dışında sihirli koltuklarla üç farklı kullanım düzeni oluşturmak mümkün. Bunlardan ilkinde arka koltuk sırtlıkları öne doğru katlanırken oturma minderleri aşağıya doğru alçalıyor. Böylece 1.845 mm uzunluğunda tamamen düz bir yükleme zemini elde edilebiliyor. Bir diğer kullanım düzeninde arka koltuk oturma minderleri sırtlığa doğru yukarıya kalkarak sabitleniyor. Böylece ön koltukların arkasında yüksek nesneleri taşımak üzere 1240 mm yüksekliğinde boş bir alan elde edilmiş oluyor. Üçüncü ve son düzende arka koltuk sırtlıkları dışında ön yolcu koltuğunun sırtlığı da katlanıyor. Bu ise 2445 mm uzunluğunda bir yükleme zemini kullanıma sunuyor.

YENİ HONDA HR-V FİYAT LİSTESİ
HR-V 1.5 Premium 89.900 TL
HR-V 1.5 Elegance 97.900 TL
HR-V 1.5 A/T Elegance 100.900 TL
HR-V 1.5 Executive 104.900 TL
HR-V 1.5 A/T Executive 107.900 TL
HR-V 1.6 i-Dtec Premium 103.900 TL
HR-V 1.6 i-Dtec Elegance 111.900 TL

TEKNİK ÖZELLİKLER
Model HR-V 1.6 i-Dtec Premium
Fiyat 103.900 TL
Motor 4 silindirli, 1597 cc, DOHC, 16V, turbo dizel
Güç 120 HP 4000 d/d
Tork 300 Nm 2000 d/d
Şanzıman 6 ileri manuel
Maksimum hız 192 km/s
0-100 km/s hızlanma 10.0 sn
Yakıt tüketimi 4.0 lt/100 km
Emisyon 104 g/km
Bagaj hacmi 431 lt
Ağırlık 1395 kg

(Visited 514 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş