HABERLER VW YENİLİK

Yeni Volkswagen Golf GTI tanıtıldı

Volkswagen, Golf modelinin sekizinci neslinin üç farklı versiyonunun dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Sekizinci nesil Golf GTI’ın yanında hibrit Golf GTE ve verimliliğiyle dikkat çeken Golf GTD’yi tanıtan VW; kompakt sınıfı domine etmek istiyor. Yeni modeller, spor otomobil kavramını dijital çağa uyarlarken, tasarımda ilk kez sunulan aydınlatmalı petek radyatör ızgara içerisine entegre edilmiş LED sis farlarıyla etkileyici bir tasarıma sahip.

VW GOLF GTI

Volkswagen’in, ilk olarak 45 yıl önce Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilediği Golf GTI, yeni modeliyle geçmişle geleceği buluşturuyor. Daha akıllı ve ileri teknoloji ürünü bir model olarak karşımızı çıkan yeni Golf GTI’da, dijital kokpit ve akıllı sürüş asistan sistemlerinin yanı sıra, güçlü ve şık bir tasarıma da yer verilmiş. 245 HP güce sahip 2.0 litre TSI motora sahip olan Golf GTI, 370 Nm tork sunuyor. Dört silindirli motora altı ileri manuel şanzıman eşlik ederken; yedi ileri DSG şanzıman ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Golf GTD ise 200 HP güç sunuyor. 400 Nm gibi etkileyici bir tork sunan GTD, 2.0 lt TDI motora sahip. Bu otomobil, düşük emisyon ve performansı bir arada sunmak için tasarlanmış.

Volkswagen’in İlk olarak 1982 yılında pazara sunduğu dizel motorların ölmediğini ispatlamak isteyen marka, Golf GTD ile rakiplerine meydan okuyor. Elektriksel sürdürülebilirliğin geniş ve dinamik performansla bir araya geldiği Golf GTE modeli ise TSI benzinli motorun elektrikli motor ile çalışmasıyla 245 PS güç üretiyor. Golf GTI’ın performans seviyesine ulaşan bu otomobil, maksimum 400 Nm tork üretebiliyor. Üstelik sadece elektrik gücüyle yaklaşık 60 kilometre yol alabiliyor. Yeni Golf GTE, tamamen elektrikli sürüş modunda 130 km/s’e varan hıza ulaşabiliyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: