HABERLER VW YENİLİK

Yeni VW Crafter Türkiye’de

Volkswagen’in büyük sınıf hafif ticari araç segmentindeki temsilcisi Crafter her yönüyle yenilendi. Bir önceki versiyon tamamen geliştirilerek yeniden tasarlanan Crafter; teknoloji, güvenlik, konfor ve hem iç hem de dış tasarımındaki yeniliklerle sınıfının çok ötesinde olanaklar sunuyor ve sınıfındaki standartları yeniden belirliyor. Teknoloji, güvenlik ve ekonomi bakımından standartları daha da yükselten yeni Crafter Türkiye’de.

VW CRAFTER

Yüzde 100 Volkswagen DNA’sına sahip olan Crafter, sınıfının en güçlü motoru, yeni nesil güvenlik donanımları ve düşük yakıt tüketimiyle ticaret dünyasının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Farklı müşteri gruplarının ihtiyaç ve taleplerine göre özel olarak tasarlanan Crafter, geliştirilen yeni teknolojileriyle sınıfında birçok özelliği ilk kez sunuyor. 2017 yılının Uluslararası Ticari Aracı ödülünün de sahibi olan yeni Crafter, Türkiye’de sınıfında bir ilk olan 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemiyle, her türlü arazi ve yol koşulunda kolay ulaşım sağlıyor. Sınıfının en güçlü motoruna sahip Crafter Panel Van, 2.0 litre hacimli turbo dizel 140 ve 177 HP gücünde iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Volkswagen tarafından yeni geliştirilen 2.0 litre TDI motor, yeni Crafter’la birlikte ticari araç gereksinimlerine özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü motorlar olarak sunuluyor. Türkiye pazarında kendi segmentinde ilk olan 2.0 litre hacimli turbo dizel motor 177 HP güç ve 410 Nm tork üretiyor. Yeni Crafter böylece, yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü sağlıyor. 140 HP güç üreten motor ise 100 kilometrede ortalama 7.5 litre yakıt tüketiyor. 177 HP’lik versiyonun tüketimiyse 100 kilometrede ortalama 7.9 litre yakıt tüketimine sahip. Sınıfında yalnızca yeni Crafter tarafından sunulan sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneği, yakıt tüketimini azaltan, kesintisiz, kusursuz ve sarsıntısız vites geçişi sunuyor. Yeni Crafter’ın sürüş özelliklerine göre tasarlanan otomatik şanzıman, kesintisiz vites geçişleri ile konforlu ve daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Önden çekişli, arkadan itişli ve 4Motion dört tekerlekten çekişi ile birlikte kullanılabilen sekiz ileri otomatik şanzıman yük taşımaya da uygun. Hem sarsıntısız sürüş sağlaması hem de yüke uygun olması sayesinde şehir içi kullanımda ve özellikle ambulanslar için çok uygun bir araç olarak konumlanıyor.

VW CRAFTER

Yeni Crafter, baştan aşağı yenilenen dış tasarımıyla da dikkat çekiyor. Aracın tasarımı daha fazla ön ve yan görüş sağlıyor. Comfort Plus donanımında standart olarak sunulan LED farlar, yoğun ışıklı ortamlarda dahi aracın çok rahat fark edilmesini sağlayarak, yol güvenliğini artırıyor. Yeni Crafter’ın geliştirilen aerodinamik yapısı da düşük yakıt tüketimine katkı sağlıyor. Sınıfının en aerodinamik üyesi olan Crafter, bu tasarım sayesinde bir önceki nesle göre, 100 kilometrede yaklaşık bir litre daha az yakıt tüketiyor. Yeni Crafter’ın servotronik direksiyonu şehir içinde kolay manevra yaparak rahat kullanım ve şehir içi mal sevkiyatında ve park etmede kolaylık sağlıyor. Direksiyon düşük hızlarda yumuşayarak kolay bir sürüş sağlarken, yüksek hızlarda da sertleşerek güvenliği artırıyor. Ergonomik sürücü kabini çok sayıda ve kullanışlı eşya gözleri barındırıyor. 13 litrelik torpido gözü sınıfının en geniş hacmine sahip. Yeni Crafter’da farklı müşteri gruplarının ihtiyaç ve taleplerine göre önden çekiş, arkadan itiş ve 4Motion seçenekleri sunuluyor. Daha yüksek yük bölmesine olanak tanıyan yeni önden çekiş özelliği Crafter’da sunulan yeniliklerden. Yeni Crafter’la birlikte Türkiye’de sınıfında bir ilk olan 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemiyle, her türlü arazi ve yol koşulunda kolay ulaşım sağlanıyor. Crafter sınıfının en kolay yükleme ve en iyi yük sabitleme seçeneklerini sunuyor. İki farklı araç uzunluğu ve iki farklı tavan yüksekliği sunan yeni Crafter’da kayar kapı 1311 mm genişliğinde açılabiliyor. Euro paletler gibi yaygın kullanılan yük taşıyıcılar ile kolay yükleme ve boşaltma yapılabiliyor. Bir önceki nesline göre 10 santimetre daha alçak yükleme eşiği ile kullanıcılarına yükleme kolaylığı sağlıyor. Opsiyonel olarak alınabilen yük bölümü LED aydınlatmaları sayesinde yükleme ve indirme sırasında çok net ve parlak bir görüş alanı sunuyor. 2017 yılının Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünün de sahibi yeni Crafter’a 117 bin 950 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: