HABERLER MOTORSPORLARI

Burak Çukurova ve Vedat Bostancı sezonu İtalya’da açtı

BC Vision Motorsport takımının şampiyon ekibi Burak Çukurova-Vedat Bostancı, 2020 sezonunda ilk startlarını İtalya’nın Roma şehrinde yapılan Rally di Roma Capitale ile aldı. 2020 yılı planları arasında Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanında İtalya Ralli Şampiyonası’nda da yarışmak olan Burak Çukurova ve Vedat Bostancı, pandemi nedeniyle kısıtlamalar devam ederken büyük bir tutkuyla bağlı oldukları yarış sezonuna Roma’da start alarak başladılar.

BURAK ÇUKUROVA-VEDAT BOSTANCI

Ülkemizin ve dünyanın yaşamakta olduğu bu zorlu dönemde, tüm spor dallarında olduğu gibi rallide de planlar kesintiye uğradı ve ülkemizde yapılması planlanan 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası askıya alındı. Tüm dünyada benzer kısıtlamalar devam ederken, Covid 19’dan en çok etkilenen Avrupa ülkesi olan İtalya’da vaka sayılarının hatırı sayılır oranda gerilemesi sonucunda, sezon açılışı 24-26 Temmuz tarihlerinde Rally di Roma Capitale ile yapıldı.

Burak Çukurova-Vedat Bostancı çifti kısıtlamalardan dolayı uygulanan resmi tüm prosedürleri yerine getirdikten sonra İtalya’ya giderek yarıştılar. Dokuz aylık aradan sonra Skoda Fabia R5 otomobilleriyle 113 aracın arasında start alan şampiyon ekip, R5 kategorisindeki 51 araç arasında genel klasman 23’üncüsü olurken, İtalya Ralli Şampiyonası klasmanında dokuzunculuğu elde ederek önemli bir başarıya imza attılar.

Yarış ile ilgili görüşlerini aldığımız Burak Çukurova şunları söyledi: “Dokuz ay sonra yarış otomobilinin içinde olmak çok keyifliydi. Böyle zor günlerde yarışmamıza imkân sağlayan ana sponsorumuz Egemot Otomotiv başta olmak üzere; NG Kütahya Seramik ve Durmazlar Makine’ye teşekkür ederim. Arayarak ve mesaj göndererek yanımızda olan tüm dostlarımıza ve ralli tutkunlarına da gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmek için 20-23 Ağusos’ta İtalya Ralli Şampiyonasının ikinci yarışı olan Rally Ciocco’da da tüm yarış tutkunlarının desteğini bekliyoruz…“

Rally di Roma Capitale büyük bir çekişmeye sahne oldu. Rus Alexey Lukyanuk’un Citroen C3 R5’iyle kazandığı rallide, podyumu tamamlayan diğer isimler Giandomenico Basso ve Oliver Solberg oldu. Petter Solberg’in oğlu olan Oliver’in ilk asfalt yarışında üçüncü olması, geleceğin şampiyonları arasına girebileceğinin göstergesiydi…

Similar Posts