CITROEN HABERLER YENİLİK

Citroen yeni C4’ü tanıttı

Citroen, 2020’de de elektrifikasyon saldırısına devam ediyor ve dikkatini bu kez kompakt hatchback segmentine çeviriyor. Yüzde 100 elektrikli yeni e-C4’ü tanıtan Fransız marka, aynı modelin içten yanmalı motorlu versiyonlarını da gösterdi. Segmentini sarsmayı hedefleyen yeni C4, konsept otomobilleri andıran bir görünüme sahip. Citroen Advanced Comfort programı doğrultusunda konfor konusuna özel önem verilen otomobil, yüksek yapısıyla da dikkat çekiyor.

CITROEN e-C4

Citroen kompakt sınıfta yeni değil. Bu yıl ellinci yaşını kutlayan GS modeli de C4’ün atalarından biri. Bilindiği gibi Citroen, C3 Aircross ve C5 Aircross ile önemli bir satış başarısı elde etti. Bu iki model de daha yeni olmalarına rağmen toplam 500 bin adetlik satış değerine ulaştı. Citroen, kompakt sınıfta da bu başarısını sürdürmek niyetinde. Bu nedenle yeni C4’ü klasik bir HB yerine SUV ve crossover’lara benzer bir tasarımla ortaya çıkarmışlar.

Elektrifikasyon stratejisi

Kompakt hatchback’ler, Avrupa’daki 2019’daki C segmenti satışlarının yaklaşık yüzde 28’ini oluşturuyor. Kısaca önemlerinin azaldığı söylenemez. Yeni e-C4 ve C4, bu rekabetçi segmentte iddialı olabilecek tüm unsurlara sahip. Yüzde 100 elektrikli, benzinli ve dizel seçenekleri olacak olan C4, böylece her türlü müşteri kitlesine hitap edebilecek.

Yeni e-C4, Citroen’in elektrifikasyon stratejisinin bir parçası olarak 2020’de tanıtılan beşinci elektrikli model. Şimdilik motor seçenekleri ve diğer detaylar hakkında geniş bilgi yok. Citroen, yeni C4 hakkındaki tüm bilgileri 30 Haziran’dan sonra açıklayacak…

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: