FORD HABERLER YENİLİK

Ford Fiesta ve Focus ST Türkiye’de

Ford, motorsporları geleneğini yollara taşıyan performans serisi araçlarını Türkiye’de spor otomobil tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Focus RS’ten sonra satışa sunulduğu ilk yıldan itibaren dünya çapında ün kazanan ST, yenilenen yüzü ile Türkiye’de. Ford’un klasikleşmiş mükemmel yol tutuş geleneğini devam ettiren ve benzersiz sürüşü ile karakterize edilen ST, şimdi Focus ve Fiesta modellerinde özel spor süspansiyon ve direksiyon sistemi ile sunuluyor. Her yönüyle gücü kontrol etmek için tasarlanan ST modelleri yarış tipi spor süspansiyonu ile dinamik ve konforlu bir sürüş sağlıyor. Fiesta ST, keskin hatlara sahip tasarımı ile Ford’un en küçük spor aracı olarak eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Ford Team RS takımı tarafından geliştirilen Fiesta ST, dinamik tork kontrolü ve üç modlu elektronik stabilite kontrolü ile çok daha gelişmiş bir sürüş dinamiği sunuyor.

FORD FOCUS ST
FORD FOCUS ST

Üstelik, 5.9 lt/100km ortalama yakıt tüketimi değeri ile de dikkat çekiyor. 1.6 litrelik EcoBoost teknolojisine sahip motorunun 182 HP gücünü 240 Nm’lik tork değeri ile birleştiren Fiesta ST, altı ileri manuel şanzımanı ile performansı bir üst seviyeye çıkarırken verimliliği de ön planda tutuyor. Dört silindirli turbo beslemeli motor ile Fiesta ST 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 6.9 saniyede tamamlarken 223 km/s’e kadar hızlanabiliyor. Yarış otomobillerinden esinlenilen ortam aydınlatmalı iç mekânı, kullanıcının bedenini saran Recaro yarış koltukları, alaşım pedalları, deri kaplama direksiyon simidi ve akıllıca düşünülmüş diğer pek çok detay ile Fiesta ST, ST’ye özel çekici dış tasarımının yanısıra iç mekânda da tüm duyulara hitap ediyor. Yeni Ford Fiesta ST 28.900 Euro’dan başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla sunuluyor. Yeni Focus ST, pist testlerinde kanıtlanmış performansı, gelişmiş teknolojisi ve modern tasarımı bir arada sunuyor. Ses kontrollü Ford SYNC2, 8.0 inç dokunmatik ekran gibi yeni nesil bir çok teknolojiyi bünyesinde barındıran Focus ST’nin, ergonomik iç tasarımında en önemli tuşlar ve özellikler sürücünün en kolay ulaşabileceği şekilde konumlandırılmış. Bunun yanısıra ST’nin karakteristik özelliği olarak orta konsolda yer alan üçlü gösterge ile turbo basıncı, yağ sıcaklığı ve yağ basıncı bilgilerine de ulaşılabiliyor.
Geliştirilen elektrik destekli direksiyon sistemi (EPAS) ile daha sportif bir sürüş sunan Focus ST, ileri elektronik stabilite kontrolü ile sürücünün yol hâkimiyetini artırmaya katkıda bulunuyor. Standart, spor ve kapalı modları ile farklı yol koşullarına uygun sürüş imkânı sağlıyor. Focus ST tarihinde ilk olarak, benzinli motorun yanısıra verimli dizel motor seçeneği ile de sunuluyor. 2.0 litrelik TDCi dizel motor 185 HP’lik gücü ve 400 Nm’lik tork değeri ile ST genlerine uygun olarak yüksek performansa sahip. Ortalama 4.6 lt/100 km yakıt tüketim değeri ile en verimli performans aracı unvanına sahip Focus ST dizel motor seçeneği, PowerShift şanzımanla kombine edilerek sunuluyor. Yeni 2.0 litrelik TDCi motor seçeneğina sahip Focus ST, 7.7 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyor ve 217 km/s’lik maksimum hız değeri sunuyor. 400 Nm’lik yüksek torku ile de düşük devirlerde bile yüksek çekiş sağlamayı başarıyor. Focus ST’nin altı ileri manuel şanzımanla donatılan 2.0 litrelik EcoBoost benzinli motor seçeneği ise 250 HP güç ve 360 Nm tork değeri sunuyor. Focus ST bu versiyonda 6.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresine sahip ve 248 km/h maksimum hıza ulaşıyor. Yeni Focus ST, 50.200 Euro’dan başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı ile sunuluyor.

Similar Posts