HABERLER KIA

Kia XCeed’e tasarım ödülü

Kia, kazandığı tasarım ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Kia XCeed ve ‘Imagine by Kia’ konsepti ile iki ödül alan Kia, tasarım odaklı bakış açısını ispatladı. 2019 yılında Avrupa pazarına giriş yapan kompakt SUV XCeed, ürün kategorisinde ödüle layık görüldü. Kianın geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterimini gerçekleştirdiği “Imagine by Kia” konsepti ise profesyonel konsept kategorisinde tasarım ödülünün sahibi oldu.

KIA XCEED

Kia böylece, ilk olarak 2010 yılında kazandığı iF tasarım ödüllerine yenilerini ekledi ve toplamda 20’nci ödülünün sahibi oldu. Tasarım ödüllerinin ardından değerlendirmede bulunan Kia Tasarım Merkezi Başkanı Karim Habib, “Kia, daha büyüleyici ve çekici kullanıcı deneyimi için kalitesini sürekli artırıyor” dedi.

iF Tasarım Ödülleri’nde ‘ürün’ kategorisinde ödül kazanan KIA XCeed, bir hatchback otomobilin sportif görünümü ve sürüş özelliklerini kompakt SUV otomobilin pratikliği ile aynı potada eriten şehirli bir otomobil olarak dikkat çekiyor. Geleneksel SUV modellerine yeni bir soluk getiren, daha kompakt ve sportif çizgilere sahip XCeed, sürücülere geniş bir kabin ve bagaj alanı sunuyor. Gelişmiş araç içi özellikleriyle sınıfının en ileri teknolojilerini kullanan XCeed, geleneksel bir hatchback otomobile kıyasla daha çekici bir görünüm sergiliyor.

XCeed’in de ödül kazanmasıyla birlikte, Ceed ailesinin dört üyesi de artık iF Tasarım Ödülü sahibi oldu. KIA, 2019 yılında  Ceed HB, Ceed Sportswagon ve ProCeed olmak üzere iF tasarım ödüllerine damga vurmuştu.

Imagine by Kia konsepti de ödül aldı

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Imagine by Kia konsepti, şık ve atletik bir aile otomobili; kaslı bir spor otomobil ve çok yönlü bir SUV olmak üzere farklı karakterleri içinde barındırıyor. Otomobil endüstrisinin belirlemiş olduğu klasik araç kategorilerinin ötesinde tasarlanan bu yeni nesil sıfır emisyonlu Imagine by Kia konsepti bir güç aktarma sistemi ile tamamlanıyor. Her bir akstaki elektromotorları alçak bir noktaya entegre edilen bataryalar besliyor.

21’inci yüzyılın standart ulaşım aracı olarak tasarlanan Imagine by Kia, sürücüyü heyecanlandırmak üzere markanın tasarım motiflerini yeniden yorumluyor. İlk kez 1953 yılında düzenlenen iF tasarım ödülleri,  67 yıldır tasarım alanında dünyanın en önemli ödülleri arasında bulunuyor. iF tasarım ödüllerine 2020 yılında 56 ülkeden başvuru yapıldı. Ödül programı kapsamında, 78 tasarım uzmanından oluşan ve bağımsız uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilen toplam 7298 ürün değerlendirildi.

Similar Posts