HABERLER MERCEDES YENİLİK

Makyajlı Mercedes C-Serisi Türkiye’ye geldi

Mercedes-Benz’in Türkiye’de en fazla satılan modeli olan C-Serisi, kapsamlı bir şekilde yenilenmesinin ardından 252 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla ülkemize geldi. Sedan, coupe ve cabriolet gövde seçenekleri ile ithal edilen makyajlı C-Serisi, versiyona göre Comfort, Exclusive ve AMG donanım paketlerinde tercih edilebiliyor. Premium orta sınıfın en fazla tercih edilen modeli olmayı hedefleyen yeni C-Serisi’nde tamamen yeni geliştirilen 1.5 litrelik turbo beslemeli benzinli motor, EQ Boost adındaki elektrik motor desteğine sahip olarak segmentinde öncü rol üstleniyor.

MERCEDES C-SERİSİ

Yeni C-Serisi’nin tüm modellerinde 9G-Tronic otomatik şanzıman, dizel ve benzinli motorların tamamında da partikül filtresi standart donanımda yer alıyor. Mercedes-Benz C 200 4Matic, hem elektrik destekli turbo benzinli motoru hem de dört tekerlekten çekişli olması ile segmentinde fark yaratan bir konuma geliyor. EQ Boost adındaki, 10 kW ek güç ve 160 Nm tork üreten elektrik motor desteği ile 1.5 litrelik dört silindirli turbo benzinli motorunda toplamda 184 BHP güç ve 280 Nm tork değerleri sunan yeni C 200 4Matic, tamamen yeni bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Otomobillerin elektrikli geleceğine hazırlık niteliğindeki modellerin öncülerinden olan Mercedes-Benz C 200 4Matic, 48 Volt besleme sistemi ve EQ Boost’tan oluşan kombinasyonun da desteği ile 6.9 lt/100 km seviyesinde bir ortalama yakıt tüketimi sunuyor. Mercedes-Benz C 180 ise, C-Serisi ailesinin baz versiyonunu oluşturuyor. 9G-Tronic otomatik şanzıman ile kombine edilen bu motor 156 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor. C 180, karma koşullarda 6.5 lt/100 km yakıt tüketimine sahip. Mercedes-Benz C 200 d, güncel dizel motor ailesinin yeni 1.6 litrelik versiyonu ile ilk kez kullanıma sunuluyor. OM 654 D16 olarak kodlanan ve Mercedes’in tasarladığı (Renault’dan alınma değil) bu motor, 150 HP güç ve 360 Nm tork üretiyor. Mercedes-Benz C 200 d’nin karma koşullarda yakıt tüketimi 4.8 lt/100 km olarak açıklanıyor. Üretiminin beşinci yılında kapsamlı olarak yenilenen Mercedes-Benz C-Serisi, görsel açıdan ağırlıklı olarak yeni farları ve arka aydınlatma grubu ile göz dolduruyor. Yeni C-Serisi’nin tampon veya radyatör ızgarası gibi detayları, Standart, AMG veya EXCLUSIVE tasarım paketlerine göre farklılık gösteriyor. Modern lüksün yeni yorumu niteliğindeki yeni C-Serisi’nin iç mekânındaki dekorasyon, isteğe bağlı olarak mat cilalı ceviz ağacından ahşap veya antrasit rengi meşe ağacından ahşap olarak tercih edilebiliyor. Yeni iç mekân renk alternatiflerinde magma grisi/siyah konsol kombinasyonu dışında AMG tasarım konsepti için sunulan eyer kahvesi de öne çıkıyor. Keyless-Go anahtarsız çalıştırma fonksiyonu standart donanım olarak sunulurken, yeniden tasarlanan start-stop düğmesi türbin görünümüyle iç mekândaki sportif dinamizmi destekliyor. C-Serisi’nin araç anahtarı da yenilenmiş ve müşterilere parlak krom kaplamalı siyah, krom kaplamalı beyaz ya da mat krom kaplamalı beyaz olmak üzere üç farklı anahtar seçeneği sunuluyor.

MERCEDES C-SERİSİ

Yenilenen S-Serisi’nin ekran konsepti ile donatılan yeni C-Serisi, isteğe bağlı olarak klasik, spor ve progressive olmak üzere üç farklı stilde tamamen dijital bir göstergeyle donatılabiliyor. Orta konsolun üzerinde konumlandırılan ekran, 960 x 540 piksel çözünürlüğe sahip 7.0 inç veya 1920 x 720 piksel çözünürlüklü 10.25 inç olarak iki farklı büyüklükte mevcut. Yeni C-Serisi, Mercedes-Benz’in en güncel ve en yeni sürüş destek sistemleriyle sürüş güvenliğini tesis etme noktasında sürücünün hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor ve birçok sürüş koşulunda kısmen otonom sürüş gerçekleştiriyor. Yeni C-Serisi’nde aktif direksiyon yardımcısı, aktif şerit takip yardımcısı ve aktif acil durum durma yardımcısı gibi yeni donanımlar da bulunuyor. Makyajlı C-Serisi’nde daha da gelişmiş bir aktif fren yardımcısı standart olarak kullanıma sunuluyor. Bu sistem, yavaş ilerleyen, durmak üzere olan ve duran araçlara, yoldan karşıya geçen yayalara ve hatta bisikletlilere olası bir çarpmanın şiddetini azaltmaya veya tamamen önlemeye yardımcı oluyor. Yeni Mercedes-Benz C-Serisi tamamen yeni bir elektronik mimari ile yollara çıkarken, geniş dijital gösterge paneli kadar bilgi ve eğlence sistemi de benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. C-Serisi’ndeki ergonomik koltuk paketi ile birlikte elektrikli pnömatik pompa yan destekleri ve bel desteğini kişisel konfor düzeyine göre ayarlama imkânı sunuluyor. Aktifleştirildiğinde titreyerek ve şişerek dalgalanan masaj efekti, bel bölgesini rahatlatıyor. Koltuğun pnömatik fonksiyonları multimedya sistemi üzerinden kumanda ediliyor. İsteğe bağlı olarak sunulan energizing konfor paketi, araca ait farklı konfor donanımlarını birbirine bağlıyor. Sistem, iklimlendirme sistemine ait belirli fonksiyonları (koku dahil), koltukların ısıtma, soğutma ve masaj fonksiyonlarıyla kullanıcının ruh haline uygun bir ambiyans yaratıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak tazelik, canlılık, sıcaklık, rahatlık, neşe ve antrenman olmak üzere altı adede varan farklı program bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan 64 farklı renk alternatifine sahip ambiyans aydınlatması kişiselleştirmeye yönelik zengin bir çeşitlilik sunuyor. Yeni Mercedes-Benz C-Serisi, ilk aşamada C 200 4Matic, C 200 4Matic Coupe, C 200 Cabriolet modelleriyle yetkili satıcılarda yerini aldı. Eylül ayı itibarıyla C 180 Sedan ve C 200 d Sedan’ın teslimatları başlayacak olan aracın Kasım 2018’de C 200 d Cabriolet versiyonu da satışa sunulacak.

YENİ MERCEDES C-SERİSİ FİYAT LİSTESİ
C 180 Comfort 252.600 TL
C 200 4Matic Exclusive 310.400 TL
C 200 4Matic AMG 317.900 TL
C 200 d Comfort 275.100 TL
C 200 d Exclusive 322.100 TL
C 200 d AMG 332.900 TL

TEKNİK ÖZELLİKLER
Model Mercedes C 200 d Comfort
Fiyat 275.100 TL
Motor 1597 cc, 4 silindirli, DOHC, 16V, turbo dizel
Güç 160 HP 3800 d/d
Tork 360 Nm 1600 d/d
0-100 km/s 8.5 sn
Maksimum hız 222 km/s
Şanzıman 9 ileri otomatik
Yakıt tüketimi 4.2 lt/100 km
Bagaj hacmi 435 lt

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: