SEAT YENİLİK

Makyajlı Seat Ateca kaç para?

Seat’ın ilk SUV’u Ateca yenilendi. Özellikle dış tasarımı ve güncellenen iç mekânıyla kompakt SUV sınıfındaki iddiasını artıran Ateca’nın yenilenmiş hali eskisinden daha da güçlü bir görünüşe sahip.

Sürüş destek sistemleriyle güvenlikte de bir üst sınıfa geçen makyajlı Seat Ateca, yeni XPerience donanım seviyesiyle daha kaslı görünmekle kalmıyor, arazi aracı karakterine de kavuşuyor.

2016 yılındaki lansmanından bu yana İspanyol markanın en başarılı modellerinden biri haline gelen Ateca’nın yenilenen versiyonu, Türkiye’de FR ve XPerience olmak üzere iki farklı donanım seviyesiyle satışa sunuldu. Motor seçeneği olarak ise sadece 1.5 lt EcoTSI 150 HP motor ve DSG şanzıman sunuluyor.

Makyajlı Seat Ateca, dinamizm ve fonksiyonelliği birleştirirken, dikkat çeken ve fark edilen bir tasarım sunuyor. Aracın boyutları sayesinde geniş ve güçlü genel görüntüsünü korumuş. Yeni versiyon, bir önceki modelde sahip olduğu 1841 mm’lik genişliği ve 1615 mm’lik yüksekliği korurken, yeni ön ve arka tamponları nedeniyle 18 mm uzamış ve 4381 mm’ye ulaşmış. Bagaj hacmi ise 510 lt olarak açıklanıyor.

Ön kısımda yenilenen tampon ve tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan mercekli Full LED ön farlar yeni Seat tasarım dilini yansıtıyor. Aracın arka tasarımı, kompakt SUV’un güçlü duruşunu vurgulamak için yeniden şekillendirilmiş.

Yeni arka tampon, tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan dinamik LED arka sinyaller ve LED arka stoplarla birlikte aracın çekiciliğini artırıyor. Yenilenen egzoz çıkışları tasarıma ayrı bir boyut kazandırıyor ve dikkatlerin aracın arka tarafında yoğunlaşmasını sağlıyor.

Ateca logosu artık yeni el yazısı stiline sahip ve aracın bagajına kabartmalı şekilde işlenmiş.

SEAT ATECA

Yeni donanım seviyesi

Yenilenen Seat Ateca, FR ve XPerience donanım seçenekleriyle sunuluyor. FR donanım seviyesi, yeni ızgara tasarımı, cosmo gri renginde ön ve arka tampon süslemeleri, sis lambası ızgarası, ayna kapakları ve yan kaplamalar ile sportif bir görünüm sunuyor. En yeni donanım seviyesi XPerience ise araca daha fazla sağlamlık ve off-road karakteri katıyor. Siyah ön ve arka tampon eklerinin, çamurluk kaplamalarının, yan çıtaların ve metalik görünümlü ön ve arka detayların eklenmesiyle araç daha dikkat çekici bir hal almış. 18 ve 19 inç arasında dokuz farklı alüminyum alaşım jant seçeneğine sahip olan Ateca’nın Kamuflaj Yeşili rengi de yeni.

Ateca’nın iç mekânı koltuğa oturduğunuz andan itibaren kalite, sağlamlık ve güvenlik algısını hissettirme amacıyla tasarlanmış. Renkler, panellerdeki dikişler, yeni kapı kaplama malzemeleri ve yeni döşemeler şık bir görünüm oluştururken sağlamlığa da vurgu yapıyor. Yeni direksiyon simidi ise sürücü ile araç arasında bağlantı hissinin artırıyor. Soğuk günlerde, opsiyonel olarak sunulan ısıtmalı direksiyon simidi ile konfor düzeyi artırılabiliyor.

Yenilenen Seat Ateca’da opsiyonel olarak alınabilen görünmez kaplama ‘Climacoat’ teknolojisine sahip, tüm hava şartlarına dayanıklı bir ısıtmalı ön cam da bulunuyor. Bu teknoloji, ön camdaki buzlanmanın sadece 2-3 dakika içinde çözülmesini sağlıyor. Daha da önemlisi bu sistem, sürücülerin görüşünü kesintiye uğratacak bir yansıma da yapmıyor.

İdeal sürüş pozisyonunuz almanıza olanak tanıyan sürücü koltuğu, sekiz yönlü ayar ve hafıza fonksiyonuyla isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor. Kabin tasarımı ayrıca aracın iç kaplamasına ekstra bir boyut getiren çok renkli ortam aydınlatması, havalandırma kanalları, vites kolu ve bilgi-eğlence sistemi için mat kaplama çerçeveleriyle öne çıkıyor.

Modern dünyayla daha bağlı, daha uyumlu

Ateca’nın yeni versiyonu bağlantı özelliğini başka bir seviyeye taşıyor. Kabinin merkezinde, tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan kullanıcı tarafından tanımlanabilir yüksek çözünürlüklü 10.25 inç gösterge panelini ve bilgi-eğlence sistemini bir araya getiren dijital gösterge paneli yer alıyor.

Standart medya sistemi, kablosuz bağlantı özellikleri barındıran 8.25 inç ekrana sahipken, opsiyonel olarak alınabilen daha geniş 9.2 inç multimedya sistemi, kullanıcı etkileşimini basitleştirmek için sesli komut sistemini sunuyor. Ateca’da herhangi bir güçlük çekmeden bağlanmayı ve şarj etmeyi kolaylaştıran aydınlatmalı USB-C yuvaları yer alıyor.

9.2 inç multimedya ekranı ile birlikte gelen ses tanıma, kullanıcının komutlarını kullanıp düzeltmeler yaparak ve önceki komutlara referans vererek bilgi-eğlence sistemiyle etkileşim kurulmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar müzik aramaları gibi işlemleri daha hızlı ve daha kolay yapabiliyor. Opsiyonel kablosuz Full Link sistemiyle birlikte yolcular, hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar Android Auto veya Apple Car Play aracılığıyla dijital yaşamlarına erişebiliyor.

Makyajlı Seat Ateca, bir dizi yeni gelişmiş sürücü destek sistemi sayesinde kendi segmentindeki en güvenli araçlardan biri olmayı hedefliyor. Opsiyonel olarak sunulmakta olan çarpışma öncesi asistanı, adaptif hız sabitleyici, acil durum asistanı, ön-yan bölge asistanı dahil olmak üzere tüm bu sistemler aracı ve yolcuları korumak için uyum halinde çalışıyor.

Çarpışma öncesi asistanı, olası bir çarpışmanın olması durumunda emniyet kemerlerini geriyor, camları ve açılır tavanı kapatıyor ve uyarı lambalarını etkin hale getiriyor.

Seat Ateca’nın 1.5 lt’lik EcoTSI motoru 150 HP güç ve 250 Nm tork sunuyor. Bilindiği gibi bu motor silindir kapatma teknolojisine de sahip. 100 km’de ortalama olarak 6.4 lt yakıt tüketen Ateca’nın maksimum hızı 200 km/s. 0-100 km/s hızlanma ise 8.6 saniye olarak açıklanıyor.

Makyajlı Seat Ateca’nın her iki donanım seviyesinde de fiyat 369 bin TL olarak belirlenmiş.

YENİ SEAT ATECA FİYAT LİSTESİ
Ateca 1.5 EcoTSI DSG XPerience 369.000 TL
Ateca 1.5 EcoTSI DSG FR 369.000 TL

Ateca 1.5 TSI DSG AT8
4 silindir, 1496 cc, 150 HP, 250 Nm, yedi ileri otomatik, 200 km/s, 8.6 sn, 6.4 lt/100 km

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: