Mercedes-Maybach S-Serisi Türkiye’de

Mercedes-Maybach S-Serisi Türkiye’de

5 Nisan 2015 Kapalı Yazar: automagg

Lüks segmentte yepyeni standartlar belirleyen Mercedes-Maybach S-Serisi, ailEnin en yeni modeli olarak otomotiv dünyasında yeni bir dönem başlatıyor. Mercedes-Benz otomobil modellerinin zirvesinde olan Mercedes-Maybach S-Serisi, 5453 mm uzunluğu ve 3365 mm aks aralığıyla standart S-Serisi modellerinden 20 cm daha büyük.

MERCEDES-MAYBACH S-SERİSİ

MERCEDES-MAYBACH S-SERİSİ

Aeroakustik rüzgâr tüneli ve bu alanda uzman Mercedes-Benz mühendisleri sayesinde Maybach S-Serisi, dünyanın en sessiz seri üretim sedan otomobili olma özelliğini taşıyor. Mercedes-Maybach sadece bir ürün serisi olarak değil, aynı zamanda gelecekte Mercedes-Benz araçlarına daha özel bir sınıflandırma kazandıracak alt marka olarak konumlandırılıyor. Mercedes-AMG’den sonra Mercedes-Benz ailesine katılan bu ikinci markanın ilk modeli Mercedes-Maybach S-Serisi, kullanıcılarına hem prestij hem de ayrıcalık sağlıyor. Güvenlik, verimlilik ve sessizlik gibi pek çok teknik özellik açısından otomotiv mühendisliğinin doruk noktasına ulaşarak lüks segmentte çıtayı bir adım daha öteye taşıyan Maybach, rakipsiz ayrıcalıkların somut bir örneği olarak pazara sunuluyor. Mercedes-Maybach S-Serisi’nin dış tasarımında da şık ve trend belirleyici ayrıcalıklar, uzayan aks aralığıyla birlikte göze çarpan hatlar dikkat çekiyor. Maybach S-Serisi’nde aracın yan çizgileri S-Serisi’nin karakteristik tasarım öğelerini koruyarak gücü ve dinamizmi vurguluyor. Maybach’ın dış tasarımında dikkat çeken bir diğer özelliği ise arka kapısının S-Serisi’ne göre 66 mm kısaltılmasıyla arka koltukların kapı çizgisinin gerisinde kalarak gizlilik ve ayrıcalık hissi yaratması. Aracın genişliğini vurgulayan yatay çizgiler, arka bölüme özenle yerleştirilmiş iki adet krom egzoz borusu, bagaj kapağında yer alan Maybach harfleri, şıklığın ve zarafetin birer sembolleri şeklinde sunuluyor.
Mercedes-Maybach S-Serisi’nin iç tasarımı, trend belirleyici ayrıcalıkla, stili ve üstünlüğü bir arada sunuyor. Araç, modern lüksü benzersiz bir şekilde hayata geçiriyor. Şoför kullanımına özel olarak tasarlanmış Mercedes-Maybach S-Serisi’nde arka koltuktaki yolcular, lüks bir salon tarzında modern bir lüks ile çevreleniyor ve maksimum genişlik ile ferahlık duygusu hissediliyor. Mercedes-Maybach S-Serisi’nin iç mekânında ön koltuklar arasındaki nappa deri kaplı kol dayanağı üzerine işlenmiş Maybach armaları dikkat çekiyor. Ön panelde yer alan IWC tasarımı analog saat ise Mercedes-Maybach S-Serisi’ne yakışan iç tasarımı tamamlıyor. Geleneksel S-Serisi’nin tüm olanaklarına ilave olarak sunulan çok sayıda ayrıcalıklı iç mekân özelliği, Mercedes-Maybach S-Serisi’nin lider konumunu vurguluyor. Bunların arasında iki adet gümüş kaplamalı şampanya kadehi de yer alıyor.

MERCEDES-MAYBACH S-SERİSİ

MERCEDES-MAYBACH S-SERİSİ

Mercedes-Maybach S-Serisi’nin özel şoförlü kullanımı için ideal olan yeni ses seviyesi kontrol sistemi ise ön tarafta oturanların arka taraftaki yolcularla iletişim kurmasını kolaylaştırıyor. Bu kapsamda Burmester son teknoloji 3D surround ses sistemi benzersiz bir görsel ve işitsel deneyim sunuyor. Mercedes-Maybach S-Serisi’nin arka kapılarındaki yüksek frekanslı hoparlörler ise çok yönlü ve spiral hareket etme özellikleri ile sesi yolcuya doğru yöneltilebiliyor. Arka koltuklar, özel ayarlanabilen kinematik sistemi sayesinde benzersiz bir konfor sunuyor.Standart olarak sunulan şoför paketi kapsamında, arka sağ koltukta oturan yolcu, en ileri koltuk pozisyonundaki normal bir ön yolcu koltuğuna kıyasla 77 mm daha fazla ayak bölmesine sahip. Ön konsolun devamı olarak devam eden opsiyonel sabit arka orta konsol, içecekleri daha uzun süre soğuk-sıcak tutabilen Peltier teknolojisinin kullanıldığı bardak yerleştirme alanları sunuyor. Arka tarafta iklim kontrolünü en iyi şekilde sağlamak için standart olarak ikinci bir Thermotronic otomatik klima kontrol sistemi ve ilave iki adet klima bölgesi bulunuyor. Orta konsolun arka tarafında bulunan kontrol paneli, sıcaklık ve hava dağılımının sol ve sağ taraf için ayrı ayrı ayarlanabilmesini sağlıyor. Bu ayarlar, sürücü tarafından Comand Online kullanılarak, otomatik klima kontrol sistemi kapsamında da yapılabiliniyor. Sindelfingen-Almanya’da bulunan Mercedes-Benz otomobil fabrikasındaki teknoloji merkezinde Eylül 2013 tarihinde kullanıma açılan yeni aeroakustik rüzgar tüneli ve bu alanda uzman Mercedes-Benz yetkilileri sayesinde, Mercedes-Maybach S-Serisi mükemmel ve sessiz bir sürüş sunuyor. Araç, arka tarafında çok büyük ve geniş camlara sahip olmasına rağmen , yan taraftan büyük ve yüklü araç geçmesi, köprü üzeri, ağaçlı veya kıyı yolları gibi farklı koşullarda ve şiddetli yanal rüzgarlara maruz kalındığı durumlarda bile sahip olduğu mükemmel yalıtım sayesinde dünyanın en sessiz aracı S-Coupe’den bile daha sessiz. Bu mükemmel yalıtım sayesinde araç içerisinde rüzgar ve araç sesi yok denecek kadar az duyuluyor ve özellikle arka koltuktaki yolcular maksimum konfor seviyesinde ideal bir dinlenme ve çalışma ortamında seyahat etme imkânı buluyor. Optimum akış sağlayan eşşiz detaylar Mercedes-Maybach S-Serisi, 0.26 Cd değeri ile aerodinami alanında markanın lider konumunu korumasını sağlıyor. Araçta; aerodinamik olarak optimize edilmiş teker ve stop lambası rüzgarlıklarından, arka akstaki geniş kaplama alanına, optimize edilmiş dikiz ayna tasarımından yalıtımlı far çerçevelerine ve hatta hıza bağlı olarak aracın 20 mm’ye kadar alçalma özelliğine kadar çok sayıda aerodinamik optimizasyon uygulanmış.

MERCEDES-MAYBACH S-SERİSİ

MERCEDES-MAYBACH S-SERİSİ

Mercedes-Maybach S-Serisi’nde sürüşü daha da konforlu ve güvenli hale getiren çok çeşitli yeni yardımcı sistemler sunuluyor. Akıllı sürüş destek sistemlerinde bulunan tüm güvenlik donanımları, çeşitlendirilerek geliştirilmiş. Pre-Safe Plus; şehir trafiğinde çarpışmaları önlemeye ve arkadan gelebilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda yayaları algılayarak 50 km/s’e kadar olan hızlarda çarpışmaları önlemek üzere otomatik olarak frenleri harekete geçiriyor, dörtlü flaşörlerini yakıp söndürerek acil durumlarda trafiği uyarıyor. Direksiyon Yardımcısı ve start/stop fonksiyonu bulunan Distronic Plus, yolculuk sırasında öndeki araç ile güvenli takip mesafesini koruyor, hızını öndeki araca göre ayarlıyor. Acil Fren destek sistemi BAS Plus, karşıdan gelen trafiği ve yayaları algılayarak sürücü tarafından uygulanan fren gücünü buna göre artırıyor. Aktif şerit takip yardımcısı, aracın istemsizce şeridi terk etmesi durumunda direksiyonda hissedilir bir titreşimle sürücüyü uyarıyor, gerektiğinde aktif olarak müdahale ederek aracı tekrar şeridine taşıyor. Yeni 9G-Tronic şanzımana sahip V8 çift turbo motor ile Mercedes-Maybach S 500 ve V12 çift turbo motor ile 7G-Tronic Plus otomatik şanzımana sahip, ürün gamının en güçlü aracı olarak öne çıkan Mercedes-Maybach S 600 modelleri lansman sırasında arkadan itiş seçeneği ile sunulurken V8 çift turbo motor ile sunulan Mercedes-Maybach S 500, yılın ikinci yarısında, özellikle kış aylarında çekiş ve sürüş dengesini iyileştiren 4Matic sistemi ile de sunulmaya başlanacak. 455 HP güç ve 700 Nm tork üreten Maybach S 500, 0-100 km/s hızlanmasını 5.0 sn’de tamamlıyor ve 250 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Bu performansa rağmen yakıt tüketimi 8.9 lt/100 km. Maybach S 600 ise 5980 cc’lik V12 motoruyla 530 HP gücünde. 830 Nm tork sunan bu devasa motorun yakıt tüketimiyse 11.7 lt/100 km. S 600’ün maksimum hızı 250 km/s’de limitli ve 0-100 km/s hızlanması da S 500 gibi 5.0 sn. Yüksek kalitede işçiliği, maksimum konforu, Maybach üstünlüğü, benzersizlik güvenlik standartları ile yeni Mercedes Maybach S-Serisi, en özel ve yüksek talepleri karşılamak üzere 1 milyon 035 bin TL’den başlayan fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu.

(Visited 1.033 times, 1 visits today)