HABERLER NISSAN YENİLİK

Nissan’dan yeni elektrikli SUV: Ariya

Nissan, müşterilerin daha fazla sürüş heyecanı, güven, konfor ve bağlanabilirliğin tadını çıkarırken; daha uzak mesafelere seyahat etmelerine olanak sağlayan; tamamen yeni elektrikli crossover SUV modeli olan Nissan Ariya’yı tanıttı. Yüzde 100 elektrikli güç aktarma organı ile Ariya, güçlü hızlanma, yumuşak ve sessiz bir çalışma vaat ediyor.

NISSAN ARIYA

Otonom sürüş teknolojisi sahip olan Ariya, kesintisiz bağlantısallık ve geniş iç mekânıyla da dikkat çekiyor. Yaklaşık 610 kilometreye1 kadar tahmini menzile sahip olan Ariya, günlük seyahatler ve hafta sonu gezileri için ideal. Tamamen yeni Nissan Ariya’nın 2021’in ortalarında Japonya’da satışa sunulması planlanıyor. Ariya’nın 2021 yılı sonunda Avrupa, Kuzey Amerika ve Çin’de satışa çıkması planlanıyor.

EV öncüsü olarak Nissan’ın gücüne dayanan Ariya, sıfır emisyonlu araçların güçlü performansını ve yeteneklerini yeni bir seviyeye taşıyor. Otomobilin tamamen elektrikli aktarma organları, mükemmel güç aktarımı, şarj yetenekleri ve menzili bir araya getiriyor. Müşteriler kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için çoklu konfigürasyonlardan birini seçebiliyor. Bunlar arasında iki tekerlekten çekiş, dört tekerlekten çekişli versiyonlar ve iki farklı pil boyutu bulunuyor.

Dört tekerlekten çekiş

e-4ORCE adlı dört tekerlekten çekiş sistemi, güçlü performansı tüm hava koşullarıyla dengeliyor. Sistemin ikiz elektrikli motorları, göz açıp kapayıncaya kadar spor otomobil seviyesinde güç ile dengeli, öngörülebilir bir sürüş sağlıyor.

ProPilot 2.0 gelişmiş sürücü yardım sistemi ve ProPilot uzaktan park ile e-Pedal özellikleri sayesinde sürücüler; daha güvenli ve daha az stresli hissedecek. Nissan Ariya’nın güvenlik kalkanı sisteminde; akıllı çevresel gözleme, akıllı ön çarpışma ikazı, akıllı acil durum freni ve arka otomatik acil durum frenleme teknolojisi bulunuyor.

Tamamen yeni insan-makine arayüzü, müşterilerin araç ayarlarını düzenlemek için doğal; günlük konuşmalarını kullanmalarını sağlıyor. Kablosuz aygıt yazılımı güncellemeleri Ariya’nın taze ve heyecan verici hissettirmesine olanak veriyor. Ariya ayrıca, müşterilerin hayatlarını basitleştirmek ve organize etmek için Amazon Alexa’yı da bünyesinde bulunduruyor.

Ariya’nın çarpıcı görünümü, Nissan’ın yeni tasarım dili olan zamansız Japon fütürizmini temsil ediyor. Nissan’ın tasarımcıları, Ariya’ya sınıfının en geniş kabinini kazandırmak için otomobilin düz bir zemine izin veren yeni EV platformundan ve kompakt klima kontrol bileşenlerinden faydalanmış. Sıfır yer çekimi koltuklarına sahip salon benzeri iç mekân, sürücü ve yolcular için sıcak ve rahat bir ortam sağlıyor.

Nissan Ariya’Nın 160, 178, 250 ve 290 kW’lik dört farklı versiyonu var. İlk iki versiyon iki tekerlekten çekişli. 2WD modellerde tork 300 Nm. Dört tekerlekten çekişli versiyonlarda ise 560 ve 600 Nm’lik iki seçenek bulunuyor. 290 kW’lik dört tekerlekten çekişli modelin 0-100 km/s hızlanması sadece 5.1 saniye. Maksimum hız ise 200 km/s’de sınırlandırılmış.

Önden çekişli versiyonlar ise 160 km/s maksimum hıza sahip. 178 kW’lik, 90 kWh pile sahip olan iki tekerlekten çekişli versiyonun menzili 610 km’ye kadar ulaşıyor. Nissan Ariya’nın ağırlığı versiyona göre 1900 ila 2200 kg arasında değişiyor. Otomobilin bagaj hacmi ise (2WD) 466 litre.

 

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: