HABERLER LAND ROVER YENİLİK

Yeni Land Rover Defender kaç para?

Land Rover’ın 70 yıldan uzun süredir herkesin tutku ile bağlı olduğu modeli Defender; gelişmiş teknolojileri ve geçmişe dair izler de taşıyan yepyeni tasarımı ile tarihi kaldığı yerden yazmaya devam ediyor. 1948 yılında ilk kez Amsterdam Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra dünyayı keşfetmek isteyen kaşiflerin yol arkadaşı olan Land Rover Defender; en yeni teknolojilerle tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

LAND ROVER DEFENDER

70 yılı aşan geçmişiyle Yeni Land Rover Defender, 21’inci yüzyılda artık şehir hayatının keşfinde de yol gösterecek. Land Rover’ın bugüne kadar ürettiği en yetenekli 4×4 modeli olan yeni Land Rover Defender; 4 Temmuz itibarıyla Land Rover yetkili satıcılarında 1 milyon 030 bin TL’den başlayan liste fiyatıyla görücüye çıkıyor. İlk olarak Defender 110 versiyonuyla Türkiye’de yollarla buluşacak olan yeni Land Rover Defender’da, 240 HP güç üreten 2.0 litrelik dizel motor bulunuyor. Defender’da ayrıca S, SE, HSE ve First Edition olmak üzere dört farklı donanım seçeneği mevcut.

Land Rover’ın ekstrem test prosedürlerine dayanabilecek şekilde tasarlanan ve işlevsel D7x mimarisi üzerinden yükselen Defender’ın bu yeni platformu; en yeni elektrikli güç aktarma organlarını desteklerken, tamamen bağımsız havalı süspansiyon için mükemmel bir zemin hazırlıyor.

Yeni Defender 110, opsiyonel olarak sunulan 5+2 oturma konfigürasyonu ile kalabalık seyahat imkânının yanında; ikinci sıra koltukların arkasında 1075 litre, ikinci sıra katlandığında ise 2380 litreye kadar geniş bir yük alanı sunuyor. Ayrıca, daha fazla eşya taşımak istendiği zaman araçtaki üçüncü kişinin rahat bir yolculuk yapabilmesi için; ön tarafta üç kişilik bir oturma düzeni de opsiyonel olarak sunulan özellikler arasında yerini alıyor.

Atalarından gelen mirasıyla safkan off-road yeteneklerini bünyesinde barındıran yeni Land Rover Defender; aynı zamanda modern ve şehirli özellikleriyle de dikkat çekiyor. Yol koşullarına göre çok daha hassas ayarlar yapılabilmesine olanak sağlayan yeni Defender; yapılandırılabilir Terrain Response özelliğini kullanıcılarına sunan ilk Land Rover modeli olarak ön plana çıkıyor.

Hem arazide hem de yolda dünyanın en iyi dört tekerlekten çekişli araçlarından biri olan yeni Defender; çift kavramalı otomatik şanzımanı, 3500 kg’lık maksimum yük çekebilme kapasitesi ve 300 kg’lık statik çatı yükü taşıyabilme kapasitesiyle; segmentinin referans modeli olmaya hazırlanıyor. Yeni Defender, 900 mm derinliğindeki sulardan rahatlıkla geçebilirken, 0.38 Cd’lik sürtünme katsayısı ile aerodinamik olarak da kendini kanıtlıyor.

21’inci yüzyıl teknolojisi

Yeni Land Rover Defender dayanıklı olduğu kadar teknolojik olmayı da başarıyor. ClearSight iç dikiz aynası, uzun yolculuklarda ekipmanlar görüşü kısıtladığında; aracın üstünde yer alan kamera sayesinde anlık olarak aracın arkasındaki görüntüyü dikiz aynasına yansıtıyor ve her zaman engelsiz bir görüş sağlıyor. 3D Çevre Görüş Kamera sisteminin bir parçası olarak sunulan ClearSight Ground View özelliği; yeni Defender’ın 10 inçlik Pivi Pro ekranından zeminin adeta cam bir yüzeyden bakıyorcasına kolaylıkla görülebilmesine olanak sağlıyor.

Ayrıca, aracın alt kısmı ve tekerlekler de dahil olmak üzere çeşitli açılardan sağlanan görüntülerle, kullanım kolaylığı en üst seviyeye taşınıyor. Gece sürüşünü daha kolay bir hale getirebilmek için tasarlanan yeni Land Rover Defender’ın dış LED ışıkları, gün ışığı koşullarına yakın bir aydınlatma sağlarken; Matrix LED farlar, karşıdan gelen araç sürücülerinin gözlerinin kamaşmasını önleyen uzun huzmeli bir görüş sunuyor.

Pivi Pro bilgi-eğlence sistemine sahip yeni Defender; yeni nesil 10 inçlik dokunmatik ekranıyla sık kullanılan işlemleri ve özellikleri ana ekranda tek başına görebilmeye imkân sağlayan bir düzen yaratıyor. 12.3 inç yüksek çözünürlüklü interaktif sürücü ekranına sahip yeni Defender, sürücülerin çok sayıda önemli bilgiyi bir arada görüntüleyebilmesini sağlarken, tam ekran harita, telefon ve medya işlevlerini de içerecek şekilde kişiselleştirilebiliyor.

SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak yer alan kör nokta asistanı, güvenli çıkış monitörü ve arka trafik monitörü ile tüm donanım paketlerinde standart olan derinlik sensörüyle gelen yeni Defender, sürücülerine çok daha güvenli bir sürüş keyfi sunuyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen 700W Meridian Surround ses sistemi sayesinde, kabin içerisinde kristal netliğinde tizler ve bas sesler duyulabiliyor.

Ayrıca, yakın zaman içerisinde hem Apple hem de Android cihazlarda sunulması planlanan Land Rover iGuide uygulamasıyla, aracın özellikleri ve kontrolleriyle ilgili bilgiler çok daha kolay keşfedilebilecek. SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak sunulan orta konsol buzdolabı, sıcak yaz günlerinde yiyeceklerin ve içeceklerin kolaylıkla soğuk kalabilmesine yardımcı oluyor.

Yeni Defender’ın agresif görünen kusursuz duruşu, ilk bakışta heyecanlandırmak için tasarlanırken, geçmişten gelen izlerle de aslında tanıdık bir yüz oluşturuyor. Farklı olmak isteyen maceracı kalpler için üretilen yeni Defender, dünyanın en zorlu ortamlarında kendini kanıtlayarak geçmişinden aldığı mirası hak ederek taşımaya devam ediyor.

Dört farklı aksesuar paketi ile kullanıcılarına çok daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunan yeni Defender, Explorer, Adventure, Country ve Urban paketleriyle sürücülerine kendi dünyalarına en uygun Defender’ı yaratma imkanı tanıyor. Yan gövdeye monte edilen taşıyıcı çanta, tavan rafı, stepne kapağı gibi detaylar ile sunulan Explorer Pack, her türlü arazide iz bırakmak isteyenler için tasarlanan özellikleriyle seçenekler arasında yerini alıyor.

Tüm koşullara hazırlıklı olmayı sağlayan Country Pack’te ise taşınabilir yıkama sistemi ve tam boy yükleme alanı bölmesi kullanıcılara sunulan özellikler arasında bulunuyor. Yeni yollar keşfetmek istendiğinde Adventure Pack ile gelen entegre hava kompresörü ve koltuk sırt çantası gibi aksesuarlar, doğanın zorluklarıyla mücadele ederken sürücülere kolaylık sağlıyor.

Ayrıca, parlak metal pedallar ve parlak arka sürtünme plakası gibi özellikleri ile şehir hayatına hükmetmeye hazırlanan Urban Pack de yine tercih edilebilen aksesuar seçenekleri arasında yer alıyor.

Land Rover Defender 110’un 1999 cc’lik turbo dizel motoru 240 HP güç ve 430 Nm tork üretiyor. Ortalama olarak 100 km’de 7.6 lt yakıt tüketen bu motor, 2248 kg’lik aracı 188 km/s maksimum hıza taşıyabiliyor. 0-100 km/s hızlanma ise 9.8 saniye.

YENİ LAND ROVER DEFENDER FİYAT LİSTESİ
Defender 110 D240 S 1.029.413 TL
Defender 110 D240 SE 1.135.719 TL
Defender 110 D240 HSE 1.256.521 TL
Defender 110 D240 First Edition 1.304.842 TL

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: