VW YENİLİK

Tamamen yeni Volkswagen Caddy’nin fiyatları belli oldu

Bugüne kadar dünya çapında üç milyondan fazla satış başarısı gösteren Volkswagen Caddy’nin beşinci nesli, ocak ayının son haftasında Türkiye’de satışa sunuluyor.

Volkswagen’in MQB platformunda üretilen ilk ticari aracı olan beşinci nesil Caddy, geliştirilmiş sürüş destek sistemleriyle daha güvenli hale gelirken, sunduğu birçok özellikle de sınıfının en dijital ve en güvenli aracı olma özelliğine sahip olmuş.

Yeni Caddy, yüksek teknolojiye sahip dijital gösterge paneli ve genişletilmiş iç mekânıyla, konfor seviyesini en yüksek noktaya taşımayı hedefliyor.

2021 Caddy’de sunulan dört silindirli 2.0 litre TDI motor, bir önceki nesle göre yaklaşık yüzde 20 oranında daha fazla güç (122 HP) ve yüzde 25 oranında daha fazla tork (320 Nm) sunuyor.

İlk olarak 1979 yılında Volkswagen’in ABD’deki fabrikasında pick-up gövdeyle ve Rabbit adıyla otomotiv dünyasına giren Caddy, bilinen bu ismine 1982 yılında kavuştu. 1996 yılında ikinci, 2003-2015 yılları arasında üçüncü ve 2020 yılına kadar dördüncü nesil Caddy ile devam eden başarı hikâyesi; beşinci nesille de devam edecek gibi görünüyor.

Tamamen yeniden tasarlanarak, çarpıcı, sportif bir görünüme ve yepyeni bir iç mekâna kavuşan Caddy; sağlamlık, fonksiyonellik ve sunduğu birçok teknolojik özellikle birlikte Caddy DNA’sını yüzde 100 korumayı başarmış. Çok amaçlı kullanıma uygun sunduğu birçok yenilik, yeni Caddy’yi iş haricinde kullanacaklar için de cazip bir seçenek haline getiriyor.

Panel Van ve Kombi olmak üzere iki farklı gövde seçeneğiyle satışa sunulan Caddy’nin beşinci neslinde donanım seviyeleri de yenilemiş. Baz model Impression ismi ile pazara sunulurken, bir üst modeli Life, en üst model ise Style adıyla pazarlanacak. Panel Van modelleri de Cargo ismiyle anılacak.

Türkiye’de ithal pazar lideri

VW Caddy, 1998 yılından itibaren Türkiye’de 180 bin adetlik bir satış rakamına ulaştı ve 2012-2020 yılları arasında kendi sınıfında sekiz kez ithal pazar lideri olma başarısı gösterdi. Yeni teknolojileri ve yeni tasarımıyla sınıfının en iddialı modeli olmayı amaçlayan Caddy’nin Impression modeli 224 bin 900 TL’den, Life modeli 241 bin 900 TL’den ve Style donanım seviyesindeki modeli ise 279 bin 900 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla satın alınabiliyor.

Caddy Cargo’nun fiyatı ise 172 bin 900 TL olarak belirlenmiş. Yeni Caddy ile birlikte ilk kez sunulmaya başlanan opsiyonel panoramik cam tavan ise lansmana özel fiyat avantajıyla 15 bin TL yerine 10 bin TL’ye satışa sunuluyor.

VW CADDY

Karizmatik tasarım ve yeni dış özellikler

Baştan aşağı yenilenen Caddy, dış görünüşünde yepyeni, sportif ve dinamik bir tasarıma kavuştu. MQB platformun getirdiği yeni dış özelliklerden bazıları; Style versiyonda standart olarak sunulan elektrik destekli bagaj kapağı, park assist, 1.4 metrekarelik panoramik cam tavan, 17 inç alaşım jantlar ve LED ön farlar ile LED stop lambalarını saymak mümkün.

Teknolojik ve dijital ön konsol

Yeni Caddy, tamamen dokunmatik tuşlara sahip yeni ön konsolu ve dijital ekranıyla artık çok daha teknolojik. Dijitalleştirilmiş yüksek teknolojiye sahip ön konsol, geniş iç mekânın da etkisiyle konfor seviyesini artırıyor. Gösterge paneli ve kontrol elemanları tamamen yeniden tasarlanan yeni Caddy’de, Cargo ve Impression donanım seviyesinde 6.5; Life ve Style donanımda ise 8.25 inç ekrana sahip multimedya sistemi standart olarak sunuluyor.

Yeni dokunmatik tuş takımları ile bilgi-eğlence sistemi menülerine erişmek, sürücü destek sistemlerini, park assist’i ve ikaz lambalarını kontrol etmek çok daha kolaylaşmış bulunuyor.

Premium rahatlık ve konfor

Yeni Caddy’nin iç tasarımında sunulan LED iç aydınlatmalar, AGR sertifikalı ergoComfort sürücü koltuğu, 230V’luk cihazlar için güç kaynağı ve anahtarsız giriş-çalıştırma gibi özellikler araç içindeki konforu artırıyor.

Caddy’nin beşinci neslinde sunulan bir diğer yeni özellik ise daha iyi iklim kontrolü sağlayan ve aracın arka bölümüne kadar ulaşan yeni arka yolcu bölümü havalandırma kanalları.

Yeni direksiyon ve süspansiyon sistemi Caddy’yi daha konforlu hale getirmek için tasarlanmış. Yeniden tasarlanan, helezon yaylı arka aks sayesinde darbe emiş ve yol tutuş artırılmış.

Yeni sürüş destek sistemleriyle daha da güvenli

Yeni sürüş destek sistemleri sayesinde yolculuğu daha güvenli ve konforlu hale getirmeyi hedefliyen Caddy’de en baz donanımdan başlayarak birçok özellik standart olarak sunuluyor. Acil çağrı sistemi eCall, şerit takip asistanı, hız sabitleyici, elektronik diferansiyel kilidi, elektromekanik el freni, ön, yan, perde ve orta hava yastıkları, sürüş esnasında ön kamera ve radar sayesinde tehlikeli durumlarda devreye giren acil frenleme özellikli Front Assist ve şerit değiştirme asistanı Side Assist bu donanımlardan bazıları.

Güçlü ve çevreci yeni motor

Yeni Caddy’de sunulan, dört silindirli tamamen yenilenmiş motor, kendi segmentinde ilk kez kullanılan yeni çift püskürtmeli SCR teknolojisi sayesinde 2021 yılı içinde geçilmesi zorunlu olan Euro 6d-ISC emisyon standartlarını şimdiden sağlıyor. 2.0 litrelik TDI motor, 122 HP güç ve 320 Nm tork ile tatmin edici bir performans sunarken, manuelde yaklaşık yüzde 10, DSG otomatik şanzımanda ise yüzde 15 oranında yakıt ekonomisi sağlıyor.

Altı ileri manuel şanzımanlı versiyon Cargo’da 100 km’de ortalama olarak 4.8 lt yakıt tüketiyor. Daha güncel olan WLTP normunda Caddy Style’ın ortala tüketimi ise 100 km’de 4.9 litre olarak açıklanıyor. Yedi ileri DSG otomatik şanzımanlı modelin ortalama tüketimi fabrika verilerine göre 100 km’de 5.2 litre.

Yeni VW Caddy’yi şubat ayında test için alacağız. Aracın detaylı sürüş izlenimini youtube kanalımız automaggtv’de bulabileceksiniz.

YENİ VW CADDY FİYAT LİSTESİ
Caddy Impression 2.0 TDI 224.900 TL
Caddy Life 2.0 TDI 241.900 TL
Caddy Style 2.0 TDI 279.900 TL
Caddy Cargo 2.0 TDI 172.900 TL

CADDY STYLE 2.0 TDI
4 silindir, 1968 cc, 122 HP, 320 Nm, 6 ileri manuel, 4.9 lt/100 km, 187 km/s

CADDY STYLE 2.0 TDI DSG
4 silindir, 1968 cc, 122 HP, 320 Nm, 7 ileri otomatik, 5.2 lt/100 km, 186 km/s

CADDY CARGO 2.0 TDI
4 silindir, 1968 cc, 122 HP, 320 Nm, 6 ileri manuel, 4.8 lt/100 km, 185 km/s

Similar Posts