FORD HABERLER YENİLİK

Yeni Ford Edge Türkiye’de

Yeni Ford Edge, güçlü motoru, modern tasarımı, yenilikçi teknolojileri, üst düzey konforu, gelişmiş sürüş asistanları ve sınıf lideri sürüş dinamikleriyle sınıfındaki standartları yeniden belirlemeye hazırlanıyor. Ford’un Avrupa SUV stratejisinde önemli bir rol oynayan en büyük SUV modeli yeni Ford Edge, Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Ford Edge, pek çok yönden geleceğin habercisi ve her yönüyle kaliteden ödün vermeyen, etkileyici bir modernlik duygusu yaşatıyor; güçlü yapısı ve sofistike tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Geniş ve modern bir iç mekana sahip olan yeni Ford Edge, açılabilir panaromik cam tavanı, yüksek kaliteli ve özenli işçiliği ve ergonomik iç mekanıyla göz alıcı bir duruşa sahip. Ford Edge, ileri teknolojileri ile sınıfının standartlarını yeniden belirliyor.

FORD EDGE
FORD EDGE

İç mekânda gürültüyü yok ederek sürüşe maksimum seviyede odaklanmayı sağlayan aktif gürültü kontrol sistemi, aracın hızına göre direksiyon çevirme oranını ayarlayan ve park manevrası gibi düşük hızlarda daha az efor harcanmasını sağlayan sürüşe duyarlı direksiyon sistemi ve aracın önüne çıkabilecek insan ve büyük nesneleri algılayıp, tepki verilmediğinde ise otomatik olarak fren yapan yaya algılama özellikli çarpışma önleme yardımcısı gibi teknolojileriyle yeni Ford Edge, konforlu ve güvenli yolculuğun tanımını yeniden yapıyor. Yeni Ford Edge’de, çift turbo destekli gelişmiş 2.0 litre TDCi motor, yüksek performans sağlarken düşük yakıt tüketim ve emisyon değerleriyle fark yaratıyor. 210 HP’lik motora yarış otomobillerinden aşina olduğumuz 450 Nm’lik bir tork değeri eşlik ediyor. Güçlü performans verilerine rağmen yeni Ford Edge’nin ortalama yakıt tüketimi 5.8 lt/100 km ve CO2 emisyon değeri 149 g/km düzeyinde kalıyor. Yeni Ford Edge ile yolda olmak güven veriyor. Akıllı 4×4 çekiş (AWD) sistemi buzlu yollardan ıslak, kuru zemine ve hatta değişkenlik gösterebilen engebeli arazilerde dahi ileri seviye yol tutuşu ve tepki hassasiyeti sağlıyor. Ford dinamik LED ön far teknolojisi ise direksiyonun çevrildiği açıyı farlara da yansıtarak mükemmel bir görüş açısı kazandırıyor. Sekiz farklı aydınlatma modunun yanı sıra, manuel olarak da ayarlanabilen serbest moda sahip olan aydınlatma grubu, yansıma önleyici uzun farlar otomatik olarak ayarlanıp, öndeki ya da karşıdan gelen sürücünün gözlerini kamaştırmadan görüş mesafesini maksimuma çıkarıyor. Yaya algılama özellikli çarpışma önleme yardımcısı, yoldaki veya söz konusu yola çıkabilecek yayaları algılayarak sürücüyü uyarıyor ve sürücünün tepki vermediği durumlarda sistem otomatik olarak fren yapıyor. Hava yastıklı arka emniyet kemerleri de olası çarpışmalarda milisaniyeler içinde şişerek arka koltukta her iki yanda oturan yolculara maksimum koruma sağlıyor. Trafik işareti algılama sistemi, trafik levhalarını tanıyarak ilgili bilgiyi yol bilgisayarında gostererek sürücüyü uyarıyor. Geri görüş kamerası ve otomatik park sistemi de yeni Ford Edge’de sürüşü kolaylaştıran özellikler arasında yer alıyor. 8.0 inç dokunmatik renkli ekran, SYNC2 teknolojisi ile birleşerek araç içi müzik, navigasyon, klima ve telefon gibi özelliklerin sesli kontrolüne imkân tanıyor. Premium deri döşemeli ısıtma soğutma fonksiyonlu ön koltuklar ve ısıtmalı arka koltuklar yolculuklara konfor katıyor.

FORD EDGE
FORD EDGE

Ön cama entegre bir kamera sayesinde 65 km/s üzerindeki hızlarda devreye giren şerit takip sistemi, istem dışı şerit değiştirme durumlarında ilk olarak görsel uyarıda bulunuyor. Eğer sürücü tepki vermez ise direksiyon titreyerek yolcuyu bir kez daha uyarıyor. Tüm bu uyarılara sürücüden yine tepki gelmezse şeritte kalma yardımcısı devreye girerek otomatik olarak direksiyona hafif bir tork uygulayarak aracı yumuşak ve güvenli bir şekilde şeride döndürüyor. Hıza duyarlı şekilde farklı parametrelere sahip olan elektrik destekli direksiyon sistemi (EPAS) ise düşük hızlarda hafif, yüksek hızlarda daha sert direksiyon tepkilerine sahip. Bu sistem, aktif titreşim kontrolü özelliğiyle direksiyondaki istenmeyen titreşimleri azaltıp daha keyifli bir sürüş sunuyor. Yeni Ford Edge’de güçlü gövde yapısı güven duygusu verirken krom detayları da kalitesini simgeliyor. Edge’de aracın alt bölümü, ön tampon altı, arka difüzör, aynalar ve arka cam birleşme noktaları özenle tasarlanmış ve bu sayede aerodinamik yapı korunurken modern çizgiler de aynı şekilde muhafaza edilmiş. Otomobilin ön kısmı geniş ön ızgarası, LED aydınlatmalı farları ve geniş çizgilere sahip ön gövde tasarımıyla dinamikliği temsil ediyor. Derin çizgilere sahip olan omuz çizgisi ön tekerleklerin bitiminden başlayıp arka bölümdeki stop lambalarına kadar uzanıyor. LED aydınlatmalı stop lambaları ise bagaj kapağının yan kısımlarından başlayıp orta bölümündeki Ford logosuna kadar uzanan sofistike bir tasarıma sahip. Bu bölümdeki akıcı tasarım, Ford Edge’i rakiplerinden ayıran özelliklerin başında geliyor. Yeni Ford Edge, 2.0 lt hacmindeki TDCi motora eşlik eden altı ileri Powershift çift kavramalı otomatik şanzımana sahip. 10 dış renk ve üç deri döşeme rengiyle geniş bir tercih yelpazesine sahip olan Edge, Türkiye’de 88.650 USD’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor.

Similar Posts