HABERLER PEUGEOT YENİLİK

Yeni Peugeot 308 Türkiye’de

Peugeot, satışa sunulduğu günden bu yana 760 bin adet satan Peugeot 308’in yeni neslini lanse ederken en çok satan modelinin başarı hikayesinde tamamen yeni bir sayfa açıyor. Bünyesinde barındırdığı teknolojiler ve sahip olduğu tasarımla yeni Peugeot 308 markanın sınıf atlama stratejisinde önemli bir mihenk taşı niteliğini taşıyor. Peugeot 308, markanın yeni ön tasarımını yansıtan ve ‘aslan’ logosuna ev sahipliği yapan dikey konumlu ön ızgara, oldukça şık ve dinamik tasarımlı motor kaputu ve tüm donanım seviyelerinde sunulan LED gündüz farları ile son derece etkileyici bir dış tasarım sergiliyor.

PEUGEOT 308

Yeni grafik efektleriyle üç boyutlu navigasyona ve tüm fonksiyonlarla kolay erişim sağlayan “kapasitif” dokunmatik ekrana sahip Peugeot i-Cockpit iç mekânı domine ediyor. Yeni Peugeot 308’in motor kaputunun altında performansla yakıt ekonomisini aynı potada eriten yüksek verimlilik seviyesine sahip dizel ve benzinli motorlar görev yapıyor. 1.6 lt BlueHDi dizel motor ve son üç yıldır üst üste 1.0-1.4 lt kategorisinde “Uluslararası Yılın Motoru” ödüllü 1.2L PureTech turbo benzinli motor ile kombine edilen EAT6 otomatik şanzıman seçenekleri ön plana çıkıyor Yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV modellerinde de kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemlerini kullanıma sunan Peugeot 308, 91 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla kasım ayı itibarıyla Türkiye pazarına sunuldu. Yeni Peugeot 308 hem hatchback, hem de station wagon gövde seçeneğinde son derece dengeli gövde orantılarıyla dikkat çekerken, her biri etkileyici bir dış tasarımı bünyesinde barındıran Access, Active, Allure ve GT Line olmak üzere ilk dört farklı donanım seviyesi ile sunuluyor. Zarif hatlarıyla dinamik ve güçlü bir görünüm sunan motor kaputu ‘aslan’ logosuna ev sahipliği yapan dikey konumlu ön ızgarayla bütünleşiyor ve ızgaranın tasarımı tamamlıyor. LED aydınlatma birimleri özgün bir ışık imzası ortaya koyuyor. Köşeli ve sert hatlarıyla dinamik bir görünüm sergileyen ön tamponun altını kaplayan üç parça devasa hava girişi sadece görsel bir şölen sunmakla kalmıyor aynı zamanda temiz havanın motora ulaşmasını sağlayan üç parça devasa hava girişi ızgaralarıyla aerodinamik açıdan da önemli bir sorumluluk üstleniyor. Dış kenardaki hava giriş ızgaraları gündüz LED’leriyle sis farlarına ev sahipliği yapıyor. Aslan pençesi tasarımına sahip olan arka stop lambaları gece olduğu kadar gündüz sürüşlerinde de marka aidiyetine vurgu yapıyor.

PEUGEOT 308

Yeni Peugeot 308 kısa ön ve arka çıkıntılarıyla kusursuz bir manevra kabiliyeti ve günlük kullanım kolaylığı vaat ediyor. Peugeot 308, satış başlangıcından itibaren aluminium grinin yerini alan yeni bej gri renk de dahil olmak üzere 10 farklı gövde rengiyle satışa sunuluyor. Yeni Peugeot 308’in iç mekânı geliştirilirken öncüsünün güçlü yönleri korunurken kullanılan malzemeler ve zekice uygulanan tasarımla konfor, ergonomi ve kalite algısı daha da geliştirildi. Kompakt boyutlu bir direksiyon simidi ve yükseltilmiş gösterge panelinden oluşan, yenilikçi ve fütüristik bir görünüm sunan Peugeot i-Cockpit iç mekânı domine ediyor. Yeni kapasitif özellikli dokunmatik ekran iklimlendirme sistemini ve TomTom üç boyutlu navigasyonu tek bir noktadan kumanda etme imkânı sunuyor. Sadece görsel bir şölen sunmakla kalmayan kokpit her bir detayla kullanım ergonomisini de destekliyor. Yeni Peugeot 308, 3008 ve 5008 modellerinde de kullanılan gelişmiş sürücü destek sistemleriyle yollara çıkıyor. Peugeot 308; aktif şerit takip sistemi, yorgunluk tespit sistemi, akıllı ışık sistemi, hız levhası tanıma sistemi, aktif kör nokta uyarı sistemi, VisioPark 1 arka kamera ve otomatik park asistanı olmak üzere en güncel sürüş destek sistemleriyle donatılıyor. Üstün araç içi bağlanabilirlik seçenekleri sunan yeni 308’de Active donanım seviyesinden itibaren kapasitif özellikli dokunmatik ekran sunuluyor. Orta konsola entegre edilen ve sürücüye dönük bir şekilde sürücünün görüş alanında bulunan ekran okunaklı yapısı ve kullanım kolaylığı ile sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Peugeot i-Cockpit akıllı telefonun ekranını aracın dokunmatik ekranına yansıtan Mirror Screen özelliği ile araç içinde geçen süreyi keyfe dönüştürüyor. Mirror Screen özelliği Mirrorlink, Android Auto ve Apple Carplay olmak üzere sektörde yaygın olarak kullanılan üç farklı protokolü destekliyor. Yeni Peugeot 308 ve Peugeot 308 SW Fransa’daki Sochaux fabrikasında üretiliyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: