YENİ PEUGEOT 5008 NE ZAMAN GELİYOR?

Peugeot, bu yıl 16’cısı düzenlenen 2017 İstanbul Autoshow’a zengin ürün gamıyla damgasını vurdu. Küçükten büyüğe tüm modellerini sergileyen Peugeot, SUV atağının mihenk taşını oluşturan ‘2017 Yılın Otomobili’ ödüllü 3008 dışında ekim ayında Türkiye’ye gelecek olan yeni 5008’i de sergiledi. Sadece binek otomobil pazarında atak yapmakla kalmayan Fransız marka, ayrıca Boxer ve Expert gibi modellerle atılım yaptığı hafif ticari araç pazarında yönelik yeni ürünü Traveller’ı da yine 2017 İstanbul Autoshow’da ilk kez görücüye çıkardı.

PEUGEOT 5008

Peugeot Instinct Concept ise markanın otomobilin geleceğini nasıl gördüğünü gözler önüne serdi. İstanbul’da bulunan PSA’nın Ortadoğu Bölgesi ve Afrika Sorumlusu Jean Christophe Quemard’ı selamlayarak sözlerine başlayan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet: “PSA’nın Push to Pass stratejisi ilk yılını doldurdu ve meyvelerini vermeye devam ediyor. Yoğun rekabetin yaşandığı Türkiye pazarında büyümeye devam ediyoruz. Pazar payımız 2016 yılında büyümeye devam etti. 2017’nin ilk çeyreğinde ise yüzde 4’e ulaşarak büyümesini sürdürüyor” dedi. Markanın ürün stratejisine de değinen Laurent Pernet: “Senenin başında 2017’nin yeni ürünlerle geçeceğini duyurmuştuk. Yenilikler dizisine mart ayında Expert ile ticari araç sınıfında çoktan başladık. Yine mart ayında yeni 301’i pazara sunduk. Daha önce beş SUV modelin lansmanını yapacağımızı açıklamıştık. Bugün, 2008 ve 3008 modelleri Türkiye’de; 3008 (eski neslin makyajlısı) ve 4008 modelleri ise Çin’de satışa sunulmuş durumda. Beşinci SUV modelimiz olan ve 2017 SUV ailesinin sonuncusu olan 5008’i ilk olarak 2016 Paris Otomobil Fuarında tanıttık. Bugün burada Türk tüketicisinin beğenisine sunuyoruz. Konsept otomobilimiz Peugeot Instinct Concept ise otomobilin geleceğini nasıl gördüğümüzü açık bir şekilde gözler önüne seriyor” dedi. Laurent Pernet’nin ardından söz alan Peugeot Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, 2016 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisini 2017 sezonunda da desteklemeye devam edeceklerini açıklayarak başladığı sözlerine şöyle devam etti: “SUV atağı Türkiye ve globalde büyüme stratejimizin en önemli unsurlarından birisi. Yeni Peugeot 3008 satışa sunulduğu tüm ülkelerde büyük bir başarı gösterdi. Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunulan yeni 3008 iki ayda yaklaşık yüzde 10 pazar payına ulaşarak SUV segmentine başarılı bir giriş yaptı. Satış başarısını “2017 Yılın Otomobili ödülü” ile taçlandıran yeni 3008’in 2017 ve sonrasında daha büyük başarılara imza atacağına inancımız tam…” Peugeot Türkiye’nin büyüme hedeflerinin grubun Push to Pass planı ile paralel ilerlediğini ifade eden Mehmet Akın: “2017 yılında beş adet ürün lansmanı yapacağımızı belirtmiştik. Autoshow öncesinde Boxer 4.0 ton ve yeni Peugeot Expert’in lansmanlarını gerçekleştirdik. Yeni Peugeot 301 modelimizi de mart ayı itibarıyla satışa sunduk” dedi. Yeni modellerle sadece binek otomobil pazarında atılım yapmakla kalmayan Peugeot, hafif ticari araç pazarında da gücünü artırmaya devam ediyor.

PEUGEOT TRAVELLER

Peugeot, Boxer ve Expert modellerinin ardından markanın hafif ticari araç pazarındaki en yeni ürünü olan Traveller’ı 2017 İstanbul Autoshow’da Türk tüketicisinin beğenisine sundu. Peugeot Traveller modelini de değerlendiren Mehmet Akın: “Yeni Peugeot Traveller, segmentine yeni bir soluk getiriyor. Müşteri profilinin gündelik hayatını kolaylaştıracak ve daha eğlenceli hale getirecek birçok özellik sunuyor. Modern ve şık tasarımı Peugeot’nun yeni tasarım dilini yansıtırken yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü dizel motoru ve zengin ekipman seviyesi cazibesini daha da artırıyor. 180 derece Visio Park geri görüş kamerası, klima entegreli panoramik cam tavan ve sınıfında ilk ve tek olarak sunulan eller serbest otomatik kayar yan kapı bunlardan bazıları. Yeni Peugeot Traveller modelimizi Temmuz 2017’de satışa sunacağız…”
Yeni Peugeot 5008, 4641 mm uzunluğu, 2098 mm genişliği ve 1646 mm yüksekliği ile geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Yeni nesil Peugeot modellerinde olduğu gibi 5008’de de son versiyon Peugeot i-Cockpit kabin tasarımı yer alıyor. Boyutları ve akıllıca uygulanan mimari sayesinde yedi kişilik bir yaşam alanı sunan yeni 5008’de tamamen çıkarılabilen üçüncü koltuk sorası ve her biri bağımsız ikinci sıra koltuklar kullanım kolaylığı ve fonksiyonelliği destekliyor. Yeni Peugeot 5008 SUV ile ilgili bir değerlendirme yapan Mehmet Akın: “Yeni Peugeot 5008 güçlü tasarımı ile segmentinde standartları yeniden belirliyor. 5008 ödüllü EMP2 platformu üzerinde hayat buluyor. Bu platform sayesinde sürüş dinamiği, verimliliği ve yakıt tasarrufu konularında üstün bir performans gösteriyor. Yeni Peugeot 5008 Türkiye’de ödüllü Puretech 130 HP benzinli, 1.6 BlueHDi 120 HP dizel ve 1.6 lt 165 HP turbo benzinli motor seçenekleriyle Ekim 2017’de satışa sunulacak…”

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: