HABERLER SKODA YENİLİK

Yeni Skoda Fabia, 38 bin 900 TL’ye Türkiye’de

Skoda’nın küçük sınıftaki iddialı modeli Fabia, tamamen yenilenen versiyonuyla tekrar Türkiye’de. Yeni Fabia, tasarımı, yenilikçi donanımları ve motor seçenekleriyle sınıfının standartları ileriye taşımayı hedefliyor. Markanın tarihinde en çok satılan ikinci model olan ve baştan sona tamamen yeniden yaratılan üçüncü nesil Fabia, çevre dostu motorları ve yeni teknolojileriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

SKODA FABIA
SKODA FABIA

Yeni Fabia, kalite, güvenlik, verimlilik, güvenlik ve tasarım unsurlarıyla başarısını bir üst noktaya taşımaya hazırlanıyor. Piyasaya sunulduğu 1999 yılından bu yana, dünyanın pek çok ülkesinde başarılara imza atan Fabia, üçüncü nesli ile üst segment otomobillere ait yenilikçi güvenlik teknolojilerini EuroNCAP çarpışma testlerinden beş yıldız alarak küçük sınıfa da taşıyor. Yeni Fabia’da elektronik stabilite kontrol sistemi (ESC), çoklu çarpışma freni, lastik basınç sensörü, dinamik diferansiyel kontrolü XDS, yokuş kalkış destek sistemi, sürücü yorgunluk algılama sistemi gibi aktif ve pasif güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor. Style donanım seviyesinde sunulan entegre bluetooth ve Skoda surround ses sistemine sahip Bolero multimedya sistemi, anahtarsız çalıştırma özelliği Kessy Go, otomatik far asistanı, nem sensörlü elektronik klima gibi birçok üst düzey donanım, Skoda Fabia’nın yenilikçi yönünü fazlasıyla ortaya çıkarıyor. Fabia, gerek ağırlık tasarrufu gerekse de yenilenen motor seçenekleri sayesinde önceki nesline göre yüzde 17’ye varan oranlarda daha az yakıt tüketiyor. Yeni Fabia’da üç benzinli ve bi dizel motor seçeneği satışa sunuluyor. Benzinli motor grubu 1.0 lt MPI 75 HP, 1.2 lt TSI 90 ve 110 HP gücündeki seçeneklerden oluşurken dizel motor seçeneği olarak 1.4 TDI 90 HP gücündeki motor dikkat çekiyor. Manuel şanzımanın seriliğini ve otomatik şanzımanın konforunu bir arada sunan yedi ileri DSG otomatik şanzıman, hem benzinli 1.2 TSI 110 HP ve hem de 1.4 TDI 90 HP dizel motor seçeneklerinde sunuluyor. Yakıt verimliliği ve perfomans konusunda kendisini ispat etmiş 110 HP gücündeki 1.2 TSI benzinli motor ve yedi ileri DSG otomatik şanzıman kombinasyonu 100 km’de ortalama 4.7 litre yakıt tüketimi ve 0-100 km/s arasındaki 9.6 saniyelik hızlanma performansıyla dikkat çekiyor. Ayrıca tüm motor grupları start-stop, fren enerjisi geri kazanımı gibi yakıt tüketimini optimize eden özelliklere sahip. 305 lt’lik bagaj kapasitesiyle sınıfının limitlerini zorlayan Skoda Fabia, bir önceki modelden 5 lt daha fazlasını sunuyor. Bu noktada rakiplerinden önemli ölçüde ayrılan Fabia, arka koltukların katlanmasıyla 1125 litrelik hacime ulaşıyor. 38 bin 900 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip yeni Skoda Fabia, lansmana özel avantajlı satın alma koşullarına da sahip.

SKODA FABIA FİYAT LİSTESİ
Fabia 1.0 MPI Ambition 38.900 TL
Fabia 1.2 TSI 90 Ambition 41.900 TL
Fabia 1.2 TSI 90 Style 45.900 TL
Fabia 1.2 TSI DSG 110 Ambition 46.900 TL
Fabia 1.2 TSI DSG 110 Style 50.900 TL
Fabia 1.4 TDI Ambition 53.900 TL
Fabia 1.4 TDI Style 57.900 TL
Fabia 1.4 TDI DSG Style 61.900 TL

Similar Posts

One thought on “Yeni Skoda Fabia, 38 bin 900 TL’ye Türkiye’de
  1. Skoda Türkiye, yeni Fabia yı fiyatlandırırken yeteri kadar araştırma ve değerlendirme yapmamış olmalı diye düşünüyorum. Her ne kadar Skoda satışları geçen yıllara oranla artmış olsada hemen araçlarımız satıyor havasına girip yüksek fiyatlar uygulanmamalıydı. Araçlarımız donanımlı deyip de fiyat yükseltiyorlarsa o zaman Çinliler de donanım doldurup kaliteli marka fiyatlarıyla araba satmaya çalışsınlar. Ne kadar başarılı olacaklar görelim. Skoda her ne kadar VW grubuna bağlı olsa da sonuçta bir VW değil, fiyatları VW ayarında olsada kalite ve satış rakamlarında olamaz. Hiç mi Kia Rio fiyatlarını görmüyorsunuz? Kasa tasarımı ödüllü diye fiyatları uçuk kaçık. Ama satamıyor. Belki i20 sattırmak için bir politikaydı bu ama o zamanda bu yöntemle Polo satar Fabia yine satmaz. Skoda Türkiye, fiyat stratejisini yeniden değerlendirip gözden geçirmeli. Aksi takdirde FABİA yı yollarda değil ancak vitrinlerde görebileceğiz.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: