CITROEN HABERLER YENİLİK

Citroen C3’e gençlik makyajı

Citroen, küçük sınıftaki temsilcisi C3’ü yeniledi. 2016 yılının sonundan beri üretilen üçüncü nesil C3, şimdiye kadar 750 bin adetten fazla satıldı. Makyajlanan Citroen C3, genel kimliğini korurken, yenilenen ön taraf ve LED farlarla karakterini güçlendirmiş. Dört renk paketine sahip olan otomobil, dört tavan rengi ve iki iç ortam seçeneği ile birlikte 97 kombinasyonda satın alınabiliyor. Markanın tanınmış grafik imzası olan yeni Airbump, yeni modelde de yerini alıyor. Haziran 2020’de Avrupa’da satışına başlayacak olan makyajlı C3, Citroen‘in en önemli iddiası olan konfor alanında da ilerleme kaydetmiş.

CITROEN C3

Yeni Citroen Advanced Comfort koltuklara sahip olan C3, yumuşak sürüşün yanında 11 farklı sürüş destek sistemiyle güvenlikten de ödün vermiyor. Çok yönlü bir şehir otomobili olan üçüncü nesil C3, Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumuyla akıllı telefonların komayla bağlanabilmesini sağlıyor. Yeni Citroen C3, ConnectedCAM Citroen özelliğini kullanmaya devam ediyor. Entegre kamerayla görüntü veya video çekmeye (20 saniyeye kadar) ve sosyal ağlarda yayınlamaya olanak tanıyan bu sistem, kaza anında otomatik olarak etkinleşiyor. 120 derecelik geniş açılı kamera full HD görüntü kaydedebiliyor ve 16 GB dahili hafızaya sahip.

Yeni C3; yeni ön park sensörü, anahtarsız giriş ve çalıştırma, aktif şehir içi güvenlik freni, kahve molası uyarısı, sürücü dikkat dağınıklığı uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, geri görüş kamerası, yokuş kalkış desteği, şeritten çıkma uyarısı, hız sınırı tabelasını algılama ve önerme, hız sabitleme ve hız sınırlandırma olmak üzere sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu destekleyen 12 adet sürüş destek sistemiyle yollara çıkıyor.

10.7 metrelik dönüş çapına sahip olan C3, şehir içinde oldukça çevik. 3.99 metrelik otomobil, Euro 6 emisyon standardlarında verimli motorlara kavuşmuş durumda. Üç silindirli PureTech 83 benzinli motor, beş ileri manuel şanzımanla sunulurken, 110 HP’lik ünite ise altı ileri manuel şanzımanla donatılmış. 100 HP’lik BlueHDi motor da beş ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. Otomatik şanzıman isteyenler ise 110 HP’lik benzinli motoru seçebilecek. Bu modelde altı ileri EAT6 tork konvertörlü otomatik şanzıman seçeneği de mevcut.

Genişliği 1.75 metre ve yüksekliği 1.47 metre olan makyajlı C3, 2.54 metrelik aks aralığı ile geniş bir kabine sahip. 300 lt’lik bagaj hacmi, küçük sınıf bir otomobil için oldukça başarılı.

Similar Posts