HABERLER VW YENİLİK

Yeni Volkswagen Caddy tanıtıldı

Volkswagen, tamamen yenilenen Caddy’yi Düsseldorf’ta tanıttı. Yeni Caddy’nin hiç olmadığı kadar dijital, bağlanabilir, verimli ve karizmatik olduğu açıklanıyor. Şimdiye kadar üç milyon adetten fazla satılan Caddy artık beşinci nesline kavuşmuş durumda. MQB platformunda yükselen yeni Caddy, tam 19 adet yeni sürüş destek sistemi sunuyor.

VW CADDY

Tüm bu yeniliklerin ve üst düzey teknolojilerin Caddy‘ye adapte edilmesi MQB platformu sayesinde olmuş. Ağa bağlı bilgi-eğlence sistemi ve dijitalleştirilmiş kontrol sistemleri Caddy’yi tekerlekli bir akıllı telefona dönüştürüyor.Tamamen yeni, çarpıcı sportif tasarımıyla dikkat çeken yeni Caddy’nin iç mekând alanı da önemli ölçüde iyileştirilmiş.

0.33’ten 0.30 Cd’ye düşürülen rüzgâr direnç katsayısı, Caddy’yi sınıf lideri haline getiriyor. Yeni Caddy, hem birinci hem de ikinci koltuk sırasının üstünde 1.4 metrekare panoramik cam tavana sahip. Ayrıca 18 inç’e kadar alaşım jantlar ve üst versiyonlardaki LED farlar ile stop lambaları da dikkat çekiyor.

İlk kez anahtarsız erişime sahip olan Caddy, Cargo versiyonunun yanında binek modele de sahip olacak. Temel modelin adı ‘Caddy’ olacak. Bir üstünde Caddy Life yer alırken, en donanımlı versiyon Caddy Style adını alacak. Uzun versiyon olan Caddy Maxi, iki Euro palet sığacak kadar alana sahip. Otomobilin gösterge ve kontrol elemanları yeniden tasarlanmış. Yeni dijital kokpit ve bilgi-eğlence sistemleri 6.5 ila 10 inç arası ekranlardan oluşuyor. Dijital kokpit ve en 10 inç navigasyon sisteminin birleşimi yeni bir gösterge ve kontrol ortamı yaratıyor.

İlk kez bir Volkswagen ticari aracında, tüm hız aralığında destekli sürüşü kolaylaştıran Travel Assist yer alıyor. Sürücü destek sistemleri gibi Caddy’nin dört silindirli motorları da yenilikçi. Yeni Volkswagen Caddy, 75 ila 122 HP arasında güç çıkışına sahip TDI motorlara sahip olacak. Emisyon seviyeleri önceki modele kıyasla önemli ölçüde azaltılmış. Yeni Caddy’de 116 HP’lik benzinli TSI motor da yer alacak.

Similar Posts