FIAT MOTORSPORLARI

İnfo Yatırım ralliye merhaba diyor

Deneyimli otomobil gazetecisi ve yarış pilotu Yaman Yılmaz, İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin sponsorluğunda ve Fiat desteğiyle 2021 Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası’na dahil altı ralliye katılacak. Fiat Egea ile yarışacak olan Yaman Yılmaz’ın yardımcı sürücülüğünü Soner Tamer yapacak.

YAMAN YILMAZ – SONER TAMER

Sezonun ilk yarışı olan ESOK Rally öncesinde Fiat Motor Sporları’nın Eskişehir’de gerçekleştirdiği teste katılan Yaman Yılmaz, hem yeni co-pilotu Soner Tamer’le uyum sürecini hızlandırmış oldu hem de 2019 yılında beş rallide start aldığı Fiat Egea ile ilgili hafızasındaki bilgileri tazeledi. Test sonrasında konuşan Yaman Yılmaz; ”Sezona ve asfalt zeminde gerçekleştirilecek olan ilk yarışa hazırlık için güzel bir test gerçekleştirdik. Yarış aracımız Fiat Egea çok sağlam ve hızlı bir otomobil. Üç senedir rallilerde başarısını kanıtlamış olan Fiat Egea’da birçok standart parçanın kullanılıyor olması da markanın yol otomobillerinin ne kadar gelişmiş olduğunun bir göstergesi. Bu sezon sponsorum olan İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye ve beni 2019’da ve bu sezon destekleyen Fiat’a da teşekkür ediyorum. Umarım hem bizim için hem de bu ralliye katılacak olan tüm ekipler için keyifli bir yarış olur…”

Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil ESOK Rally, 23-25 Nisan tarihlerinde Eskişehir’de düzenleniyor. Aralarında Bulgaristan ve Romanya’dan da ekiplerin yer aldığı toplam 90 araç ve 180 sporcunun kayıt yaptırdığı ralli, 2021 UNESCO Yunus Emre Anma ve Kutlama Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek. FIA Avrupa Ralli Kupası haricinde, Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Şevki Gökerman Ralli Kupası‘na da puan verecek olan ralli, toplam uzunluğu 150.74 km olan 10 özel etaptan oluşuyor.

ESOK Rally, 23 Nisan Cuma 21.30’da Espark önünde gerçekleştirilecek seremonik start ile başlayarak, iki gün boyunca 335.17 km uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda koşulacak. 24 Nisan Cumartesi günü saat 0:00’da Cassaba Modern’de yer alan Servis Park’tan başlayacak olan rallinin ilk günü, dört özel etabın geçilmesinin ardından 15.40’da yine Servis Park’ta son bulacak. Rallinin ikinci günü ise 25 Nisan Pazar günü 10:00’da başlayarak altı özel etabın ardından 15:45’den itibaren Espark önündeki finiş seremonisi ve ödül töreni ile tamamlanacak.

Similar Posts