Kompakt Hyundai i30 makyajlandı

Kompakt Hyundai i30 makyajlandı

23 Şubat 2020 Kapalı Yazar: automagg

Hyundai, önümüzdeki hafta Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı i30 modelinin resmi fotoğraflarını paylaştı. Yeni bir tasarıma, gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip olan i30, ayrıca 48 voltluk hafif bir hibrit seçeneği de sunuyor. Bu yeni özelliği ile yakıt verimliliğini artıracak olan Hyundai i30 HB, ayrıca sportif N Line gövde kitiyle de performans tutkunlarının ilgisini çekecek. Gövde üzerindeki bazı değişikliklerle daha geniş ve daha modern bir görünüşe kavuşan i30; yeni nesil ön ızgarasıyla dikkat çekiyor.

HYUNDAI i30

N Line ve normal versiyonlarda iki farklı şekilde kullanılan bu ızgara, geniş hava girişli tamponla kombine ediliyor. Böylelikle daha zarif ve daha estetik bir yapıya kavuşan tasarım, yeni nesil V şekilli LED farlarla bütünlük gösteriyor. Arkada ise aerodinamik yenilikler göze çarpıyor. Daha fazla sürüş performansı ve aerodinamizm için geliştirilen difüzörlü tampon, çift çıkışlı son susturucu ve sportif görünümü pekiştiren siyah plastik parçalar otomobile yeni bir kimlik kazandırıyor. Yeni Hyundai i30 HB N Line, park halinde olsa bile hızı ifade eden yeni tip 17 ve 18 inç jant tasarımıyla geliyor.

Yeni motorlar ve 48 volt hafif hibrit sistemi

Yeni i30 N Line Hatchback ve Fastback, daha dinamik bir sürüş için yeni 1.5 lt T-GDi (160 HP) ve 1.6 lt dizel (136 HP) motorlarıyla satışa sunulacak. Yenilenen araçta ayrıca süspansiyon ve direksiyon sisteminde de geliştirmeler bulunuyor. Hyundai ayrıca, daha önce de sunduğu 1.0 litre T-GDI 120 HP’lik motor seçeneğini bu kez yedi ileri DCT şanzımanla birleştiriyor. Bu seçenek, 48 volt hafif hibrit özelliğine de sahip olacak. Hyundai’nin yakıt ekonomisi için geliştirdiği 48 volt hibrit sistemi, 1.6 litrelik dizel motorlarda standart olarak sunulacak. Bu modelde altı ileri manuel ya da DCT şanzıman seçilebilecek. Dizel motorlardan bir diğer versiyon ise 115 HP gücündeki 1.6 litrelik ünite. Bu motor, altı ileri manuel ve yedi ileri DCT şanzıman seçenekleriyle tercih edilebiliyor.

(Visited 85 times, 1 visits today)