Peugeot Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda

Peugeot Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda

6 Aralık 2019 Kapalı Yazar: automagg

Peugeot ve Rebellion, FIA Dünya Endurance Şampiyonası (FIA WEC) ve Le Mans 24 Saat yarışlarında güçlerini birleştireceklerini açıkladı. İki şirket 2022 yılından itibaren motorsporlarına olan tutkularını, her bir yarış disiplininde elde ettikleri deneyimleri ve sahip oldukları teknolojileri birleştirerek hibrit güç ve aktarma organlarını kullanarak Hypercar sınıfında birlikte mücadele edecek. Endurance olarak adlandırılan uzun mesafe dayanıklılık yarışlarının önemli oyuncularından Peugeot, söz konusu prestijli ve görkemli mücadeleye Rebellion ile birlikte devam edecek.

PEUGEOT REBELION

Ocak 2020’de Peugeot Sport ve Rebellion Racing güçlerini birleştirerek yeni bir teknik ekip oluşturacak. Peugeot Automobiles CEO’su Jean-Philippe Imparato yapmış olduğu değerlendirmede: “Peugeot bugüne kadar hem benzinli, hem de dizel motor seçenekleriyle son derece zorlu Endurance yarışlarında çok önemli başarılara imza attı. Bugün tüm dikkatimizle elektrikli hibrit teknolojisine dayanan tamamen yeni bir maceraya odaklanıyoruz.

Seriye katılacak olmamızın duyulmasıyla gelen olumlu tepkileri görmek mutluluk verici. Motorsporlarında yaşanacak olan güç ve aktarma organları alanındaki değişim, beraberinde Peugeot Sport Engineered imzasını taşıyan yeni modelleri getirecek. Yeni yarış serisine dahil olmak ama özellikle çok önemli bir ortakla işbirliği yapıyor olmak heyecan verici” dedi.