RENAULT YENİLİK

Renault Kangoo ve Express Van tamamen yeniledi

Renault, ticari araç ürün gamının yüzde 75’ini yeniledi. Fransız marka, yeni Express Van, Kangoo Van, Trafic ve SpaceClass modelleriyle bu sınıftaki iddiasını artırmayı planlıyor.

Renault ‘LCV Show’ adlı etkinlikte yeni hafif ticari araç stratejisini ve yenilenen ürün gamının detaylarını da paylaştı. Etkinlikte tanıtılan modellerden tamamen yeni Express Van, dinamik dış tasarımıyla marka kodlarına eksiksiz uyum sağlıyor. Pazardaki diğer modellerden farklı boyutları yüklemeyi kolaylaştırırken, geniş saklama alanı ve konforu ileriye taşıyan koltuklarıyla modern bir iç mekân sunuyor. Tamamen yeni Express Van, işletmelerin tüm temel ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor.

Segmentindeki en iyi oranlara sahip olduğu iddia edilen Express Van, 4.39 m uzunluk, 1.91 m yüklenebilir taban alanı ve 716 mm genişliğinde sürgülü yan kapıya sahip. Kullanışlı boyutlarıyla benzinli versiyonu ile maksimum 780 kg ve dizel versiyonu ile ise 650 kg yük taşıma kapasitesi sunuyor. Tamamen yenilenen Express Van’ın kokpitinde ise 48 litrelik kokpit saklama alanı bulunuyor.

Kolayca yükleme, boşaltma yapmak ve depolanan eşyalara erişmek için ekstra geniş 2/3 ve 1/3 arka kapılarla donatılan araç, 3.3 m ile 3.7 metreküp arasında değişen bir yükleme alanı sunuyor. Güvenli ve kolay yükleme için tabanda altı ve yanlarda dört adet isteğe bağlı döner halat bağlama halkası ve yükseğe yerleştirilmiş yaklaşık 18W kapasiteli lambalarla geliyor. Üç düğmeli anahtar aracılığıyla yükleme alanı ön kabinden bağımsız olarak açılabiliyor.

Dikey tampon, yüksek ızgara, belirgin hatlara sahip kaputuyla güçlü bir görünüm kazanan aracın ön farlarında Renault markasının özel C formundaki LED ışık imzası bulunuyor. Araç, bir binek otomobilde görmeye alışılan krom kaplamalar ve dikkat çekici bir dış tasarıma sahip. Kanatlar, ön kapılar ve sürgülü yan kapı, aerodinamik bir gövde için akıcı çizgilerle yeniden tasarlanmış. Kapının dikdörtgen tasarımı, aracın içine kolayca erişilmesini sağlıyor.

Yatay kapı kolları genel görselliğe uyum sağlıyor. Marşpiye korumaları, 15 inç jantlar ve kaliteli jant kapakları gibi bazı tasarım özellikleri de bu uyuma destek sağlıyor. Yan aynalar üst düzey görüş olanağı sunuyor. Kaput aerodinamiği ise hava akışını iyileştirmek ve yakıt verimliliğini artırmak için yeniden tasarlanmış. Ön tarafta, daha yükseğe konumlanmış kaput çizgisi, ön cam sileceklerini, su jetlerini ve menteşeleri gizliyor. Ön çeki halkası, sis farı kapağına yerleştirilmiş. Arka tarafta ise ilave güvenlik ve hırsızlığa karşı koruma için anahtar delikleri çıkarılmış durumda.

İşlevsellik ve konfor odaklı tasarlanan iç mekânda hayat kolaylaştıran saklama alanları öne çıkıyor. Döşemelerde kullanılan dayanıklı kumaş, göğüs ve omuzlar için yan destekli koltuk ve modern kafalıklarla birlikte sürücü yorgunluğunu azaltmaya yardımcı oluyor.

Temel ihtiyaçların fazlasını sunan teknoloji

Tamamen yeni Express Van’a Connect R&Go radyonun yanı sıra navigasyonlu ya da navigasyonsuz 8.0 inç dokunmaktik ekranla gelen Renault Easy Link olmak üzere üç farklı multimedya sistemiyle sahip olunabiliyor. Araç ayrıca akıllı telefon indüksiyonlu şarj cihazı, üç USB girişi ve biri bagaj bölmesinde olmak üzere dört adet 12V soket içeriyor.

Express’te sürüş güvenliğini ve sürücünün görüş kabiliyetini önemli ölçüde artıran bir dizi yeni sürüş desteği sunuluyor. Arka görüş asistanı, kör nokta uyarı sistemi, römork denge sistemi, hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği, yol tutuş desteği gibi yardımcılar, tamamen yeni Express Van ile gelen güvenlik sistemleri olarak öne çıkıyor.

Express Van, Avrupa’da, altı ileri manuel şanzıman ile kombine edilmiş, 1.3 litre TCe 100 HP benzinli motorun yanı sıra, 1.5 Blue dCi 75 ve 95 HP dizel motor seçeneklerini tüketicilerle buluşturacak.

Avrupa dışında ise, 1.6 litre SCe 110 beygir benzinli motor ve 1.5 Blue dCi 95 dizel motor ile satışa sunulacak. Benzinli modelde beş ileri, dizelde altı ileri manuel şanzıman yer alacak.

Atletik tasarımlı tamamen yeni Kangoo Van

Tamamen yeni Kangoo Van ise orta gövde sütunu çıkarılarak önceki modelin iki katı olan 1446 mm genişliğindeki açıklıkla pazardaki en geniş sağ yan giriş açıklığını sunuyor. Dar alanlarda ekstra kullanışlı olan bu en son yenilik, yükün yan taraftan yüklenip boşaltılmasını sağlayarak dar park alanlarında arka kapağın açılmasıyla ilgili sınırlamaların önüne geçiyor.

Tamamen yeni Kangoo Van, oluklu yatay kaput, dik uzanan ön kısım ve kaslı görünümlü yan cepheler ile güçlü ve estetik bir siluet sağlıyor. Araç daha modern, geliştirilmiş iç mekâna sahip. Tamamen yeniden tasarlanan koltuklar daha dayanıklı hale gelirken, daha sessiz, daha az yorucu sürüş deneyimi sunan ek ses yalıtımı kabin içi konforu artırıyor. Kullanışlılığı göz önünde bulundurarak tasarlanan kabin, segmentinde lider olan 60 litrelik saklama bölmesi sunuyor.

Tamamen yenilenen model iki farklı uzunluk seçeneğiyle geliyor. Uzun versiyonunda ekstra geniş sürgülü yan kapı 864 mm ile segment lideri konumunda bulunuyor. Ayrıca, 3548 mm ile en iyi yük uzunluğuna sahip. Depolama kapasitesi 4.2 ile 4.9 metreküp arasında, standart versiyonda ise 3.3 ile 3.9 metreküp arasında değişiyor.

Tamamen yeni Kangoo Van, günlük işler devam ederken kullanıcıyı dış dünya ile bağlantılı hale getiriyor. Araç daha fazla rahatlık için yeni Renault Easy Link multimedya sistemi ve 8.0 inç ekran ile donatılmış olarak sunuluyor.

Yeni, 12 adet isteğe bağlı sürücü destek sistemi serisi, tamamen yeni Kangoo Van’ı kullanmayı daha kolay ve daha güvenli hale getiriyor. Mesafe takip sistemi, adaptif hız sabitleyici, eller serbest park asistanı, aktif acil fren destek sistemi ve şeritten ayrılma uyarı sistemi bu güvenlik desteklerinin arasında yer alıyor.

Yedi ileri EDC otomatik ve altı ileri manuel şanzımanlarla donatılan Kangoo Van, 100 ve 130 HP’lik 1.3 TCe benzinli motor ile 1.5 Blue dCi motorun 75, 95 ve 115 HP’lik dizel versiyonlarıyla satışa sunulacak. 2022’nin başında E-Tech versiyon da planlanıyor.

RENAULT TRAFIC

Tamamen yeni Renault Trafic Combi ve Renault Spaceclass

Renault, yolcu taşıma araçlarını da iki modelle yeniledi. Tamamen yeni Renault Trafic, çok sayıda yolcu için Combi ya da VIP müşterileri taşımak için SpaceClass’ı sunuyor. Trafic’in DNA’sı artık daha kaslı görünüm, optimize edilen iç mekân, aralarından seçebileceğiniz daha fazla sayıda motor ve daha güvenli performansla her zamankinden daha güçlü.

Hem daha zarif hem de etkileyici olan Renault Trafic Combi ve SpaceClass’ın ön kısmı, özel ve kurumsal müşterilerin tümüne hitap edecek şekilde tamamıyla yeniden tasarlanmış. C formundaki LED ışık imzası modern bir dokunuş katıyor.

935 mm ile segmentin en yüksek tavan boşluğuna sahip iç mekân da tamamıyla yenilenmiş. Depolama alanının daha iyi dağıtılması sayesinde araçta 86 litreye kadar kokpit depolama kapasitesi sunuluyor. Tamamen yeni Trafic Combi ve SpaceClass, seçilen konfigürasyona bağlı olarak 1’den 6 metreküpe kadar değişen bagaj alanına sahip. Bagaj alanından ödün vermeden dokuz kişiye kadar sunduğu yeterli alanla, maksimum modülerlik ve araç içi konfor açısından tüm beklentileri karşılıyor.

Combi ve SpaceClass ile Renault Trafic, yeni 8.0 inç dokunmatik ekran ve indüksiyonlu akıllı telefon şarj cihazıyla bünyesinde daha fazla teknoloji barındırıyor. En yeni Renault Easy Link multimedya ve navigasyon sistemi Android Auto ve Apple CarPlay uyumlu. Bu nedenle bağlanabilirlik bir adım öteye taşınıyor.

Tamamen yeni Combi Trafic ve SpaceClass artık her kullanıma uygun EDC şanzımanla da satın alınabilen kombinli üç adet 2.0 lt Blue dCi motor seçimiyle sunuluyor. Stop & Start teknolojisiyle donatılan seri, Euro 6D FullL standartlarıyla belirlenen en son düzenlemelere uyum sağlıyor. 110, 150 ve 170 HP güç seçeneklerine sahip olan Blue dCi motor 110 HP’lik modelde altı ileri manuel şanzımanla eşleşiyor. 150 HP’lik model manuel şanzımanın yanında EDC otomatik şanzımanla da alınabiliyor. 170 HP güç ve 380 Nm torka sahip motor ise sadece altı ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile satılacak.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: