TOYOTA YENİLİK

Yeni Toyota Proace City’nin Türkiye fiyatı ne?

Toyota, kompakt hafif ticari araç segmentinde yeni Proace City modeli ile yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Türkiye’de hafif ticari araç pazarında Hilux ile uzun yıllardır pazarda olan Toyota, Proace City camlı van modelini de pazara sunarak segmentteki iddiasını daha da yukarıya taşımayı hedefliyor.

Müşterilerin beklentilerini karşılayacak şekilde hem iş hem de özel amaçlı kullanılacak özellikler dikkate alınarak tasarlanan Proace City Türkiye’de lansmana özel 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Toyota Türkiye, Proace City ile hafif ticari araç pazarında yüzde 4.5-5.0 pay alarak 5000-5500 aralığında bir satış hedefliyor. Eğer yurtdışından ek stok alma imkanları olursa satış adetlerinin daha da çok olacağı öngörülüyor. Bilindiği gibi hafif ticari araç pazarı ülkemizde sürekli gelişiyor. Geçtiğimiz yıl 162 bin adet sevilerinde tamamlanan pazarın bu yıl 180-200 bin aralığında satış adetlerine ulaşması bekleniyor.

Proace City’nin Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere üç farklı donanım seviyesi mevcut ve giriş seviyesinden itibaren bile zengin bir ekipman listesine sahip. Sınıfında yalnızca Proace City’de bulunan yansıtmalı renkli gösterge ekranı, bütün versiyonlarda standart olarak sunulan akıllı telefon entegrasyonu, Flame X-Pack ve Passion X-Pack’te yine standart olarak bulunan panoramik cam tavan gibi birçok özellik Proace’i farklı bir noktaya konumlandırıyor. Ayrıca bu segmentte tek olarak beş yıl 150 bin kilometre garanti kapsamında olması da Proace’in bir diğer artı yönü.

Bilindiği gibi Toyota Proace City, Peugeot Rifter, Citopen Berlingo ve Opel Combo gibi araçlarla aynı altyapıyı paylaşıyor. Yeni Proace City, hem iş hem de özel amaçlı olarak kullanılacak şekilde tasarlanmış. Pratik özelliklerinin yanı sıra sınıfına göre yüksek konfor unsurlarıyla da öne çıkan Proace City, sadece yük taşıyacak şekilde değil araç içerisindekilerin konforunu da odak noktasına alarak geliştirilmiş.

821 kg taşıma kapasitesi ve 1000 kg’lik römork çekme kapasitesiyle öne çıkan Proace City, aynı zamanda verimli motor seçenekleri sunuyor. 4403 mm uzunluğa, 1880 mm yüksekliğe, 1848 mm genişliğe ve 2785 mm aks aralığına sahip olan Proace City, modern iç-dış tasarımını pratik bir kullanım ve konforlu sürüşle buluşturuyor. Proace City, 775 litre ve arka koltuklar katlandığında 1414 litre olan bagaj hacmiyle de dikkat çekiyor.

Pratikliği ve konforu bir arada sunmayı hedefleyen yeni modelde, fonksiyonelliği artırmak adına birçok saklama gözü bulunuyor. Bagaj kapısında yukarı açılabilir cam, ön koltukların arasındaki konsol, ön koltukların arkasındaki katlanır masalar, arka yan camlarda güneşlik, arka koltuk zemin saklama gözleri ve aracın bagaj tavanına entegre saklama alanı ile çok yönlülük artırılmış.

TOYOTA PROACE CITY

İki farklı motor ve şanzıman seçeneği

Proace City, iki farklı dizel motor seçeneğiyle tercih edilebilecek. 100 ve 130 HP’lik 1.5 litre dizel motorlar, düşük yakıt tüketimi ve düşük karbondioksit emisyon değerleriyle öne çıkıyor. 100 HP güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litrelik giriş seviyesi dizel motor, beş ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. 110 g/km karbondioksit değerine sahip motorun 100 km’deki ortalama tüketimi 4.2 litre. Bu güç ünitesi, Proace City’nin 0-100 km/s hızlanmasını 12.9 saniye tamamlamasını ve 172 km/ maksimum hıza ulaşmasını sağlıyor.

Proace City’nin daha yüksek performans sunan, 130 HP güç ve 300 Nm torka sahip 1.5 litre dizel motoru ise sekiz ileri otomatik şanzıman ile geliyor. 114 g/km karbondioksit emisyon salımı olan aracın, 100 km’deki ortalama tüketimi ise 4.4 litre. 0-100 km/s hızlanmasını 11.1 saniyede tamamlayan 130 HP’lik Proace City, 183 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Yeni Proace City’de sınıfının lideri verimlilikle birlikte toplam kullanım maliyetinin de düşük olması amaçlanmış. Düşük yakıt maliyetlerinin yanı sıra dizel motorlarda bir yıl/15 bin kilometre bakım aralığı programlanıyor.

Binek otomobil konforu

Proace City, sadece bir ticari araçtan çok daha fazlasını sunmayı hedefliyor. Geniş kullanım alanı ve çok yönlülük ile tasarlanan Proace City, binek otomobillerde görülen özellikleri de sunuyor. Standart olarak sunulan 8.0 inç dokunmatik multimedya ekranıyla birlikte araç içerisindekilerin hareket halinde de her zaman bağlantıda olmaları sağlanıyor. Sade ve kolay kullanımlı dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto ile akıllı telefonların kolayca entegre edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda bluetooth ve USB bağlantıları da bulunuyor.

Kullanıcılar akıllı telefonlarını yine standart olarak sunulan kablosuz şarj ünitesi ile de şarj edebiliyorlar. Proace City’nin binek otomobil ayrıcalığı sunan diğer özellikleri arasında panoramik cam tavan ve geliştirilmiş aktif güvenlik özellikleri bulunuyor.

Üç donanım seviyesi ile tercih edilebiliyor

Türkiye’de Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan Proace City, tüm versiyonlarda zengin donanımlarla öne çıkıyor. 8.0 inç dokunmatik multimedya ekranı, yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici gibi özelliklerin standart olarak sunulduğu Proace City’de tercih edilen versiyona göre bagaj kapısında yukarıya açılan cam kapak, elektronik park freni, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi, 180 derece geri görüş kamerası gibi özellikler de bulunuyor.

Segmentinde tek olan yansıtmalı renkli gösterge ekranına yani head-up display’e sahip olan Proace City, önemli verileri aracın camına yansıtarak sürüş konforunu ve güvenliğini artırıyor. Yansıtmalı renkli gösterge ekranında hız limitleri, mevcut hız ve güvenlik uyarıları renkli ve okunaklı bir biçimde sürücüye aktarılıyor.

Standartların üzerinde güvenlik seviyesi

Toyota Proace City güvenlikten de ödün vermiyor. Araçta otomatik frenleme yapan yaya algılama özellikli ön çarpışma önleyici, trafik işareti algılama sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi, otomatik yanan uzun farlar, römork savrulma kontrol sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve akıllı park destek sistemi gibi özellikler yer alıyor.

Toyota, Proace City ile sadece bir ürün lansmanı gerçekleştirmiyor aynı zamanda satın alma deneyimini farklılaştıran Toyota Professionel hizmetlerini de tüketiciyle buluşturuyor. Bu yeni müşteri deneyimi sayesinde Toyota Proace City satın alan müşterilere beş yıl/150.000 km garanti uygulaması ücretsiz olarak sunulacak. Bununla birlikte Toyota Proace City alan müşteriler için iki yıl 7/24 yol yardımı hizmeti sağlanacak.

Yeni Toyota Proace ile ilgili ilk bilgiler bunlar. Aracı test için aldığımızda kendi yorumlarımızı ve izlenimlerimizi de sizlerle paylaşacağız…

TOYOTA PROACE CITY FİYAT LİSTESİ
Proace City 1.5D 100 Dream 199.500 TL
Proace City 1.5D 130 AT Dream 221.900 TL
Proace City 1.5D 130 AT Flame X-Pack 242.900 TL
Proace City 1.5D 130 AT Passion X-Pack 254.900 TL

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: