RENAULT YENİLİK

Renault Megane Sedan yenilendi

Renault’nun 2016 yılından beri Türkiye’de ürettiği Megane Sedan yenilendi. Makyajlı Fiat Egea’dan bir gün sonra ilk bilgileri basınla paylaşılan Renault Megane Sedan ile birlikte, Türkiye’nin en çok tercih edilen iki otomobili yenilenmiş oldu.

Daha zarif bir tarza kavuşan Megane Sedan’ın iç mekânı da modernize edilmiş. Yeni sürüş destek sistemleri ile donatılan otomobilin en büyük kozlarından biri üç silindirli, 1.0 TCe benzinli motor olacak.

2021’in başından itibaren otuza yakın ülkede satılacak olan Megane Sedan, bilindiği gibi Fiat Egea ile birlikte ülkemizin en çok satılan otomobillerinden biri.

Yeni Megane Sedan, daha verimli olan yüzde 100 Pure Vision LED teknolojisini, C şekilli Renault ışık imzası ile birleştiriyor.

Otomobil, önde yeni bir tampona ve krom öğeler içeren yeni bir ızgaraya sahip. Gelişmiş aerodinamik verimlilik için tekerlek bombelerinin önünde hava deflektörleri yer alıyor. Makyajlı Megane Sedan’a profilden bakıldığında yeni bir çamurluk tasarımına kavuştuğu görülüyor.

Megane Sedan, yeni Highland Grey de dahil olmak üzere yedi dış renkte mevcut olacak. 16 ila 18 inç arasındaki yeni jantlar da dikkat çeken özellikler arasında.

Yenilenen Megane Sedan, modeline göre 7.0 veya 10.2 inçlik dijital gösterge paneli ile donatılmış durumda. Dijital gösterge paneline ek olarak donanım seviyesine bağlı olarak 9.3 inçlik multimedya ekranı da yeni modelde yer alacak. Yeni Renault Easy Link bağlantılı multimedya sistemi, tüm navigasyon ve bilgi-eğlence özelliklerinin yanı sıra Multi-Sense ayarlarını da içeriyor. Daha fazla ergonomi için sürüş yardım kontrolleri direksiyon simidi üzerinde konumlandırılmış.

Megane Sedan’ın döşemeleri de yenilenirken, klima kontrollerinde krom kaplamalara yer verilmiş. Donanım seviyesinde bağlı olarak, daha konforlu bir sürüş pozisyonu için elektrikli olarak ayarlanabilen sürücü koltuğu da Megane Sedan’a eklenmiş.

Yeni, daha akıcı ve sezgisel bir arayüzden yararlanan Renault EASY LINK multimedya sistemi, akıllı telefonlarla aynı kodları kullanıyor. Ses tanıma özellikli sistem, Android Auto ve Apple CarPlay uyumluluğunun yanı sıra Google adres aramaya da sahip.

Motor seçeneğine bağlı olarak; eco, comfort, sport ve MySense adlı dört sürüş moduna sahip olan Multi-Sense teknolojisi, sürüş deneyimini daha da sürükleyici hale getirmek için tasarlanmış. Gösterge panelinin dijital ekranı eco modunda yakıt tüketimi, spor modunda güç ağırlıklı bilgileri sunuyor ve özelleştirilebiliyor.

Yenilenen Megane Sedan, sürüşü daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için yeni sürüş yardımları içeriyor. Dur-kalk işlevli adaptif hız sabitleyici, araç ile öndeki araç arasındaki mesafeyi belirli bir hızda koruyor ve aracın hızlanmasını ve frenlemesini düzenliyor. Aktif acil fren sistemi yaya algılama ile güçlendirilmiş durumda. Arka çapraz trafik uyarısı şeritten ayrılma uyarısı, uyuşukluk uyarısı ve kör nokta uyarısı gibi sistemler de donanım paketine bağlı olarak Megane Sedan’da yer alacak.

Makyajlı Megane Sedan, Euro 6D Full standardına uygun bir motor yelpazesine sahip olacak. Yakıt tüketimini azaltmak için optimize edilmiş 1.0 TCe üç silindirli yeni motor 115 HP güç üretiyor. Bu motor manuel şanzımanla satın alınabilecek. 1.3 TCe motor ise 140 HP güce sahip. Altı ileri manuel şanzıman ve yedi ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman ile eşleştirilen bu motorun yanında dizel de unutulmamış. 1.5 Blue dCi motor 115 HP güce sahip. Bu motor da altı ileri manuel ve yedi ileri EDC şanzımanla satın alınabiliyor.

Yenilenen Megane Sedan ile ilgili bilgiler şimdilik bunlarla kısıtlı. Yakıt tüketimi gibi detaylar henüz açıklanmadı. 2021 yılı başına yapılacak lansmanla birlikte daha detaylı bilgiler automagg.com’da olacak.

Similar Posts