RENAULT YENİLİK

Renault Symbol artık Taliant oldu

2021’in ilk günlerinden bu yana Renault’dan sürekli yenilik haberleri geliyor. Yenilenen logo ve modellerin ardından, şimdi de genişleyen ürün ailesinin son temsilcisi Renault Taliant sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Özellikle Türkiye’de çok sevilen Symbol’ün yerine geçecek olan Taliant, küçük sınıf sedan segmentine yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Bir önceki Symbol’de olduğu gibi Dacia Logan altyapısı üzerine geliştirilen ama tamamen Renault DNA’sına uygun bir tasarıma sahip olan Taliant, çok daha modern donanımlara sahip olacak.

Taliant ismi Renault’nun uluslararası ürün konumlandırma stratejisininin yeni bir adımı. Farklı pazarlarda telaffuz kolaylığı sağlaması hedeflendiği için bu isim seçilmiş. Ayrıca Taliant adı yetenek ve başarıya da atıfta bulunuyor.

İç ve dış tasarım unsurlarıyla modern ve şık bir kimliğe sahip olan Renault Taliant’ın ön farları, Renault’nun C formundaki LED ışık imzasını ortaya koyuyor. Dış tasarımında dinamik hatlara sahip olan Renault’nun yeni küçük sınıf sedan modeli, tamamen yeni ve ergonomik gösterge panelinin yanı sıra genel ambiyansı modern ve kaliteli hale getiren malzemeler içeriyor.

Renault Taliant, grubun diğer modellerinde kendisini kanıtlamış modüler CMF-B platformunda yükseliyor. Bu sayede kullanıcılarına artırılmış kalite, güvenlik ve konfor vaat ediliyor. Verimli motor seçenekleri ve aerodinamik yapısı ile yüksek sürüş keyfini, daha düşük yakıt tüketimiyle birleştirmeyi hedefleyen Renault Taliant, bu sayede dikkat çeken bir fiyat-performans oranı sunacak.

Dacia Logan ve Sandero ile aynı motor ve şanzıman seçeneklerine sahip olacak Taliant’ın 1.0 lt üç silindirli benzinli motor seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. Bu motor seçenekleri bilindiği gibi 65, 90 ve 100 HP güç üretiyor. 100 HP’lik model fabrika çıkışı LPG’li olarak üretiliyor. 90 HP’lik modelde ise X-Tronic adlı CVT otomatik şanzıman da bulunuyor.

Dacia Logan’da dizel seçenek yok ama Renault Taliant ülkemizde yüksek satış adetlerine ulaşacağı için dizel bir motor söz konusu olabilir. Taliant’ın henüz kabin fotoğrafları da yayınlanmadı ama Dacia Sandero ve Logan’la benzer bir kabini olacağını söylemek mümkün.

Yeni Renault Taliant’ın 2021’in ortasında Türkiye pazarına sunulması hedefleniyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: