HABERLER TOYOTA

Toyota’dan elektrikli Proace City

Toyota, hibrit başta olmak üzere çevreci ve alternatif yakıt enerji kaynaklarını otomobillerine taşırken, hafif ticari araç segmentinde de sıfır emisyonlu seçeneklerini artırıyor. Yeni Toyota Proace City Electric, Avrupa’da yüksek satış adetleri olan kompakt van segmentinde güçlü bir model olarak öne çıkacak. 2021’in son çeyreğinde ilk olarak Avrupa’da; Norveç, Fransa, Hollanda, İsviçre ve İngiltere’de satışa sunulacak Proace City Electric daha sonra kademeli olarak diğer pazarlardaki yerini de alacak.

TOYOTA PROACE CITY ELECTRIC

Yeni elektrik motorlu hafif ticari araç, hem panel van hem de beş ya da yedi kişilik Proace City versiyonlarıyla sunulacak. Kullanıcının tercihine göre 4.4 metrelik standart ve 4.75 metrelik uzun aks aralıklı versiyonlar da model ürün gamı içinde yerini alacak. Pratiklik konusunda da iddialı olan Proace City Electric, konvansiyonel Proace City modellerinin yükleme kapasitesine ulaşıyor. Buna göre elektrikli versiyonlarda 800 kg yükleme ve 750 kg çekme kapasitesini müşterilerinin kullanımına sunacak.

Tüm Proace City Electric modelleri 136 HP güç (100 kW) üreten elektrik motoruna ve önden çekişli aktarma organlarına sahip. 50 kWh kapasiteli batarya ile birlikte tek şarjla 280 km civarında menzile ulaşılırken aracın maksimum hızı ise 135 km/s olarak açıklanıyor. Güç modu açık olduğunda 0-100 km/s hızlanmasını 11.2 saniyede tamamlayan Proace City Electric, hafif ticari araç sınıfında performans beklentilerini de karşılamayı başarıyor. Filolar ve küçük ölçekli işletmeler için güvenilir bir tercih olarak öne çıkan Proace City Electric, aynı zamanda Avrupa genelinde giderek artan düşük ve sıfır emisyonlu bölgelerde kullanılabilmesiyle de ideal bir çözüm sunacak.

Proace City Electric, Toyota’nın 2025’te Avrupa’da sıfır emisyonlu araç satış oranını marka içerisinde yüzde 10’dan fazlaya çıkarma hedefinin de bir parçası olacak.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: